FC Groningen begint met ruime zege, Cambuur redt punt tegen Emmen
GRONINGEN/LEEUWARDEN (ANP) - FC Groningen is het seizoen de Keuken Kampioen Divisie begonnen met een overwinning. De Groningers, vorig seizoen gedegradeerd uit de Eredivisie, versloegen Jong Ajax met 4-1. SC Cambuur redde in de extra tijd een punt tegen FC Emmen: 2-2. Beide ploegen degradeerden vorig seizoen ook.
Marco Rente opende na ruim een half uur de score voor het elftal van coach Dick Lukkien. Romano Postema zorgde in de tweede helft voor de tweede treffer van FC Groningen. Dat doelpunt werd door de supporters gevierd met het gooien van bekers op het veld, waarop scheidsrechter Martijn Vos zich genoodzaakt zag de wedstrijd tijdelijk stil te leggen. Tomas Suslov maakte er na de hervatting 3-0 van, Christian Rasmussen scoorde nog voor de Amsterdammers en Johan Hove bepaalde de eindstand op 4-1.
Emmen leidde bij rust met 2-0 in Leeuwarden. Ben Scholte en Jeff Hardeveld zorgden voor de doelpunten. Cambuur kwam in de tweede helft terug door Michael Breij. Ook die treffer zorgde voor bekers op het veld, waarop het duel kort werd stilgelegd. In de blessuretijd liet Wiebe Kooistra het thuispubliek juichen door alsnog voor de gelijkmaker te zorgen.
Derby
Roda JC won met 4-1 van Helmond Sport. Walid Ould-Chikh maakte in de 5e minuut het eerste doelpunt van dit seizoen in de eerste divisie. Enrique Peña Zauner zorgde voor de 2-0. Na het doelpunt van Martijn Kaars voor de Brabanders scoorden Saydou Bangura en Lennerd Daneels nog voor Roda, dat daardoor samen met FC Groningen aan de leiding gaat.
FC Dordrecht verspeelde in de slotfase een voorsprong tegen NAC Breda. John Hilton en Antef Tsoungui scoorden voor de thuisploeg. NAC kwam terug door een benutte strafschop van Dominik Janosek. Patriot Sejdiu maakte in de extra tijd gelijk.
FC Den Bosch won de derby van TOP Oss. Kacper Kostorz maakte het enige doelpunt (1-0). Het duel tussen De Graafschap en ADO Den Haag eindigde in een doelpuntloos gelijkspel.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
9 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
10 uur geleden