FC Emmen en sc Heerenveen komen niet tot scoren
EMMEN (ANP) - FC Emmen heeft tegen sc Heerenveen niet de tweede zege van het seizoen kunnen boeken. De ploeg van coach Dick Lukkien bleef in eigen stadion steken op 0-0. Emmen draagt de laatste plek in de Eredivisie daarmee wel over aan FC Volendam, dat ook 5 punten heeft maar een slechter doelsaldo. Heerenveen staat zesde met 13 punten.
Lukkien stuurde dezelfde ploeg het veld in als bij de nederlaag tegen Go Ahead Eagles, voorafgaand aan de interlandperiode. Die wedstrijd werd met 2-0 verloren, wat de vierde nederlaag op rij betekende voor Emmen. Bij Heerenveen keerde Syb van Ottele terug in de basis voor de geblesseerde Joost van Aken en Simon Olsson voor Tibor Halilovic.
De thuisploeg nam het initiatief, maar echte grote kansen bleven uit. Richairo Zivkovic werd na bijna een half uur in stelling gebracht door Rui Mendes, maar schoot naast. De tweede helft levende eenzelfde beeld op. FC Emmen viel aan, maar zette Heerenveen ook niet echt onder druk. De laatste pass naar Mendes of naar Mark Diemers ontbrak vaak. Heerenveen werd na ruim een uur ineens gevaarlijk via Milan van Ewijk, maar die schoot naast.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
36 minuten geledenLISSABON (ANP) - Sporting Portugal heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Champions League. De huidige nummer 2 van Portugal toonde veerkracht tegen Bodø/Glimt, dat de eerste wedstrijd in Noorwegen vorige week met 3-0 had gewonnen.
41 minuten geledenLISSABON (ANP) - Sporting Portugal heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Champions League. De huidige nummer 2 van Portugal toonde veerkracht tegen Bodø/Glimt, dat de eerste wedstrijd in Noorwegen vorige week met 3-0 had gewonnen. Sporting stond nu na de reguliere speeltijd met 3-0 voor en maakte het verschil in de verlenging: 5-0.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
8 uur geleden