
FC Emmen-coach Lukkien: het doet pijn dat het zo afloopt
EMMEN (ANP) - Coach Dick Lukkien had FC Emmen bij zijn afscheid in de Eredivisie willen houden, maar zijn missie mislukte. Emmen verloor ook het tweede en beslissende duel in de play-offs van promotie/degradatie van Almere City FC. "We hebben over twee wedstrijden verloren en waren niet goed genoeg", zei Lukkien voor de camera van ESPN. "We hebben alles gedaan wat we konden, maar het mocht niet zo zijn."
Lukkien vertrekt na zeven jaar als langstzittende coach in het huidige betaalde voetbal naar het ook gedegradeerde FC Groningen. Na de wedstrijd meldde hij zich bij de fans op de tribune. "Ik wilde ze bedanken voor de afgelopen jaren. Vroeger konden we niet altijd rekenen op steun en leek niemand te weten dat we op vrijdagavond speelden, maar na het tweede seizoen kwam het goed. Toen is alles ten goede veranderd", zei de trainer. "Ik heb hier zeven jaar gezeten en met een kleine groep mensen hebben we ons stinkende best gedaan. Het doet pijn dat het zo afloopt. Ik had dit voor Emmen heel graag anders gewild."
Lukkien hoopt dat Emmen snel terugkeert in de Eredivisie. "Ik hoop dat het goed komt, maar ik durf het niet te zeggen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - FC Liverpool geeft rugnummer 20 niet meer aan een andere speler. De Engelse club eert hiermee de overleden Diogo Jota, die vijf seizoenen met dat nummer speelde. Daarvoor droeg Adam Lallana dat rugnummer.
32 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Evgeniy Levchenko waarschuwt Feyenoord via X dat de club beter geen zaken kan doen met het Russische Spartak Moskou. De voorzitter van de vereniging van contractspelers VVCS doet dat naar aanleiding van berichten op sociale media waarin wordt vermeld dat de Rotterdamse club interesse zou hebben in de voetballer Manfred Ugalde. "Als je in deze tijd een speler uit de Russische competitie koopt ben je schuldig aan de dood van burgers in Oekraïne", stelt Levchenko, die zelf uit Oekraïne komt. "Met zo'n transfer sponsor je dus de Russische oorlog."
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP/AFP) - De Portugees Pedro Neto mag zelf beslissen of hij met Chelsea meedoet aan de kwartfinale van het WK voetbal voor clubs tegen Palmeiras. Dat heeft zijn coach Enzo Maresca gezegd in Philadelphia waar het duel wordt gespeeld. Neto is zwaar aangeslagen door de dood van zijn landgenoot Diogo Jota. De speler van Liverpool overleed samen met zijn jongere broer André Silva nadat hun auto in Noord-Spanje van de snelweg raakte.
2 uur geledenBERN (ANP) - Spanje heeft Portugal op het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen kansloos gelaten. De regerend wereldkampioen was in Bern met 5-0 te sterk. Bij rust was het al 4-0.
12 uur geledenABUJA (ANP) - Oud-doelman Peter Rufai is op 61-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Nigeriaanse voetbalbond.
12 uur geledenSPIEZ (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal spelen zaterdag hun eerste EK-wedstrijd tegen Wales met rouwbanden door het overlijden van oud-international Rinus Israël. Er is geen minuut stilte, laat de KNVB weten.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk is zwaar aangeslagen na het plotselinge overlijden van zijn Portugese ploeggenoot Diogo Jota bij Liverpool. "Man, ik kan het niet geloven en ik wil het niet geloven. Ik ben er absoluut kapot van en vol ongeloof", schrijft de aanvoerder op Instagram.
12 uur geleden