FC Emmen-aanvoerder De Leeuw: dit voelt niet als een tik
VENLO (ANP) - Dat FC Emmen na de overtuigende zege op VVV-Venlo (0-4) alsnog de play-offs in moet om een langer verblijf in de Eredivisie veilig te stellen, zorgt niet voor teleurstelling bij aanvoerder Michael de Leeuw. Concurrent Willem II kwam ook tot winst.
"Als we het nuanceren en we bekijken waar we vandaan komen, dan voelt het niet als een tik", zei De Leeuw bij ESPN. "Met nog drie of vier wedstrijden te gaan, stonden we een punt achter op de veilige plaatsen en het is zonde dat je het dan net niet redt. Maar Willem II was dit seizoen net iets beter, dan moeten wij het maar in de play-offs doen."
Waar FC Emmen het duel in Venlo snel beslist had (0-4), had Willem II het erg moeilijk met Fortuna Sittard (2-1). Halverwege de tweede helft kwam Willem II op een 2-1-voorsprong en die werd niet meer weggegeven. "Toen wij de 0-2 maakten, hoorden we dat het 1-1 stond bij Willem II. Toen hoorden we ineens dat het 2-1 was geworden en vervolgens hoorden we heel lang niks."
FC Emmen neemt het in de play-offs om promotie/degradatie op tegen NAC, dat zaterdag FC Volendam met 4-1 wist te verslaan. "Je hield er wel sterk rekening mee en het zat helaas niet mee op het andere veld", aldus De Leeuw. "Anders hadden we vakantie, nu gaan we nog week door."
FC Emmen stond maandenlang onderaan in de Eredivisie en klom na de winterstop steeds verder op. Dit jaar werd er al zeven keer gewonnen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
17 uur geleden