Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Emmen-aanvoerder De Leeuw: dit voelt niet als een tik

FC Emmen-aanvoerder De Leeuw: dit voelt niet als een tik

VENLO (ANP) - Dat FC Emmen na de overtuigende zege op VVV-Venlo (0-4) alsnog de play-offs in moet om een langer verblijf in de Eredivisie veilig te stellen, zorgt niet voor teleurstelling bij aanvoerder Michael de Leeuw. Concurrent Willem II kwam ook tot winst.

"Als we het nuanceren en we bekijken waar we vandaan komen, dan voelt het niet als een tik", zei De Leeuw bij ESPN. "Met nog drie of vier wedstrijden te gaan, stonden we een punt achter op de veilige plaatsen en het is zonde dat je het dan net niet redt. Maar Willem II was dit seizoen net iets beter, dan moeten wij het maar in de play-offs doen."

Waar FC Emmen het duel in Venlo snel beslist had (0-4), had Willem II het erg moeilijk met Fortuna Sittard (2-1). Halverwege de tweede helft kwam Willem II op een 2-1-voorsprong en die werd niet meer weggegeven. "Toen wij de 0-2 maakten, hoorden we dat het 1-1 stond bij Willem II. Toen hoorden we ineens dat het 2-1 was geworden en vervolgens hoorden we heel lang niks."

FC Emmen neemt het in de play-offs om promotie/degradatie op tegen NAC, dat zaterdag FC Volendam met 4-1 wist te verslaan. "Je hield er wel sterk rekening mee en het zat helaas niet mee op het andere veld", aldus De Leeuw. "Anders hadden we vakantie, nu gaan we nog week door."

FC Emmen stond maandenlang onderaan in de Eredivisie en klom na de winterstop steeds verder op. Dit jaar werd er al zeven keer gewonnen.

Meer uit Voetbal

Vitesse seizoen lang zeker van deelname aan eerste divisie

ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.

16 minuten geleden
AS Roma neemt Malen definitief over van Aston Villa

ROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.

16 minuten geleden
Assistent-trainer Lijnders na één seizoen weg bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.

30 minuten geleden
Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

3 uur geleden
Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

6 uur geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

6 uur geleden
Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

7 uur geleden