Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Eindhoven wint ruim (5-1) in voorlopig laatste duel met fans

FC Eindhoven wint ruim (5-1) in voorlopig laatste duel met fans

EINDHOVEN (ANP) - FC Eindhoven heeft de eigen aanhang, in de voorlopig laatste wedstrijd met supporters op de tribune, aardig vermaakt. De Brabantse eerstedivisieclub scoorde in de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht in de eerste helft liefst vier keer. Eindhoven won uiteindelijk met 5-1.

Joey Sleegers opende na een klein kwartier spelen, met zijn zevende treffer van het seizoen, de score. De middenvelder schoot hard en laag raak, nadat de bal voor zijn voeten was gekomen na een gekraakt schot van afstand. Hekkensluiter Dordrecht kon de schade niet beperkt houden tot die ene treffer. Jort van der Sande zorgde na een half uur voor de 2-0 en Mawouna Amevor kopte in de 37e minuut de 3-0 binnen. Van der Sande bepaalde met zijn tweede doelpunt de ruststand op 4-0.

De ruim 2000 Eindhovense fans hoopten na rust nog veel meer treffers te zien, maar het bleef beperkt tot een doelpunt in blessuretijd van invaller Mitchel van Rosmalen, de kleinzoon van Willy van der Kuijlen. Dordrecht deed daarvoor via de Belg Jacky Donkor nog iets terug.

Eerder dan gepland

Het duel begon een uur eerder dan gepland, omdat vanwege de nieuwe coronaregels na 18.00 uur drie weken lang geen fans welkom zijn bij sportwedstrijden.

"Ik ben blij dat we nog een keer met publiek kunnen spelen. De laatste keer voorlopig, laten we er iets moois van maken", zei Rob Penders, de trainer van FC Eindhoven, vooraf.

FC Eindhoven sluit door de winst aan bij de subtop en staat voorlopig vijfde.

Meer uit Voetbal

Van Persie heeft spelers aangesproken op mentaliteit tegen Twente

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.

3 minuten geleden
Ajax-trainer Grim houdt hoop op tweede plaats Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.

4 uur geleden
Ouahbi nieuwe bondscoach Marokko in aanloop naar WK voetbal

RABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.

6 uur geleden
Regragui vlak voor WK voetbal weg als bondscoach van Marokko

RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.

15 uur geleden
Rode kaart Van de Ven leidt nederlaag Tottenham in

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.

15 uur geleden
Afrika Cup voor voetbalsters vier maanden uitgesteld

GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.

20 uur geleden
Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

1 dag geleden