Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Eindhoven wint ruim (5-1) in voorlopig laatste duel met fans

FC Eindhoven wint ruim (5-1) in voorlopig laatste duel met fans

EINDHOVEN (ANP) - FC Eindhoven heeft de eigen aanhang, in de voorlopig laatste wedstrijd met supporters op de tribune, aardig vermaakt. De Brabantse eerstedivisieclub scoorde in de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht in de eerste helft liefst vier keer. Eindhoven won uiteindelijk met 5-1.

Joey Sleegers opende na een klein kwartier spelen, met zijn zevende treffer van het seizoen, de score. De middenvelder schoot hard en laag raak, nadat de bal voor zijn voeten was gekomen na een gekraakt schot van afstand. Hekkensluiter Dordrecht kon de schade niet beperkt houden tot die ene treffer. Jort van der Sande zorgde na een half uur voor de 2-0 en Mawouna Amevor kopte in de 37e minuut de 3-0 binnen. Van der Sande bepaalde met zijn tweede doelpunt de ruststand op 4-0.

De ruim 2000 Eindhovense fans hoopten na rust nog veel meer treffers te zien, maar het bleef beperkt tot een doelpunt in blessuretijd van invaller Mitchel van Rosmalen, de kleinzoon van Willy van der Kuijlen. Dordrecht deed daarvoor via de Belg Jacky Donkor nog iets terug.

Eerder dan gepland

Het duel begon een uur eerder dan gepland, omdat vanwege de nieuwe coronaregels na 18.00 uur drie weken lang geen fans welkom zijn bij sportwedstrijden.

"Ik ben blij dat we nog een keer met publiek kunnen spelen. De laatste keer voorlopig, laten we er iets moois van maken", zei Rob Penders, de trainer van FC Eindhoven, vooraf.

FC Eindhoven sluit door de winst aan bij de subtop en staat voorlopig vijfde.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

4 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

6 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

7 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

7 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

8 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

8 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

13 uur geleden