FC Eindhoven wint ruim (5-1) in voorlopig laatste duel met fans
EINDHOVEN (ANP) - FC Eindhoven heeft de eigen aanhang, in de voorlopig laatste wedstrijd met supporters op de tribune, aardig vermaakt. De Brabantse eerstedivisieclub scoorde in de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht in de eerste helft liefst vier keer. Eindhoven won uiteindelijk met 5-1.
Joey Sleegers opende na een klein kwartier spelen, met zijn zevende treffer van het seizoen, de score. De middenvelder schoot hard en laag raak, nadat de bal voor zijn voeten was gekomen na een gekraakt schot van afstand. Hekkensluiter Dordrecht kon de schade niet beperkt houden tot die ene treffer. Jort van der Sande zorgde na een half uur voor de 2-0 en Mawouna Amevor kopte in de 37e minuut de 3-0 binnen. Van der Sande bepaalde met zijn tweede doelpunt de ruststand op 4-0.
De ruim 2000 Eindhovense fans hoopten na rust nog veel meer treffers te zien, maar het bleef beperkt tot een doelpunt in blessuretijd van invaller Mitchel van Rosmalen, de kleinzoon van Willy van der Kuijlen. Dordrecht deed daarvoor via de Belg Jacky Donkor nog iets terug.
Eerder dan gepland
Het duel begon een uur eerder dan gepland, omdat vanwege de nieuwe coronaregels na 18.00 uur drie weken lang geen fans welkom zijn bij sportwedstrijden.
"Ik ben blij dat we nog een keer met publiek kunnen spelen. De laatste keer voorlopig, laten we er iets moois van maken", zei Rob Penders, de trainer van FC Eindhoven, vooraf.
FC Eindhoven sluit door de winst aan bij de subtop en staat voorlopig vijfde.
Meer uit Voetbal
CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
8 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
10 uur geleden