Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona zonder Messi en De Jong naar Oekraïne

FC Barcelona zonder Messi en De Jong naar Oekraïne

BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona gaat zonder onder anderen Lionel Messi en Frenkie de Jong naar Oekraïne voor het duel met Dinamo Kiev in de Champions League. De Argentijnse aanvoerder en de middenvelder van Oranje krijgen rust en ontbreken in de selectie van negentien spelers die Koeman formeerde. "Zij spelen heel veel wedstrijden en dit is een goed moment om ze rust te geven", aldus Koeman.

De Nederlandse coach kampt met een groot aantal blessures binnen zijn selectie. Met Ansu Fati, Gerard Piqué en Sergi Roberto zijn drie basisspelers voor langere tijd uitgeschakeld. De verdedigers Piqué (kniebanden) en Sergi Roberto (spierscheuring) raakten zaterdag geblesseerd tijdens het verloren duel met Atlético Madrid en zijn maanden uitgeschakeld.

"Het is heel vervelend, maar we moeten het accepteren en zoeken naar oplossingen", aldus Koeman, die met Clément Lenglet nog maar één fitte centrumverdediger over heeft. "Met Piqué verliezen we een ervaren verdediger met een grote persoonlijkheid. We gaan hem missen."

Blessures

Middenvelder Sergio Busquets en de verdedigers Samuel Umtiti en Ronald Araújo staan door fysieke problemen ook aan de kant. Koeman verwacht de Fransman Umtiti, die al geruime tijd tobt met knieklachten, over twee weken terug. Oud-Ajacied Sergiño Dest behoort wel tot de groep die naar Oekraïne gaat.

In de Spaanse competitie beleeft Barcelona met 11 punten uit acht wedstrijden de slechtste seizoensstart sinds 1991-1992. In de Champions League presteert de ploeg van Koeman wel goed met drie overwinningen. Bij een zege op Kiev is Barcelona zelfs al geplaatst voor de knock-outfase.

Meer uit Voetbal

Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

23 minuten geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

23 minuten geleden
NEC-coach Schreuder: onzeker of Chery speelt na paspoortkwestie

NIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.

36 minuten geleden
Roemeense oud-bondscoach Lucescu krijgt hartaanval in ziekenhuis

BOEKAREST (ANP/DPA) - De voormalig bondscoach van Roemenië, Mircea Lucescu, heeft een dag na zijn aftreden in het ziekenhuis een hartaanval gehad. Volgens Roemeense media gebeurde dat vlak voor zijn geplande ontslag uit het ziekenhuis. Zijn toestand is momenteel stabiel en hij is bij bewustzijn, meldt het ziekenhuis in Boekarest.

1 uur geleden
PSV-coach Bosz verwerkte teleurstelling op skivakantie in Italië

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft de nederlagen tegen NEC (2-3) en Telstar verwerkt op een skivakantie in Italië. Dat vertelde hij vrijdag op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven.

1 uur geleden
Vitesse-supporters vragen KNVB om duidelijkheid over licentie

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse roept de KNVB op om duidelijkheid te geven in de langlopende zaak over de proflicentie van de club uit Arnhem. De vereniging kondigt voor de komende tijd "publieksvriendelijke acties" aan om de KNVB daartoe te bewegen, staat in een verklaring op de website. Wat die acties inhouden, is onduidelijk.

1 uur geleden
Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

21 uur geleden