FC Barcelona zonder Messi en De Jong naar Oekraïne
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona gaat zonder onder anderen Lionel Messi en Frenkie de Jong naar Oekraïne voor het duel met Dinamo Kiev in de Champions League. De Argentijnse aanvoerder en de middenvelder van Oranje krijgen rust en ontbreken in de selectie van negentien spelers die Koeman formeerde. "Zij spelen heel veel wedstrijden en dit is een goed moment om ze rust te geven", aldus Koeman.
De Nederlandse coach kampt met een groot aantal blessures binnen zijn selectie. Met Ansu Fati, Gerard Piqué en Sergi Roberto zijn drie basisspelers voor langere tijd uitgeschakeld. De verdedigers Piqué (kniebanden) en Sergi Roberto (spierscheuring) raakten zaterdag geblesseerd tijdens het verloren duel met Atlético Madrid en zijn maanden uitgeschakeld.
"Het is heel vervelend, maar we moeten het accepteren en zoeken naar oplossingen", aldus Koeman, die met Clément Lenglet nog maar één fitte centrumverdediger over heeft. "Met Piqué verliezen we een ervaren verdediger met een grote persoonlijkheid. We gaan hem missen."
Blessures
Middenvelder Sergio Busquets en de verdedigers Samuel Umtiti en Ronald Araújo staan door fysieke problemen ook aan de kant. Koeman verwacht de Fransman Umtiti, die al geruime tijd tobt met knieklachten, over twee weken terug. Oud-Ajacied Sergiño Dest behoort wel tot de groep die naar Oekraïne gaat.
In de Spaanse competitie beleeft Barcelona met 11 punten uit acht wedstrijden de slechtste seizoensstart sinds 1991-1992. In de Champions League presteert de ploeg van Koeman wel goed met drie overwinningen. Bij een zege op Kiev is Barcelona zelfs al geplaatst voor de knock-outfase.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
12 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
14 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
15 uur geleden