FC Barcelona zonder Messi en De Jong naar Oekraïne
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona gaat zonder onder anderen Lionel Messi en Frenkie de Jong naar Oekraïne voor het duel met Dinamo Kiev in de Champions League. De Argentijnse aanvoerder en de middenvelder van Oranje krijgen rust en ontbreken in de selectie van negentien spelers die Koeman formeerde. "Zij spelen heel veel wedstrijden en dit is een goed moment om ze rust te geven", aldus Koeman.
De Nederlandse coach kampt met een groot aantal blessures binnen zijn selectie. Met Ansu Fati, Gerard Piqué en Sergi Roberto zijn drie basisspelers voor langere tijd uitgeschakeld. De verdedigers Piqué (kniebanden) en Sergi Roberto (spierscheuring) raakten zaterdag geblesseerd tijdens het verloren duel met Atlético Madrid en zijn maanden uitgeschakeld.
"Het is heel vervelend, maar we moeten het accepteren en zoeken naar oplossingen", aldus Koeman, die met Clément Lenglet nog maar één fitte centrumverdediger over heeft. "Met Piqué verliezen we een ervaren verdediger met een grote persoonlijkheid. We gaan hem missen."
Blessures
Middenvelder Sergio Busquets en de verdedigers Samuel Umtiti en Ronald Araújo staan door fysieke problemen ook aan de kant. Koeman verwacht de Fransman Umtiti, die al geruime tijd tobt met knieklachten, over twee weken terug. Oud-Ajacied Sergiño Dest behoort wel tot de groep die naar Oekraïne gaat.
In de Spaanse competitie beleeft Barcelona met 11 punten uit acht wedstrijden de slechtste seizoensstart sinds 1991-1992. In de Champions League presteert de ploeg van Koeman wel goed met drie overwinningen. Bij een zege op Kiev is Barcelona zelfs al geplaatst voor de knock-outfase.
Meer uit Voetbal
PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
1 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
6 uur geleden