FC Barcelona zonder Messi en De Jong naar Oekraïne
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona gaat zonder onder anderen Lionel Messi en Frenkie de Jong naar Oekraïne voor het duel met Dinamo Kiev in de Champions League. De Argentijnse aanvoerder en de middenvelder van Oranje krijgen rust en ontbreken in de selectie van negentien spelers die Koeman formeerde. "Zij spelen heel veel wedstrijden en dit is een goed moment om ze rust te geven", aldus Koeman.
De Nederlandse coach kampt met een groot aantal blessures binnen zijn selectie. Met Ansu Fati, Gerard Piqué en Sergi Roberto zijn drie basisspelers voor langere tijd uitgeschakeld. De verdedigers Piqué (kniebanden) en Sergi Roberto (spierscheuring) raakten zaterdag geblesseerd tijdens het verloren duel met Atlético Madrid en zijn maanden uitgeschakeld.
"Het is heel vervelend, maar we moeten het accepteren en zoeken naar oplossingen", aldus Koeman, die met Clément Lenglet nog maar één fitte centrumverdediger over heeft. "Met Piqué verliezen we een ervaren verdediger met een grote persoonlijkheid. We gaan hem missen."
Blessures
Middenvelder Sergio Busquets en de verdedigers Samuel Umtiti en Ronald Araújo staan door fysieke problemen ook aan de kant. Koeman verwacht de Fransman Umtiti, die al geruime tijd tobt met knieklachten, over twee weken terug. Oud-Ajacied Sergiño Dest behoort wel tot de groep die naar Oekraïne gaat.
In de Spaanse competitie beleeft Barcelona met 11 punten uit acht wedstrijden de slechtste seizoensstart sinds 1991-1992. In de Champions League presteert de ploeg van Koeman wel goed met drie overwinningen. Bij een zege op Kiev is Barcelona zelfs al geplaatst voor de knock-outfase.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
48 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
15 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
17 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
1 dag geleden