FC Barcelona zonder Messi en De Jong naar Oekraïne
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman van FC Barcelona gaat zonder onder anderen Lionel Messi en Frenkie de Jong naar Oekraïne voor het duel met Dinamo Kiev in de Champions League. De Argentijnse aanvoerder en de middenvelder van Oranje krijgen rust en ontbreken in de selectie van negentien spelers die Koeman formeerde. "Zij spelen heel veel wedstrijden en dit is een goed moment om ze rust te geven", aldus Koeman.
De Nederlandse coach kampt met een groot aantal blessures binnen zijn selectie. Met Ansu Fati, Gerard Piqué en Sergi Roberto zijn drie basisspelers voor langere tijd uitgeschakeld. De verdedigers Piqué (kniebanden) en Sergi Roberto (spierscheuring) raakten zaterdag geblesseerd tijdens het verloren duel met Atlético Madrid en zijn maanden uitgeschakeld.
"Het is heel vervelend, maar we moeten het accepteren en zoeken naar oplossingen", aldus Koeman, die met Clément Lenglet nog maar één fitte centrumverdediger over heeft. "Met Piqué verliezen we een ervaren verdediger met een grote persoonlijkheid. We gaan hem missen."
Blessures
Middenvelder Sergio Busquets en de verdedigers Samuel Umtiti en Ronald Araújo staan door fysieke problemen ook aan de kant. Koeman verwacht de Fransman Umtiti, die al geruime tijd tobt met knieklachten, over twee weken terug. Oud-Ajacied Sergiño Dest behoort wel tot de groep die naar Oekraïne gaat.
In de Spaanse competitie beleeft Barcelona met 11 punten uit acht wedstrijden de slechtste seizoensstart sinds 1991-1992. In de Champions League presteert de ploeg van Koeman wel goed met drie overwinningen. Bij een zege op Kiev is Barcelona zelfs al geplaatst voor de knock-outfase.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.
1 uur geledenEMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
20 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
23 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
1 dag geleden