FC Barcelona heeft voor dit seizoen budget van 765 miljoen euro
BARCELONA (ANP/AFP) - Het bestuur van FC Barcelona heeft donderdag een akkoord bereikt over een budget van 765 miljoen euro voor het lopende seizoen 2021-2022. De Catalaanse club meldde in een verklaring na afloop van de bestuursvergadering dat het fiscale jaar voor het seizoen 2020-2021 is afgesloten met een verlies van 481 miljoen euro.
Barcelona was aanvankelijk uitgegaan van 791 miljoen euro aan inkomsten voor het fiscale jaar van seizoen 2020-2021. Dat was gebaseerd op de terugkeer van supporters in het stadion afgelopen december, maar wat de rest van het seizoen niet meer gebeurde.
Voorzitter Joan Laporta had eerder al een vergelijkbaar financieel verlies gemeld tijdens een persconferentie waarin hij uitleg gaf over het vertrek van sterspeler Lionel Messi. De voorzitter zei toen dat de totale schuld van de club 1,35 miljard euro bedraagt, maar dat de club binnen twee jaar weer een sluitende begroting kan hebben.
De financiële problemen dwongen de club van coach Ronald Koeman afscheid te nemen van clubicoon Messi, die transfervrij naar Paris Saint Germain vertrok en daarmee voor enige verlichting in het salarisbudget zorgde. Vanwege het salarisplafond dat La Liga heeft bepaald op basis van de begroting van de clubs, moest Barcelona dit seizoen fors bezuinigen.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
15 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
15 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
23 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden