Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona grijpt naast koppositie na nederlaag tegen Granada

FC Barcelona grijpt naast koppositie na nederlaag tegen Granada

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft naast de koppositie in La Liga gegrepen. De ploeg van coach Ronald Koeman ging in het eigen Camp Nou verrassend met 2-1 onderuit tegen Granada. Het was de eerste zege ooit voor Granada bij Barcelona, waar Koeman in de tweede helft na commentaar met rood was weggestuurd.

Barcelona blijft door de zesde nederlaag derde op 71 punten, twee minder dan koploper Atlético Madrid en evenveel als nummer 2 Real Madrid. Ook Sevilla strijd met 70 punten nog mee om de titel.

Lionel Messi zette de thuisploeg met zijn 26e competitietreffer op voorsprong. Hij schoot in de 23e minuut de 1-0 binnen na een fraaie combinatie met Antoine Griezmann. Messi kreeg nog een goede kans op de 2-0 na een pass van Sergio Busquets, maar de bal ging via de voet van de doelman naast.

Rode kaart

Nadat Griezmann en Sergi Roberto kansen op een grotere voorsprong niet hadden gemaakt, was het Darwin Machis die na een snelle tegenaanval de gelijkmaker op het scorebord zette. Het werd nog erger voor Koeman, toen Jorge Molina in de 79e minuut op aangeven van Adrián Marín geheel vrijstaand de tweede treffer voor de bezoekers kon binnenkoppen.

Koeman maakte dat al niet meer mee vanaf de bank. De coach was door arbiter Pablo González Fuertes weggestuurd nadat hij commentaar had gegeven. Hij zei na afloop dat hij niet begreep waarom hij was weggestuurd. Het zou zijn omdat hij de vierde official zou hebben beledigd. "Ik zou graag weten wat ik dan zou hebben gezegd. Hij was degene die onbeleefd tegen me was", zei Koeman. "Als ze iets in het rapport van de scheidsrechter zetten dat ik niet heb gezegd dan zal ik daartegen protesteren."

Zuur

Koeman weet de nederlaag aan het gebrek aan focus in de tweede helft en de fouten in de verdediging. "We probeerden zelf vaker te scoren maar konden de kansen niet afmaken en zij scoorden twee keer. Zij gooiden de winkel dicht en wij konden niets meer creëren."

De nederlaag is volgens de coach zuur, want het was een goede kans om te winnen. "Er zijn nog altijd vijf wedstrijden en iedere ploeg die strijdt om de titel heeft een zwaar programma. We moeten ons voorbereiden op de wedstrijd van zondag."

Meer uit Voetbal

Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

45 minuten geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

4 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

4 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

6 uur geleden
Doelman Neuer mist bekerfinale met Bayern München om kuitblessure

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.

6 uur geleden
Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

7 uur geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

7 uur geleden