FC Barcelona grijpt naast koppositie na nederlaag tegen Granada
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft naast de koppositie in La Liga gegrepen. De ploeg van coach Ronald Koeman ging in het eigen Camp Nou verrassend met 2-1 onderuit tegen Granada. Het was de eerste zege ooit voor Granada bij Barcelona, waar Koeman in de tweede helft na commentaar met rood was weggestuurd.
Barcelona blijft door de zesde nederlaag derde op 71 punten, twee minder dan koploper Atlético Madrid en evenveel als nummer 2 Real Madrid. Ook Sevilla strijd met 70 punten nog mee om de titel.
Lionel Messi zette de thuisploeg met zijn 26e competitietreffer op voorsprong. Hij schoot in de 23e minuut de 1-0 binnen na een fraaie combinatie met Antoine Griezmann. Messi kreeg nog een goede kans op de 2-0 na een pass van Sergio Busquets, maar de bal ging via de voet van de doelman naast.
Rode kaart
Nadat Griezmann en Sergi Roberto kansen op een grotere voorsprong niet hadden gemaakt, was het Darwin Machis die na een snelle tegenaanval de gelijkmaker op het scorebord zette. Het werd nog erger voor Koeman, toen Jorge Molina in de 79e minuut op aangeven van Adrián Marín geheel vrijstaand de tweede treffer voor de bezoekers kon binnenkoppen.
Koeman maakte dat al niet meer mee vanaf de bank. De coach was door arbiter Pablo González Fuertes weggestuurd nadat hij commentaar had gegeven. Hij zei na afloop dat hij niet begreep waarom hij was weggestuurd. Het zou zijn omdat hij de vierde official zou hebben beledigd. "Ik zou graag weten wat ik dan zou hebben gezegd. Hij was degene die onbeleefd tegen me was", zei Koeman. "Als ze iets in het rapport van de scheidsrechter zetten dat ik niet heb gezegd dan zal ik daartegen protesteren."
Zuur
Koeman weet de nederlaag aan het gebrek aan focus in de tweede helft en de fouten in de verdediging. "We probeerden zelf vaker te scoren maar konden de kansen niet afmaken en zij scoorden twee keer. Zij gooiden de winkel dicht en wij konden niets meer creëren."
De nederlaag is volgens de coach zuur, want het was een goede kans om te winnen. "Er zijn nog altijd vijf wedstrijden en iedere ploeg die strijdt om de titel heeft een zwaar programma. We moeten ons voorbereiden op de wedstrijd van zondag."
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
5 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
6 uur geleden