Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona grijpt naast koppositie na nederlaag tegen Granada

FC Barcelona grijpt naast koppositie na nederlaag tegen Granada

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft naast de koppositie in La Liga gegrepen. De ploeg van coach Ronald Koeman ging in het eigen Camp Nou verrassend met 2-1 onderuit tegen Granada. Het was de eerste zege ooit voor Granada bij Barcelona, waar Koeman in de tweede helft na commentaar met rood was weggestuurd.

Barcelona blijft door de zesde nederlaag derde op 71 punten, twee minder dan koploper Atlético Madrid en evenveel als nummer 2 Real Madrid. Ook Sevilla strijd met 70 punten nog mee om de titel.

Lionel Messi zette de thuisploeg met zijn 26e competitietreffer op voorsprong. Hij schoot in de 23e minuut de 1-0 binnen na een fraaie combinatie met Antoine Griezmann. Messi kreeg nog een goede kans op de 2-0 na een pass van Sergio Busquets, maar de bal ging via de voet van de doelman naast.

Rode kaart

Nadat Griezmann en Sergi Roberto kansen op een grotere voorsprong niet hadden gemaakt, was het Darwin Machis die na een snelle tegenaanval de gelijkmaker op het scorebord zette. Het werd nog erger voor Koeman, toen Jorge Molina in de 79e minuut op aangeven van Adrián Marín geheel vrijstaand de tweede treffer voor de bezoekers kon binnenkoppen.

Koeman maakte dat al niet meer mee vanaf de bank. De coach was door arbiter Pablo González Fuertes weggestuurd nadat hij commentaar had gegeven. Hij zei na afloop dat hij niet begreep waarom hij was weggestuurd. Het zou zijn omdat hij de vierde official zou hebben beledigd. "Ik zou graag weten wat ik dan zou hebben gezegd. Hij was degene die onbeleefd tegen me was", zei Koeman. "Als ze iets in het rapport van de scheidsrechter zetten dat ik niet heb gezegd dan zal ik daartegen protesteren."

Zuur

Koeman weet de nederlaag aan het gebrek aan focus in de tweede helft en de fouten in de verdediging. "We probeerden zelf vaker te scoren maar konden de kansen niet afmaken en zij scoorden twee keer. Zij gooiden de winkel dicht en wij konden niets meer creëren."

De nederlaag is volgens de coach zuur, want het was een goede kans om te winnen. "Er zijn nog altijd vijf wedstrijden en iedere ploeg die strijdt om de titel heeft een zwaar programma. We moeten ons voorbereiden op de wedstrijd van zondag."

Meer uit Voetbal

PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

11 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

12 uur geleden
Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

14 uur geleden
PSV op halve kracht ruim langs hekkensluiter Heracles

ALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.

14 uur geleden
Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

16 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

16 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

19 uur geleden