FC Barcelona brengt zijn media-afdeling naar beurs in New York
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - FC Barcelona brengt de media-afdeling van de club later dit jaar naar de beurs in New York. De Spaanse landskampioen, waar Frenkie de Jong speelt, heeft hierover overeenstemming bereikt met een Zwitserse investeerder. Zo kan de mediatak in de laatste maanden van dit jaar in techgraadmeter Nasdaq verschijnen, waardoor de nieuwe onderneming een kleine 1 miljard euro waard is.
Barça Media gaat over de onlinevideo's van de club, maar ook over e-sports en de socialemediakanalen. De Catalaanse club heeft 421 miljoen volgers online van over de hele wereld. De beursgenoteerde onderneming blijft voor 80 procent in handen van de huidige aandeelhouders. De beursgang verloopt via een fusie met een lege beurshuls op Wall Street, een zogeheten SPAC.
FC Barcelona kampte de afgelopen jaren met grote financiële problemen. Daardoor kon onder meer het contract van sterspeler Lionel Messi niet worden verlengd. Vervolgens heeft de club allerlei maatregelen genomen om meer geld binnen te krijgen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.
2 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.
2 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.
1 uur geledenVILNIUS (ANP) - De omzet van kledingverkoopplatform Vinted is gestegen tot ruim 1 miljard euro. Gebruikers van het platform voor de verkoop van tweedehandsspullen kochten en verkochten vorig jaar fors meer gebruikte kleren, boeken en elektronische producten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een tolheffing door de Straat van Hormuz is niet in lijn met het internationale recht, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie. "Het internationaal recht garandeert de vrijheid van scheepvaart", aldus de woordvoerder. "In principe betekent het dat er helemaal geen betaling of tol geheven mag worden."
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.
3 uur geleden