Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fauci prijst vaccinatiebeleid Trump en plannen van Biden

Fauci prijst vaccinatiebeleid Trump en plannen van Biden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immunoloog Anthony Fauci heeft er alle vertrouwen in dat de nieuwgekozen Amerikaanse president Joe Biden de "wetenschap op de eerste plaats zal zetten" bij zijn beleid om een eind te maken aan de coronapandemie. Over Operation Warp Speed, de vaccinatiecampagne van de huidige regering, spreekt Fauci lovende woorden in een interview met persbureau AFP.

"Ik denk dat Operatie Warp Speed zeer succesvol geweest. Om met een vaccin te komen dat klaar is voor distributie binnen een jaar na ontdekking van het virus is echt een ongekende prestatie," aldus Fauci.

Hij zegt verder dat de belangrijkste uitdaging nu is om ervoor te zorgen dat voldoende mensen geïnjecteerd worden, zodat een immuniteitsniveau bij 70 tot 75 procent van de bevolking kan worden bereikt. "We moeten de gemeenschap inschakelen, en aan de mensen uitleggen waarom het proces voor de ontwikkeling van deze vaccins een zuiver, wetenschappelijk proces was, en dat vaccinatie veilig en effectief is," zei hij.

Nieuwe golf

Ondanks dat vaccins tegen het virus in de komende weken kunnen worden verspreid, hebben de VS te maken met een nieuwe golf van ziekenhuisopnames en sterfgevallen. Het dagelijkse dodental passeerde afgelopen week de 3000, volgens tellingen van de Johns Hopkins University. In totaal vielen tot nu toe in de VS ruim 293.000 doden en raakten meer dan 15,5 miljoen Amerikanen besmet met het virus.

Fauci hoorde deze week dat hij ook na de machtswisseling van 20 januari op zijn post kan blijven en toe kan treden tot het nieuwe Covid-team als Biden president is. De topimmunoloog, die leiding geeft aan het Nationaal Instituut voor Allergieën en Infectieziekten van de VS, is nu een van de topadviseurs van president Donald Trump op het gebied van de bestrijding van het coronavirus in de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

Israël kondigt uitbreiding grondoperaties in Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.

2 uur geleden
Media VS: Trump wil aanpassingen deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.

2 uur geleden
Luide knallen in Massachusetts veroorzaakt door meteoor

WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.

6 uur geleden
Onrust op Champs-Élysées in Parijs door rellen na winst PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.

7 uur geleden
Regio Parijs stopt busvervoer om rellen met veel aanhoudingen

PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.

10 uur geleden
Politie overstelpt met telefoontjes na knal in Massachusetts

BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.

11 uur geleden
Ongeregeldheden in Parijs rond finale Champions League

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.

12 uur geleden