Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fauci prijst vaccinatiebeleid Trump en plannen van Biden

Fauci prijst vaccinatiebeleid Trump en plannen van Biden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immunoloog Anthony Fauci heeft er alle vertrouwen in dat de nieuwgekozen Amerikaanse president Joe Biden de "wetenschap op de eerste plaats zal zetten" bij zijn beleid om een eind te maken aan de coronapandemie. Over Operation Warp Speed, de vaccinatiecampagne van de huidige regering, spreekt Fauci lovende woorden in een interview met persbureau AFP.

"Ik denk dat Operatie Warp Speed zeer succesvol geweest. Om met een vaccin te komen dat klaar is voor distributie binnen een jaar na ontdekking van het virus is echt een ongekende prestatie," aldus Fauci.

Hij zegt verder dat de belangrijkste uitdaging nu is om ervoor te zorgen dat voldoende mensen geïnjecteerd worden, zodat een immuniteitsniveau bij 70 tot 75 procent van de bevolking kan worden bereikt. "We moeten de gemeenschap inschakelen, en aan de mensen uitleggen waarom het proces voor de ontwikkeling van deze vaccins een zuiver, wetenschappelijk proces was, en dat vaccinatie veilig en effectief is," zei hij.

Nieuwe golf

Ondanks dat vaccins tegen het virus in de komende weken kunnen worden verspreid, hebben de VS te maken met een nieuwe golf van ziekenhuisopnames en sterfgevallen. Het dagelijkse dodental passeerde afgelopen week de 3000, volgens tellingen van de Johns Hopkins University. In totaal vielen tot nu toe in de VS ruim 293.000 doden en raakten meer dan 15,5 miljoen Amerikanen besmet met het virus.

Fauci hoorde deze week dat hij ook na de machtswisseling van 20 januari op zijn post kan blijven en toe kan treden tot het nieuwe Covid-team als Biden president is. De topimmunoloog, die leiding geeft aan het Nationaal Instituut voor Allergieën en Infectieziekten van de VS, is nu een van de topadviseurs van president Donald Trump op het gebied van de bestrijding van het coronavirus in de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

Zeker 21 doden na stortregen in Marokkaanse kuststad Safi

SAFI (ANP) - Door plotselinge zware regenval zijn zondag zeker 21 mensen om het leven gekomen in de Marokkaanse kuststad Safi, melden lokale autoriteiten. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen, waarbij modderstromen auto's en vuilcontainers door de straten meesleurden.

28 minuten geleden
ABC News: schutters Bondi Beach hadden IS-vlag in hun auto

SYDNEY (ANP) - De Australische binnenlandse inlichtingendienst ASIO heeft zes jaar geleden onderzoek gedaan naar een van de daders van de aanslag bij Bondi Beach, om diens banden met een cel van terreurgroep Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Australische publieke omroep ABC News op basis van bronnen bij de antiterreureenheid.

29 minuten geleden
Uiterst rechtse José Antonio Kast wint presidentsverkiezing Chili

SANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.

3 uur geleden
Identiteit mogelijke verdachte aanval op Brown University bekend

PROVIDENCE (ANP/AFP) - De identiteit is bekend van de mogelijke verdachte ('person of interest') die de politie van de Amerikaanse stad Providence heeft aangehouden in verband met de schietpartij op Brown University. Het gaat om de 24-jarige Benjamin Erickson uit de staat Wisconsin, meldt The Washington Post.

4 uur geleden
Schutters op Bondi Beach in Australië zijn vader en zoon

SYDNEY (ANP) - De twee schutters die vijftien mensen doodschoten tijdens een joods feest op het beroemde strand Bondi Beach in Sydney zijn een 50-jarige vader en zijn 24-jarige zoon. Dat heeft politiecommissaris Mal Lanyon bekendgemaakt tijdens een persconferentie.

5 uur geleden
Media: Louvre vanaf maandag tot nader order dicht door staking

PARIJS (ANP) - De deuren van het Louvre in Parijs zijn vanaf maandag voor onbepaalde tijd gesloten vanwege een personeelsstaking, melden Franse media waaronder Le Figaro. De eisen van het personeel dateren al van voor de coronapandemie. De juwelenroof van 19 oktober zet daar nu kracht bij, aldus de krant.

5 uur geleden
Vredesgesprekken Oekraïne-VS in Berlijn gaan maandag verder

BERLIJN (ANP/RTR) - De gesprekken in Berlijn tussen Oekraïense en Amerikaanse functionarissen over voorstellen voor een oplossing van de oorlog in Oekraïne zijn zondag na meer dan vijf uur afgerond en worden maandag hervat. "De gesprekken duurden meer dan vijf uur en zijn voor vandaag beëindigd met de afspraak om morgenochtend verder te gaan", zei Dmytro Lytvyn, adviseur van president Volodymyr Zelensky.

5 uur geleden