Fauci prijst vaccinatiebeleid Trump en plannen van Biden
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immunoloog Anthony Fauci heeft er alle vertrouwen in dat de nieuwgekozen Amerikaanse president Joe Biden de "wetenschap op de eerste plaats zal zetten" bij zijn beleid om een eind te maken aan de coronapandemie. Over Operation Warp Speed, de vaccinatiecampagne van de huidige regering, spreekt Fauci lovende woorden in een interview met persbureau AFP.
"Ik denk dat Operatie Warp Speed zeer succesvol geweest. Om met een vaccin te komen dat klaar is voor distributie binnen een jaar na ontdekking van het virus is echt een ongekende prestatie," aldus Fauci.
Hij zegt verder dat de belangrijkste uitdaging nu is om ervoor te zorgen dat voldoende mensen geïnjecteerd worden, zodat een immuniteitsniveau bij 70 tot 75 procent van de bevolking kan worden bereikt. "We moeten de gemeenschap inschakelen, en aan de mensen uitleggen waarom het proces voor de ontwikkeling van deze vaccins een zuiver, wetenschappelijk proces was, en dat vaccinatie veilig en effectief is," zei hij.
Nieuwe golf
Ondanks dat vaccins tegen het virus in de komende weken kunnen worden verspreid, hebben de VS te maken met een nieuwe golf van ziekenhuisopnames en sterfgevallen. Het dagelijkse dodental passeerde afgelopen week de 3000, volgens tellingen van de Johns Hopkins University. In totaal vielen tot nu toe in de VS ruim 293.000 doden en raakten meer dan 15,5 miljoen Amerikanen besmet met het virus.
Fauci hoorde deze week dat hij ook na de machtswisseling van 20 januari op zijn post kan blijven en toe kan treden tot het nieuwe Covid-team als Biden president is. De topimmunoloog, die leiding geeft aan het Nationaal Instituut voor Allergieën en Infectieziekten van de VS, is nu een van de topadviseurs van president Donald Trump op het gebied van de bestrijding van het coronavirus in de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - In de Iraanse hoofdstad Teheran en grote delen van het land is volgens waarnemers van de groep NetBlocks het internet uitgevallen. In het land zijn massale protesten tegen de hyperinflatie en de jarenlange schaarste aan essentiële goederen.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - Israëlische strijdkrachten hebben met verschillende aanvallen op Gaza donderdag zeker zeven Palestijnen gedood. Onder de slachtoffers zijn vier kinderen, zegt het burgerbeschermingsagentschap tegen persbureau AFP.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft zijn veto uitgesproken over een wet waarmee het congres de celstraf van 27 jaar voor Lula's voorganger, Jair Bolsonaro, aanzienlijk wil verlagen. Het parlement heeft het voorstel in meerderheid aangenomen, maar Lula dwarsboomt het voorlopig met zijn veto. Het congres kan het veto ongedaan maken.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.
7 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
8 uur geleden