Fauci 'absoluut niet' verbaasd over coronabesmetting Trump
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse topdeskundige op het gebied van infectieziekten, Anthony Fauci, zegt in een interview met zender CBS "absoluut niet" verbaasd te zijn dat president Donald Trump besmet raakte met het coronavirus. "Ik was bang dat hij ziek zou worden toen ik hem in een volledig precaire situatie zag op een drukke plek, zonder afstand tussen mensen en bijna niemand die een mondkapje droeg."
"Toen ik dat op tv zag, zei ik: Oh mijn hemel. Daar kan niets goeds uit komen, dat moet een probleem zijn", vervolgde hij. "En ja hoor, het bleek een superspreader-evenement te zijn."
Fauci leek te verwijzen naar de bijeenkomst in de tuin van het Witte Huis waar Trump aankondigde dat rechter Amy Coney Barrett zijn keuze was om rechter Ruth Bader Ginsburg in het Hooggerechtshof te vervangen. Minstens twaalf mensen zijn positief getest op Covid-19 na het bijwonen van het evenement van 26 september.
Hoewel de ceremonie buiten werd gehouden en veel aanwezigen werden getest voordat ze werden toegelaten, toonden foto's en video's van het evenement maar weinig mensen die maskers droegen, veel mensen die elkaar begroetten met knuffels en handdrukken en heel dicht bij elkaar zaten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".
6 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.
13 minuten geledenOSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, ontmoet woensdag niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio in het Witte Huis. Volgens Rasmussen wil ook vicepresident JD Vance de gesprekken over Groenland bijwonen. Ook de Groenlandse minister Vivian Motzfeldt reist af naar Washington.
22 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De nachtelijke Russische drone- en raketaanvallen op Oekraïne waren vooral gericht tegen de energiesector. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die aangaf dat in de regio Kyiv honderdduizenden huishoudens zonder stroom zitten.
2 uur geledenBANGALORE (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de huidige onrust het einde kan inluiden van de Iraanse machthebbers. "Als een regime alleen aan de macht kan blijven door geweld te gebruiken, dan is het in feite afgelopen met ze", stelde hij tijdens een bezoek aan India. De bondskanselier concludeerde ook dat het mogelijk "de laatste dagen en weken" zijn van het Iraanse regime.
3 uur geleden