Fauci 'absoluut niet' verbaasd over coronabesmetting Trump
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse topdeskundige op het gebied van infectieziekten, Anthony Fauci, zegt in een interview met zender CBS "absoluut niet" verbaasd te zijn dat president Donald Trump besmet raakte met het coronavirus. "Ik was bang dat hij ziek zou worden toen ik hem in een volledig precaire situatie zag op een drukke plek, zonder afstand tussen mensen en bijna niemand die een mondkapje droeg."
"Toen ik dat op tv zag, zei ik: Oh mijn hemel. Daar kan niets goeds uit komen, dat moet een probleem zijn", vervolgde hij. "En ja hoor, het bleek een superspreader-evenement te zijn."
Fauci leek te verwijzen naar de bijeenkomst in de tuin van het Witte Huis waar Trump aankondigde dat rechter Amy Coney Barrett zijn keuze was om rechter Ruth Bader Ginsburg in het Hooggerechtshof te vervangen. Minstens twaalf mensen zijn positief getest op Covid-19 na het bijwonen van het evenement van 26 september.
Hoewel de ceremonie buiten werd gehouden en veel aanwezigen werden getest voordat ze werden toegelaten, toonden foto's en video's van het evenement maar weinig mensen die maskers droegen, veel mensen die elkaar begroetten met knuffels en handdrukken en heel dicht bij elkaar zaten.
Meer uit Buitenland
FORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.
31 minuten geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
12 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
13 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
16 uur geleden