
Fauci 'absoluut niet' verbaasd over coronabesmetting Trump
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse topdeskundige op het gebied van infectieziekten, Anthony Fauci, zegt in een interview met zender CBS "absoluut niet" verbaasd te zijn dat president Donald Trump besmet raakte met het coronavirus. "Ik was bang dat hij ziek zou worden toen ik hem in een volledig precaire situatie zag op een drukke plek, zonder afstand tussen mensen en bijna niemand die een mondkapje droeg."
"Toen ik dat op tv zag, zei ik: Oh mijn hemel. Daar kan niets goeds uit komen, dat moet een probleem zijn", vervolgde hij. "En ja hoor, het bleek een superspreader-evenement te zijn."
Fauci leek te verwijzen naar de bijeenkomst in de tuin van het Witte Huis waar Trump aankondigde dat rechter Amy Coney Barrett zijn keuze was om rechter Ruth Bader Ginsburg in het Hooggerechtshof te vervangen. Minstens twaalf mensen zijn positief getest op Covid-19 na het bijwonen van het evenement van 26 september.
Hoewel de ceremonie buiten werd gehouden en veel aanwezigen werden getest voordat ze werden toegelaten, toonden foto's en video's van het evenement maar weinig mensen die maskers droegen, veel mensen die elkaar begroetten met knuffels en handdrukken en heel dicht bij elkaar zaten.
Meer uit Buitenland
RAFAH (ANP) - De grensovergang in het zuiden van Gaza bij Rafah opent vermoedelijk zondag. Dat melden onder meer Al Jazeera en het Italiaanse persbureau ANSA, die zich baseren op uitspraken van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar. De minister zei er niet bij of de grens opent voor alleen mensen, of ook noodhulp vanaf dat moment bij Rafah de grens over mag.
21 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Turkije heeft een team van 81 reddingswerkers naar de Gazastrook gestuurd. Een deel van hen moet gaan helpen met het vinden van de lichamen van gijzelaars die nog onder het puin van de door Israël gebombardeerde gebouwen liggen.
24 minuten geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - Een van de hoogste Houthi-militairen, Muhammad al-Ghamari, is overleden. Dat meldt de Jemenitische groepering. Al-Ghamari, de opperbevelhebber van de militaire tak van de rebellengroep, zou zijn overleden aan verwondingen die hij opliep bij Israëlische luchtaanvallen in juni of augustus, aldus de Israëlische minister van Defensie Israel Katz in reactie op de bekendmaking.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk maakt zich schuldig aan "ernstige en systematische schendingen" van de rechten van niet-begeleide migrantenkinderen, oordeelt het Comité voor de Rechten van het Kind (CRC) van de Verenigde Naties. Velen van hen zijn dakloos, hebben geen toegang tot basiszorg en leven in vernederende omstandigheden, aldus het VN-comité, dat eraan toevoegt dat dit "in strijd is met de menselijke waardigheid".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump wil geld bestemd voor terrorismepreventie weghalen bij zogeheten Democratische staten en onderbrengen bij Republikeinse staten. Dat meldt Reuters op basis van overheidsdocumenten die het persbureau inzag. Twaalf staten waarin de Democraten de zeggenschap hebben, zien de stap als afstraffing voor hun onwil om mee te werken met de arrestatiecampagnes van landelijke immigratiediensten en spanden zaken aan tegen de beslissing.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet tegen eind 2027 over functionele verdedigingssystemen tegen drones beschikken, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Dat zal "uiteraard in nauwe samenwerking met de NAVO gebeuren", voegde ze er donderdag op een persconferentie aan toe. "Drones zijn nu al bezig oorlogsvoering opnieuw te definiëren. Het hebben van droneafweer is voor niemand meer optioneel", zei Kallas.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse muziekproducent en oud-voetballer Jack White is op 85-jarige leeftijd overleden in Berlijn. Dat meldt het Duitse persbureau dpa. Het is nog niet duidelijk waaraan de muziekproducent is overleden. De politie is een onderzoek gestart.
3 uur geleden