Farmaceuten winnen op Wall Street na deal VS en Pfizer
NEW YORK (ANP) - Farmaceutische bedrijven hoorden dinsdag bij de winnaars op Wall Street. Pfizer heeft een akkoord bereikt met de Amerikaanse regering over prijsverlagingen voor sommige geneesmiddelen en gaat rechtstreeks medicijnen aan Amerikanen verkopen met korting. In ruil voor het verlagen van de prijzen voor medicijnen zei Pfizer dat het bedrijf een driejarige vrijstelling heeft bedongen van de door Trump aangekondigde importheffingen op geneesmiddelen. Pfizer werd 6,8 procent hoger gezet. Branchegenoten Merck, Eli Lilly, Amgen en AbbVie wonnen tot 6,8 procent.
Trump had farmaceutische bedrijven eerder onder druk gezet om hun Amerikaanse prijzen in lijn te brengen met wat buitenlandse afnemers voor de medicijnen betalen. Naar verwachting volgen andere bedrijven de stap van Pfizer.
De Dow-Jonesindex eindigde de laatste handelsdag van september 0,2 procent hoger op 46.397,89 punten. De bredere S&P 500 klom 0,4 procent naar 6688,46 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,3 procent tot 22.660,01 punten.
Politieke situatie Washington
Beleggers hadden de aandacht verder gericht op de politieke situatie in Washington, waar nog altijd geen akkoord is bereikt over de overheidsbegroting. Bij het uitblijven van een overeenkomst tussen Republikeinen en Democraten stevent de federale overheid af op een gedeeltelijke sluiting, oftewel een shutdown. Daarmee zouden beleggers ook het voor hen belangrijke banenrapport missen dat vrijdag moet verschijnen.
Spotify ging 4,2 procent omlaag. De muziekstreamingdienst maakte bekend dat oprichter en topman Daniel Ek een nieuwe rol krijgt binnen het bestuur. Hij wordt per 1 januari 2026 uitvoerend voorzitter en richt zich dan meer op plannen voor de langere termijn. Twee andere bestuursleden delen vanaf dan de taken van topman.
Het commerciële ruimtevaartbedrijf Firefly Aerospace kelderde ruim 20 procent. Een raket van het bedrijf ontplofte tijdens een test in de Amerikaanse staat Texas.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
6 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
10 uur geleden