Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Farmaceut Sanofi wil af van consumententak

Farmaceut Sanofi wil af van consumententak

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Farmaceut Sanofi zet zijn consumentendivisie op eigen benen. Het Franse geneesmiddelenconcern wil van zijn pijnstillers en hoestdrankjes af om meer tijd en geld te kunnen investeren in medicijnen en vaccins. Daarmee neemt Sanofi onder andere afstand van zijn hoestdrank Bisolvon.

Sanofi sloot in 2015 nog een deal om de zelfzorggeneesmiddelen van branchegenoot Boehringer Ingelheim in handen te krijgen, in ruil voor de eigen diergeneesmiddelen. Nu ziet Sanofi meer heil in een apart bestaan van die divisie, waarschijnlijk via een beursgang.

"We verdiepen onze investeringen in onderzoek en ontwikkeling en zetten de stap richting een volledig biofarmabedrijf", schrijft topman Paul Hudson in een toelichting. Om meer te kunnen investeren in de ontwikkeling van vernieuwende medicijnen wil hij de komende twee jaar ook 2 miljard euro aan kostenbesparingen doorvoeren.

Specialistische medicijnen

Uit de cijfers over de derde kwartaal die Sanofi bekendmaakte, komt naar voren dat specialistische medicijnen voor veel sterkere groei zorgen dan de consumententak. Dankzij de medicijnen van Sanofi tegen eczeem en hemofilie, waarbij bloed niet goed kan stollen, groeide die eerste tak met ruim 13 procent terwijl de verkoop van zelfzorgmiddelen met net geen 5 procent groeide.

Meer farmaceuten besloten hun consumententak af te stoten. Het Britse GlaxoSmithKline ontdeed zich van het onderdeel dat onder andere Advil-pijnstillers maakt. Een mislukt bod van Unilever op die divisie zorgde vorig jaar nog voor grote onrust bij aandeelhouders van het was- en voedingsmiddelenconcern.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.

4 uur geleden
Fed blijft zich inzetten voor onafhankelijkheid, zegt voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.

5 uur geleden
Federal Reserve verlaagt rente na politiek beladen vergadering

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.

6 uur geleden
China traag met exportvergunningen aardmetalen voor EU-bedrijven

BEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.

7 uur geleden
Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.

8 uur geleden
Topman luxemerk Gucci na amper een jaar vervangen

PARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.

8 uur geleden
EU en Indonesië ronden onderhandelingen voor handelsdeal af

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.

8 uur geleden