Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Farmaceut Merck vraagt goedkeuring voor covidmedicijn in VS

Farmaceut Merck vraagt goedkeuring voor covidmedicijn in VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Farmaceut Merck heeft goedkeuring van de Amerikaanse medicijnautoriteit FDA gevraagd voor een pil tegen de ziekte Covid-19. Als het middel molnupiravir wordt goedgekeurd, is dat het eerste geneesmiddel tegen Covid-19.

De pil van Merck voorkomt dat mensen die ziek zijn van het coronavirus ernstige ziekteverschijnselen krijgen. Mensen met milde klachten krijgen het medicijn, zodat de klachten niet erger worden. Het kan ook veel sterfgevallen voorkomen, zegt de farmaceut.

Merck, dat in Europa actief is onder de naam MSD, zegt momenteel in gesprek te zijn met medicijnautoriteiten over de hele wereld om molnupiravir de komende maanden met spoed goedgekeurd te krijgen. Volgens de farmaceut is "ongekende haast" geboden, gezien de pandemie. "Daarom hebben we binnen tien dagen nadat we onze onderzoeksdata binnen hadden, een aanvraag ingediend", aldus directeur Robert Davis.

Belangrijke stap

Het middel kan thuis kort nadat de infectie is vastgesteld worden geslikt. Volgens de directeur van Ridgeback, dat het middel samen met Merck maakte, is dat een belangrijke stap om het middel beschikbaar te maken voor mensen.

Merck heeft het middel uitgetest op 775 mensen. Zij waren positief getest op het coronavirus, hadden milde klachten en behoorden tot een risicogroep, bijvoorbeeld door overgewicht of leeftijd. De proefpersonen namen vijf dagen lang elke twaalf uur een pil. De ene helft kreeg molnupiravir, de andere helft een placebo, een nepmiddel om de uitkomsten te vergelijken. Van de mensen die molnupiravir kregen, belandde ongeveer 7 procent in het ziekenhuis, in de controlegroep moest 14 procent worden opgenomen. In die controlegroep overleden acht mensen aan een coronabesmetting, bij de ontvangers van de pil stierf niemand.

10 miljoen mensen

In 2021 kunnen genoeg doses worden geproduceerd om 10 miljoen mensen te behandelen. De Verenigde Staten hebben al 1,7 miljoen doses besteld bij Merck.

De prijs van de pil laat Merck per land afhangen van de welvaart. De farmaceut is in gesprek met Indiase fabrieken om het middel daar ook te laten maken, zodat ook armere landen snel kunnen worden voorzien van molnupiravir.

Meer uit Buitenland

Witte Huis: Trump ontketent de hel als Iran doorgaat met strijd

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.

20 minuten geleden
Merz vindt levering Taurus-raketten aan Oekraïne niet meer nodig

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".

2 uur geleden
Amerikaanse defensie steekt meer geld in wapens en munitie

ARLINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft drie overeenkomsten afgesloten voor raketten en onderdelen voor munitie en wapensystemen. Daarmee kunnen voorraden aangevuld worden die zijn geslonken door de oorlog in het Midden-Oosten. "Zo wordt de industriebasis klaargemaakt voor oorlogstijd", zegt onderminister Michael Duffey.

2 uur geleden
Sarah Mullally aangetreden als religieus leider Anglicaanse Kerk

CANTERBURY (ANP) - Het eerste vrouwelijke hoofd van de Anglicaanse Kerk, Sarah Mullally (63), is in Engeland formeel geïnstalleerd. Dat gebeurde in het bijzijn van de Britse premier en leden van de koninklijke familie in de kathedraal van Canterbury.

2 uur geleden
VN-chef: Libanon mag niet het volgende Gaza worden

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De topman van de Verenigde Naties heeft gewaarschuwd dat Libanon niet het lot van de Gazastrook mag ondergaan. "Het Gaza-model moet niet worden herhaald in Libanon", zei secretaris-generaal António Guterres.

2 uur geleden
Cyprus overlegt met VK over Britse bases na aanval

NICOSIA (ANP/RTR) - Cyprus is met het Verenigd Koninkrijk in gesprek gegaan over de toekomst van Britse bases op het eiland. Dat zei president Nikos Christodoulides van Cyprus nadat deze maand onrust was ontstaan over een drone-aanval op een van die militaire installaties.

3 uur geleden
Leider Hezbollah wil geen onderhandelingen tijdens gevechten

BEIROET (ANP/RTR) - De leider van de Libanese sjiitische beweging Hezbollah zegt dat de door Iran gesteunde beweging niet in gesprek gaat met Israël zolang de Israëlische aanvallen op Libanon doorgaan.

3 uur geleden