Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Farmaceut Merck vraagt goedkeuring voor covidmedicijn in VS

Farmaceut Merck vraagt goedkeuring voor covidmedicijn in VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Farmaceut Merck heeft goedkeuring van de Amerikaanse medicijnautoriteit FDA gevraagd voor een pil tegen de ziekte Covid-19. Als het middel molnupiravir wordt goedgekeurd, is dat het eerste geneesmiddel tegen Covid-19.

De pil van Merck voorkomt dat mensen die ziek zijn van het coronavirus ernstige ziekteverschijnselen krijgen. Mensen met milde klachten krijgen het medicijn, zodat de klachten niet erger worden. Het kan ook veel sterfgevallen voorkomen, zegt de farmaceut.

Merck, dat in Europa actief is onder de naam MSD, zegt momenteel in gesprek te zijn met medicijnautoriteiten over de hele wereld om molnupiravir de komende maanden met spoed goedgekeurd te krijgen. Volgens de farmaceut is "ongekende haast" geboden, gezien de pandemie. "Daarom hebben we binnen tien dagen nadat we onze onderzoeksdata binnen hadden, een aanvraag ingediend", aldus directeur Robert Davis.

Belangrijke stap

Het middel kan thuis kort nadat de infectie is vastgesteld worden geslikt. Volgens de directeur van Ridgeback, dat het middel samen met Merck maakte, is dat een belangrijke stap om het middel beschikbaar te maken voor mensen.

Merck heeft het middel uitgetest op 775 mensen. Zij waren positief getest op het coronavirus, hadden milde klachten en behoorden tot een risicogroep, bijvoorbeeld door overgewicht of leeftijd. De proefpersonen namen vijf dagen lang elke twaalf uur een pil. De ene helft kreeg molnupiravir, de andere helft een placebo, een nepmiddel om de uitkomsten te vergelijken. Van de mensen die molnupiravir kregen, belandde ongeveer 7 procent in het ziekenhuis, in de controlegroep moest 14 procent worden opgenomen. In die controlegroep overleden acht mensen aan een coronabesmetting, bij de ontvangers van de pil stierf niemand.

10 miljoen mensen

In 2021 kunnen genoeg doses worden geproduceerd om 10 miljoen mensen te behandelen. De Verenigde Staten hebben al 1,7 miljoen doses besteld bij Merck.

De prijs van de pil laat Merck per land afhangen van de welvaart. De farmaceut is in gesprek met Indiase fabrieken om het middel daar ook te laten maken, zodat ook armere landen snel kunnen worden voorzien van molnupiravir.

Meer uit Buitenland

Rouwstoet met kist Harald op weg naar Domkerk

OSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".

31 minuten geleden
Merz over AfD: remigratie komt neer op etnische zuivering

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement hard uitgehaald naar Alternative für Deutschland (AfD). Het woord remigratie, dat door de radicaal-rechtse partij wordt gebruikt, is volgens Merz "niets anders dan een synoniem voor etnische zuivering op basis van herkomst en huidskleur".

38 minuten geleden
Eerste postkoloniale leider van Hongkong overleden

HONGKONG (ANP/DPA/AFP) - De eerste postkoloniale leider van Hongkong is overleden. Tung Chee-hwa overleed dinsdag op 89-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn familie, meldt zijn kantoor. Hij leidde de Chinese regio van 1997 tot 2005.

2 uur geleden
Mensen verzamelen zich vroeg in Oslo voor uitvaart koning Harald

OSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.

3 uur geleden
CARE: hogere brandstofprijzen raken hulpverlening

DEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."

5 uur geleden
Doden door Russische drones op grens Oekraïne en Moldavië

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Russische drones hebben vannacht een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië getroffen. Daarbij zijn twee doden en drie gewonden gevallen, aldus de Oekraïense gouverneur Oleh Kiper op basis van voorlopige informatie.

5 uur geleden
Crash Miami: piloten overwogen afbreken landing vrachtvliegtuig

MIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.

8 uur geleden