Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fans bij klassieker Feyenoord - Ajax nog niet uitgesloten

Fans bij klassieker Feyenoord - Ajax nog niet uitgesloten

DEN HAAG (ANP) - Het zou mogelijk kunnen zijn dat bij de klassieker tussen Feyenoord en Ajax op 19 december in De Kuip publiek welkom is. De strengere maatregelen tegen het coronavirus gelden tot en met zaterdag 18 december. Het demissionaire kabinet beoordeelt op 14 december de situatie opnieuw.

Vanaf 13 november is publiek bij sportwedstrijden van zowel profs als amateurs niet meer welkom. Daardoor werd onder meer de afsluitende WK-kwalificatiewedstrijd van Oranje tegen Noorwegen op 16 november (2-0) in een lege Kuip gespeeld.

Een dag later besloot de KNVB voorlopig de speelronden in het betaalde voetbal te laten doorgaan zonder publiek. Dat gebeurde na uitvoerig overleg met de clubs, het Supporterscollectief, de centrale spelersraad, Coaches Betaald Voetbal, ESPN, politie, gemeentes, ministeries, politici en politieke partijen. Het bleek volgens de KNVB vrijwel onmogelijk om tot uitstel van de speelronden over te gaan. Onder meer de Eredivisie CV en de Keuken Kampioen Divisie hadden daarop wel gehoopt.

Door de verlenging van het Nederlandse publieksverbod in de stadions dienen Ajax, Feyenoord, AZ en Vitesse komende maand de laatste groepswedstrijd in Europees verband op eigen veld zonder publiek af te werken.

Na 18 december, de dag waarop de coronamaatregelen mogelijk weer worden aangepast, staan er vier duels in de Eredivisie op zondag 19 december op het programma, waaronder dus Feyenoord - Ajax. Daarna volgt nog een volledig doordeweeks programma in de Eredivisie, van 21 tot en met 23 december, voordat de winterstop begint.

Meer uit Voetbal

Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

1 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

2 uur geleden
Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

5 uur geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

5 uur geleden
Schouten: ruime openingstijden horeca tijdens WK voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.

5 uur geleden
PSV-doelman Kovar in Tsjechische WK-selectie

PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.

6 uur geleden
Braziliaan Neymar loopt in aanloop naar WK lichte kuitblessure op

SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.

6 uur geleden