Fanatieke spelers bij zaalvoetbaltoernooi
THOLEN - Zes teams van steeds vijf spelers gingen vrijdagochtend de strijd aan met elkaar tijdens het zaalvoetbaltoernooi van de gemeente Tholen. Het was voor Jeugd- en Jongerenwerk Tholen de vierde keer dat ze dit toernooi organiseerde tijdens de voorjaarsvakantie. "En het loopt wel goed", stelt jongerenwerker Naomi van Mierlo. "Ze zijn fanatiek en er wordt lekker geschreeuwd."
En geschreeuwd wordt er zeker. Boaz, speel de bal! Niels, naar voren! Kom op jongens, rennen! Nee, snel terugkomen! zijn een paar van de kreten die je voorbij hoort komen als je even gaat kijken bij de jongen tussen de 10 en 12 jaar die van 09.00 tot 12.00 uur tegen elkaar spelen. En als er gescoord wordt? Dan klinkt een luide vreugdekreet door de zaal van Sport- en gemeenschapscentrum De Meulvliet.
Leeftijden
"We hadden ruimte voor steeds acht teams, maar in deze leeftijdscategorie hebben zes teams zich aangemeld", vertelt Naomi. "Vorig jaar moesten we het zaalvoetbaltoernooi verzetten en dat resulteerde in minder teams; het jaar daarvoor hadden we juist wat meer teams, dus zes is redelijk gemiddeld", legt ze uit. Later op de dag speelden ook nog de leeftijden 12 tot en met 15 jaar tegen elkaar en 15 tot en met 20 jaar. "Bij de middelste leeftijdscategorie spelen vier teams mee, dat is een beetje jammer. Maar bij de groep van 15 tot en met 20 jaar doen er weer zes teams mee." Volgens Van Mierlo was het voorheen juist rustiger bij deze leeftijdscategorie. "Maar er zijn een aantal teams die al een aantal jaar meespelen en die zijn nu oud genoeg voor de oudste leeftijdscategorie."
Teams
De teams bestaan allemaal uit andere samenstellingen. Sommige teams komen voort uit al bestaande voetbalteams, andere teams bestaan gewoon uit vrienden of klasgenoten. "We zien dezelfde teams terugkomen, maar ook een hoop nieuwe teams. Het zijn vooral vrienden die gewoon lekker met elkaar willen voetballen. De teams komen dan ook van heel het eiland." Volgens Van Mierlo is er dan ook altijd voldoende animo voor het zaalvoetbaltoernooi. "We hebben dit vier jaar geleden om twee redenen opgestart. Ten eerste om een leuke activiteit aan te bieden voor jongeren tijdens de vakantie en de andere reden is dat we merkten dat er jongeren zijn die niet bij een vereniging zitten, maar die wel graag meedoen aan zo'n toernooi. Er wordt wel een zaalvoetbaltoernooi georganiseerd door de voetbalverenigingen, maar daar mag je alleen aan meedoen als je lid bent. Hier mag iedereen aan meedoen."
Gewonden
De scheidsrechter blaast op z'n fluitje. Een gewonde in het spel. "Gelukkig hebben we nog nooit een ernstig gewonde gehad, maar soms valt er wel eens iemand en dat kan natuurlijk best pijn doen." Gelukkig lijkt het deze keer mee te vallen. "Hij heeft een bal op z'n enkel, maar dat komt vanzelf goed. Gewoon even niet meer voetballen."
UITSLAG:
10-12 jaar
1) The Barca Boys
2) Yakkaka
3) de Fifa19'rs
4) Smikkelkoekjes
5) Tholense Boys JO11-1
6) The Big Boys
12-15
1) Puntje Puntje Puntje
2) Team 1
3) 3Robi Spow
4) Girlpower
15-20
1) Team Atje
2) Stavenisse
3) FC Baco
4) Straatvoetballers
5) De kelderklassers
6) De Pintenhappers
Meer uit Tholen
THOLEN - Het jaarlijkse Concordia Concert vond afgelopen zaterdag plaats in sporthal De Meulvliet, die voor de gelegenheid was omgebouwd tot concertzaal. Tijdens deze avond lieten alle acht orkesten en groepen van de vereniging van zich horen. In totaal stonden er zo'n 160 muzikanten op het podium, in de leeftijd van zes tot zeventig jaar.
6 uur geledenTHOLEN - Na de hertellingen van de stemmen zijn geen verschuivingen opgetreden in de zetelverdeling. De ChristenUnie krijgt de laatste restzetel, ten koste van Algemeen Belang Tholen (ABT) en het CDA. Het verschil tussen de drie partijen bedroeg minder dan tien stemmen. Donderdag wordt de uitslag definitief vastgesteld tijdens de zitting van het centraal stembureau.
10 uur geledenTHOLEN - "Een instrument en een monument waar je niet enkel naar kan en mag kijken, maar vooral naar moet luisteren." Zo omschrijft burgemeester Marleen Sijbers het bijna twee decennia oude Van Dam-orgel. Na een renovatie van ruim anderhalf jaar was vrijdagavond het moment dat de vernieuwde klanken mochten klinken in de imposante Onze Lieve Vrouwekerk. In de volle kerk genoten de aanwezigen ademloos van het eerste concert op het orgel. Aan Cees van der Poel, die niet enkel als orgeladviseur bij het proces betrokken was maar ook een bekwaam muzikant is, de eer om het eerste concert op het vernieuwde orgel te spelen.
15 uur geleden[Advertorial] - De verkoop van het nieuwbouwproject Thuis aan de Kreek in Sint-Philipsland start op woensdag 25 maart. Belangstellenden zijn die avond tussen 19.00 en 21.00 uur welkom tijdens een vrije inloop in Dorpshuis De Wimpel. Aanmelden vooraf is niet nodig.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenWEST-BRABANT- Op haar X-account waarschuwt de politie voor oplichters die momenteel actief zijn. Zij sturen mailtjes naar burgers met daarin een link. In het mailtje staat dat er gedreigd wordt met juridische stappen wanneer de ontvanger niet op de link klikt. "Zo'n mail ontvangen? Meld het de Fraudehelpdesk", aldus de politie.
2 dagen geleden[Advertorial] - Dit jaar vier ik een bijzonder jubileum: het 20-jarig bestaan van Cadeaushop Sint-Annaland.
2 dagen geleden