Familieleden van Franse peuter Emile opgepakt om zijn dood
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft vier personen opgepakt voor de dood van de Franse peuter Emile, die in juli 2023 verdween. Het gaat om de grootouders en twee volwassen kinderen van dat stel, die worden verdacht van "opzettelijke doodslag" en het "verbergen van een lijk", maakte de lokale aanklager bekend.
Het onderzoek loopt nog en de familieleden zullen nu worden ondervraagd. De advocaat van de grootouders heeft de arrestatie bevestigd.
Emile was 2,5 jaar oud toen hij verdween in het Franse Alpengehucht Haut-Vernet. Daar logeerde hij bij zijn opa en oma, zijn ouders waren niet in de buurt. Negen maanden lang was er geen spoor van de peuter, tot een wandelaar zijn botten aantrof op een kleine 2 kilometer van het dorp. Het is nog altijd niet duidelijk hoe het kind is omgekomen.
Jaren negentig
Eerder deze maand deed de politie opnieuw onderzoek in Haut-Vernet, in de buurt van het huis van de grootouders. Franse media meldden eerder al dat de grootvader van Emile in de jaren negentig ooit is ondervraagd over seksueel geweld op een privéschool, maar hij is daar niet voor veroordeeld.
Vorige maand is Emile begraven. Honderden mensen waren afgekomen op de dienst.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De moord op de Britse oud-politica Ann Widdecombe is vastgelegd op een camera in haar huis. Dat melden aanklagers in een rechtbank in Londen. Op de beelden is te zien hoe ze 21 keer met een hamer op haar hoofd werd geslagen.
12 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongaarse aanklagers zijn binnengevallen bij een datacentrum in een onderzoek naar Fidesz, de partij van de Hongaarse oud-premier Viktor Orbán. Justitie was volgens Fidesz uit op het hele communicatiesysteem van de partij.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie stopt de financiering van het prestigieuze kunstfestival de Biënnale van Venetië, vanwege de Russische deelname van dit jaar. Een woordvoerder van de Europese Commissie laat weten de lopende subsidie van 2 miljoen euro te beëindigen.
36 minuten geledenSTADE (ANP/AFP) - De man die ervan verdacht wordt zes mensen te hebben doodgeschoten in het Noord-Duitse Stade vorige maand, heeft zelfmoord gepleegd in de gevangenis. Dat meldden functionarissen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Afrika is voor het eerst het continent met het grootste aantal mensen dat honger lijdt, blijkt uit een rapport van de Verenigde Naties. De schatting is dat vorig jaar 309 miljoen mensen in Afrika te kampen hadden met honger. Dat is 20 procent van de bevolking.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse voormalige oppositieleider Özgür Özel gaat een nieuwe partij beginnen. Twee maanden geleden werd hij door de rechter gedwongen om op te stappen als voorzitter van de oppositiepartij CHP, maar in zijn afscheidstoespraak in het parlement kondigde hij aan nog niet klaar te zijn met de politiek.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Bij de ongeregeldheden in Bologna zijn in de nacht van maandag op dinsdag tientallen agenten gewond geraakt, melden politievakbonden aan Italiaanse media. Demonstranten raakten slaags met de politie na ophef over de dood van een Marokkaanse man die zondag werd gearresteerd door de politie. De video waarin agenten Abderrahim Fakir op de grond dwongen en hij om hulp riep, ging viral op sociale media en zorgde voor veel woede in Bologna.
3 uur geleden