Familieleden Israëlische gijzelaars verstoren bijeenkomst Knesset
JERUZALEM (ANP/RTR) - Familieleden van Israëliërs die worden gegijzeld in de Gazastrook, hebben een commissievergadering verstoord van het Israëlische parlement. Ze eisen dat de autoriteiten meer doen om de gijzelaars vrij te krijgen. Op beelden in Israëlische media is te zien dat geëmotioneerde demonstranten de vergaderzaal binnenvallen.
Aan de protestactie deden zo'n 20 mensen mee. Een vrouw hield afbeeldingen omhoog van drie gegijzelde familieleden. Andere betogers droegen borden met het opschrift: "Jullie gaan hier niet stilzitten terwijl zij daar sterven." Deelnemers aan het protest scandeerden: "Laat ze vrij. Nu. Nu. Nu."
Hamas ontvoerde meer dan 250 mensen toen het op 7 oktober Israël binnenviel. Er worden volgens de Israëlische autoriteiten nog zo'n 130 gijzelaars vastgehouden in de Gazastrook, een geïsoleerde kuststrook waar de Israëlische strijdkrachten aanvallen uitvoeren. Andere Israëlische gevangenen zijn al vrijgelaten of gestorven in gevangenschap.
Sommige familieleden vrezen dat de aandacht voor het lot van de gijzelaars uiteindelijk zal afnemen. Protestacties verlopen daardoor steeds onrustiger. Er wordt actie gevoerd bij de woning van premier Benjamin Netanyahu en bij het parlement, de Knesset. De voorzitter van de verstoorde vergadering probeerde een demonstrant te kalmeren en zei dat de val van de regering niets zou oplossen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn militaire leiders opdracht gegeven te reageren op een reeks aanvallen op de Oekraïense logistiek. Vooral de spoorweginfrastructuur ligt onder vuur, meldt hij op X. "Er waren met name aanvallen in de regio Dnipro en in Zaporizja, specifiek gericht op spoorwegfaciliteiten."
35 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een veroordeelde Britse seriemoordenaar, bekend als de Suffolk Strangler, heeft toegegeven schuldig te zijn aan nog een moord. Het 17-jarige slachtoffer, Victoria Hall, werd in 1999 ontvoerd en gedood.
55 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
4 uur geleden