Familieleden Israëlische gijzelaars verstoren bijeenkomst Knesset
JERUZALEM (ANP/RTR) - Familieleden van Israëliërs die worden gegijzeld in de Gazastrook, hebben een commissievergadering verstoord van het Israëlische parlement. Ze eisen dat de autoriteiten meer doen om de gijzelaars vrij te krijgen. Op beelden in Israëlische media is te zien dat geëmotioneerde demonstranten de vergaderzaal binnenvallen.
Aan de protestactie deden zo'n 20 mensen mee. Een vrouw hield afbeeldingen omhoog van drie gegijzelde familieleden. Andere betogers droegen borden met het opschrift: "Jullie gaan hier niet stilzitten terwijl zij daar sterven." Deelnemers aan het protest scandeerden: "Laat ze vrij. Nu. Nu. Nu."
Hamas ontvoerde meer dan 250 mensen toen het op 7 oktober Israël binnenviel. Er worden volgens de Israëlische autoriteiten nog zo'n 130 gijzelaars vastgehouden in de Gazastrook, een geïsoleerde kuststrook waar de Israëlische strijdkrachten aanvallen uitvoeren. Andere Israëlische gevangenen zijn al vrijgelaten of gestorven in gevangenschap.
Sommige familieleden vrezen dat de aandacht voor het lot van de gijzelaars uiteindelijk zal afnemen. Protestacties verlopen daardoor steeds onrustiger. Er wordt actie gevoerd bij de woning van premier Benjamin Netanyahu en bij het parlement, de Knesset. De voorzitter van de verstoorde vergadering probeerde een demonstrant te kalmeren en zei dat de val van de regering niets zou oplossen.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Cuba en de Verenigde Staten hebben recentelijk overleg gevoerd. Dat meldt het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden volgens Cubaanse media zijn gericht op het vinden van gemeenschappelijke grond voor "mogelijke samenwerkingen en het vinden van gedeelde belangen". De Cubanen willen de gesprekken graag voortzetten, aldus de verklaring.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie en de Europese Raad peinzen er niet over de EU-sancties tegen Rusland te verzachten. Dat hebben ze vrijdag benadrukt in reactie op het eenzijdige Amerikaanse besluit om sancties op Russische olie-export op te heffen. "Het besluit brengt de Europese veiligheid in gevaar", schrijft voorzitter van de EU-leiders António Costa op X.
12 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse militair die om het leven kwam in Iraaks-Koerdistan, werd gedood door een Iraanse Shahed-drone, meldt kolonel François-Xavier de la Chesnais. Bij de aanval donderdagavond raakten meerdere andere Franse militairen gewond.
31 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Oud-president van Brazilië Jair Bolsonaro is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Dat meldt zijn zoon Flávio Bolsonaro op X. De oud-leider werd van zijn cel overgebracht naar een medische instelling voor opname, naar verluidt omdat hij rillingen had en veel moest overgeven.
46 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat eigendom is van een Turkse onderneming is met toestemming van Iran de Straat van Hormuz gepasseerd. De Turkse minister van Transport Abdulkadir Uraloglu heeft dit bekendgemaakt. Volgens hem zijn nu nog veertien schepen die Turks eigendom zijn ingesloten in de Perzische Golf, ten noorden van de zeestraat.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, is op bezoek in Libanon. "Ik ben zojuist geland in Beiroet, voor een solidariteitsbezoek aan de bevolking van Libanon", schrijft hij op X. "Zij hebben niet gekozen voor deze oorlog", benadrukt hij. "Ze zijn erin meegesleurd."
1 uur geledenANDØYA (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft zich kritisch uitgelaten over het Amerikaanse besluit om de sancties tegen Rusland te verlichten. Volgens Merz is dat een "verkeerde" beslissing, om welke reden die dan ook genomen is.
1 uur geleden