Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Familieleden Israëlische gijzelaars verstoren bijeenkomst Knesset

Familieleden Israëlische gijzelaars verstoren bijeenkomst Knesset

JERUZALEM (ANP/RTR) - Familieleden van Israëliërs die worden gegijzeld in de Gazastrook, hebben een commissievergadering verstoord van het Israëlische parlement. Ze eisen dat de autoriteiten meer doen om de gijzelaars vrij te krijgen. Op beelden in Israëlische media is te zien dat geëmotioneerde demonstranten de vergaderzaal binnenvallen.

Aan de protestactie deden zo'n 20 mensen mee. Een vrouw hield afbeeldingen omhoog van drie gegijzelde familieleden. Andere betogers droegen borden met het opschrift: "Jullie gaan hier niet stilzitten terwijl zij daar sterven." Deelnemers aan het protest scandeerden: "Laat ze vrij. Nu. Nu. Nu."

Hamas ontvoerde meer dan 250 mensen toen het op 7 oktober Israël binnenviel. Er worden volgens de Israëlische autoriteiten nog zo'n 130 gijzelaars vastgehouden in de Gazastrook, een geïsoleerde kuststrook waar de Israëlische strijdkrachten aanvallen uitvoeren. Andere Israëlische gevangenen zijn al vrijgelaten of gestorven in gevangenschap.

Sommige familieleden vrezen dat de aandacht voor het lot van de gijzelaars uiteindelijk zal afnemen. Protestacties verlopen daardoor steeds onrustiger. Er wordt actie gevoerd bij de woning van premier Benjamin Netanyahu en bij het parlement, de Knesset. De voorzitter van de verstoorde vergadering probeerde een demonstrant te kalmeren en zei dat de val van de regering niets zou oplossen.

Meer uit Buitenland

Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

6 minuten geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

13 minuten geleden
Karkas bultrug Timmy op land getrokken in Denemarken

ANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.

46 minuten geleden
Israël kondigt nieuwe aanvallen in Zuid-Libanon aan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.

1 uur geleden
Risico voor nieuwe reddingspoging in grot Laos nu te groot

VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.

2 uur geleden
Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

3 uur geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

9 uur geleden