Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Familie voetbalster Kaptein (17) zag WK-deelname al wel aankomen

Familie voetbalster Kaptein (17) zag WK-deelname al wel aankomen

KERKRADE (ANP) - Voor de jonge voetbalster Wieke Kaptein kwam haar opvallende plek in de WK-selectie niet helemaal als een verrassing. Haar vrienden en familie zagen het al aankomen, merkte de middenveldster in aanloop naar het toernooi in Australië en Nieuw-Zeeland van later deze maand. Met haar 17 jaar is de Hengelose de jongste Nederlandse deelneemster aan een WK voetbal ooit.

"Je hebt het supergoed gedaan dit jaar en je hebt het verdiend om erbij te zitten", klonk het volgens Kaptein in haar omgeving voordat bondscoach Andries Jonker vrijdag zijn definitieve selectie bekendmaakte. "Maar ik ging er natuurlijk niet van uit en vind het een supergrote eer dat ik mee mag naar het grootste toernooi ter wereld. Het is bijzonder en spannend tegelijkertijd."

Volgens de tweevoudig international wordt er bij Oranje een stuk meer van haar gevraagd dan bij haar club FC Twente, waar Kaptein sinds twee jaar in de Eredivisie speelt. "Het is hier veel pittiger en een veel hoger niveau. Ik moest me laten zien op de trainingen en dat heb ik gedaan."

Vooral genieten

Ondertussen geniet Kaptein volop van wat er allemaal op haar afkomt. "Mijn ouders zeggen dat ik dat elke dag moet doen. Het gaat nu natuurlijk allemaal heel snel, maar ik ben wel echt aan het genieten. Ook tijdens de uitzwaaiwedstrijd tegen België (5-0-winst). Het is allemaal nieuw en bijzonder wat ik nu meemaak."

Kaptein viel zondag tijdens de laatste echte test voor het WK tegen België in de tweede helft in. In april maakte de tiener tegen Polen haar debuut.

Meer uit Voetbal

Onbegrip bij Barcelona-coach over VAR na nederlaag tegen Atlético

BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.

3 uur geleden
PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

13 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

14 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

15 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

16 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

19 uur geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

20 uur geleden