Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Familie voetbalster Kaptein (17) zag WK-deelname al wel aankomen

Familie voetbalster Kaptein (17) zag WK-deelname al wel aankomen

KERKRADE (ANP) - Voor de jonge voetbalster Wieke Kaptein kwam haar opvallende plek in de WK-selectie niet helemaal als een verrassing. Haar vrienden en familie zagen het al aankomen, merkte de middenveldster in aanloop naar het toernooi in Australië en Nieuw-Zeeland van later deze maand. Met haar 17 jaar is de Hengelose de jongste Nederlandse deelneemster aan een WK voetbal ooit.

"Je hebt het supergoed gedaan dit jaar en je hebt het verdiend om erbij te zitten", klonk het volgens Kaptein in haar omgeving voordat bondscoach Andries Jonker vrijdag zijn definitieve selectie bekendmaakte. "Maar ik ging er natuurlijk niet van uit en vind het een supergrote eer dat ik mee mag naar het grootste toernooi ter wereld. Het is bijzonder en spannend tegelijkertijd."

Volgens de tweevoudig international wordt er bij Oranje een stuk meer van haar gevraagd dan bij haar club FC Twente, waar Kaptein sinds twee jaar in de Eredivisie speelt. "Het is hier veel pittiger en een veel hoger niveau. Ik moest me laten zien op de trainingen en dat heb ik gedaan."

Vooral genieten

Ondertussen geniet Kaptein volop van wat er allemaal op haar afkomt. "Mijn ouders zeggen dat ik dat elke dag moet doen. Het gaat nu natuurlijk allemaal heel snel, maar ik ben wel echt aan het genieten. Ook tijdens de uitzwaaiwedstrijd tegen België (5-0-winst). Het is allemaal nieuw en bijzonder wat ik nu meemaak."

Kaptein viel zondag tijdens de laatste echte test voor het WK tegen België in de tweede helft in. In april maakte de tiener tegen Polen haar debuut.

Meer uit Voetbal

AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

13 uur geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

13 uur geleden
Infantino 'geschokt' na vermeend racisme tegen Vinícius Júnior

ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.

17 uur geleden
Telstar accepteert schikking van 7500 euro voor afsteken vuurwerk

VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.

19 uur geleden
Sevilla-coach Almeyda zeven duels geschorst na wangedrag

SEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.

20 uur geleden
Real Madrid boos na vermeend racisme tegen Vinicius Júnior

LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian ⁠Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei ⁠Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.

22 uur geleden
Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

1 dag geleden