Familie voetbalster Kaptein (17) zag WK-deelname al wel aankomen
KERKRADE (ANP) - Voor de jonge voetbalster Wieke Kaptein kwam haar opvallende plek in de WK-selectie niet helemaal als een verrassing. Haar vrienden en familie zagen het al aankomen, merkte de middenveldster in aanloop naar het toernooi in Australië en Nieuw-Zeeland van later deze maand. Met haar 17 jaar is de Hengelose de jongste Nederlandse deelneemster aan een WK voetbal ooit.
"Je hebt het supergoed gedaan dit jaar en je hebt het verdiend om erbij te zitten", klonk het volgens Kaptein in haar omgeving voordat bondscoach Andries Jonker vrijdag zijn definitieve selectie bekendmaakte. "Maar ik ging er natuurlijk niet van uit en vind het een supergrote eer dat ik mee mag naar het grootste toernooi ter wereld. Het is bijzonder en spannend tegelijkertijd."
Volgens de tweevoudig international wordt er bij Oranje een stuk meer van haar gevraagd dan bij haar club FC Twente, waar Kaptein sinds twee jaar in de Eredivisie speelt. "Het is hier veel pittiger en een veel hoger niveau. Ik moest me laten zien op de trainingen en dat heb ik gedaan."
Vooral genieten
Ondertussen geniet Kaptein volop van wat er allemaal op haar afkomt. "Mijn ouders zeggen dat ik dat elke dag moet doen. Het gaat nu natuurlijk allemaal heel snel, maar ik ben wel echt aan het genieten. Ook tijdens de uitzwaaiwedstrijd tegen België (5-0-winst). Het is allemaal nieuw en bijzonder wat ik nu meemaak."
Kaptein viel zondag tijdens de laatste echte test voor het WK tegen België in de tweede helft in. In april maakte de tiener tegen Polen haar debuut.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
11 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
17 uur geleden