Familie van vermoorde Tob Cohen eist vertrek Keniaanse topman OM
NAIROBI (ANP) - De familie van de in Kenia vermoorde Nederlandse zakenman Tob Cohen wil dat het hoofd van het Openbaar Ministerie van het land vertrekt. OM-topman Noordin Haji weigert volgens de advocaat van de familie een Keniaanse rechter aan te klagen, die mogelijk betrokken is geweest bij de moord. De rechter zou een affaire hebben gehad met de vrouw van Cohen, die de hoofdverdachte is in de moordzaak.
De Keniaanse politie denkt dat rechter Sankale ole Kantai medeschuldig is. Hij zou voorafgaand aan de moord in 2019 verschillende ontmoetingen hebben gehad met Cohens vrouw Sarah Wairimu om de moord voor te bereiden. Maar het OM heeft de politie nog geen opdracht gegeven om Kantai te arresteren.
"We zijn er als familie sterk van overtuigd dat de directeur van het Openbaar Ministerie nauw betrokken is bij het verdoezelen van de onderzoeken die zullen leiden tot de arrestatie van rechter Kantai, die aangeklaagd moet worden", laat de advocaat van de familie weten aan een Keniaans gerechtshof. Zo plaatst hij volgens lokale media onder meer kanttekeningen bij de zet van het OM om de aanklagers die de zaak behandelden te vervangen.
Cohens lichaam werd op 13 september 2019 in een septic tank bij zijn huis in Kenia gevonden, nadat hij al lange tijd vermist was. De voormalige topmanager bij Philips woonde al jaren in het Afrikaanse land.
Meer uit Binnenland
HURGHADA (ANP) - Een Nederlandse toerist is in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven gekomen na een vechtpartij in een café in de Egyptische havenstad Hurghada, aan de Rode Zee. Dat melden lokale media, waaronder de nieuwssite Cairo24.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Dolle Mina's voeren zondag, op de kortste dag van het jaar, in diverse steden actie voor veiligere straten. Het gaat om meer dan vijftien locaties door het hele land, waarbij de actievoerders tunnels aankleden met vloerkleden, planten, banken, muziek en verlichting.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's leveren weliswaar aanzienlijke voordelen op voor klimaat en luchtkwaliteit, maar zorgen tegelijkertijd voor een toename van het autogebruik. Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na nieuw onderzoek. Volgens de belangrijke adviseurs van het kabinet neemt vooral in het weekend en bij stedelingen het aantal gereden kilometers flink toe.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.
9 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.
11 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg legt Arriva een boete van ruim 760.000 euro op, omdat bussen en treinen van de vervoerder in 2023 te vaak uitvielen of te laat kwamen. Dat was in strijd met de afspraken die de provincie met Arriva maakte over het regionale vervoer in de provincie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de strafzaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een groep die een moordaanslag zou hebben voorbereid op Peter R. de Vries, heeft last van de problemen die advocaten hebben met de nieuwe toezichtsregels in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De zaak loopt daardoor mogelijk vertraging op.
11 uur geleden