Familie van vermoorde Tob Cohen eist vertrek Keniaanse topman OM
NAIROBI (ANP) - De familie van de in Kenia vermoorde Nederlandse zakenman Tob Cohen wil dat het hoofd van het Openbaar Ministerie van het land vertrekt. OM-topman Noordin Haji weigert volgens de advocaat van de familie een Keniaanse rechter aan te klagen, die mogelijk betrokken is geweest bij de moord. De rechter zou een affaire hebben gehad met de vrouw van Cohen, die de hoofdverdachte is in de moordzaak.
De Keniaanse politie denkt dat rechter Sankale ole Kantai medeschuldig is. Hij zou voorafgaand aan de moord in 2019 verschillende ontmoetingen hebben gehad met Cohens vrouw Sarah Wairimu om de moord voor te bereiden. Maar het OM heeft de politie nog geen opdracht gegeven om Kantai te arresteren.
"We zijn er als familie sterk van overtuigd dat de directeur van het Openbaar Ministerie nauw betrokken is bij het verdoezelen van de onderzoeken die zullen leiden tot de arrestatie van rechter Kantai, die aangeklaagd moet worden", laat de advocaat van de familie weten aan een Keniaans gerechtshof. Zo plaatst hij volgens lokale media onder meer kanttekeningen bij de zet van het OM om de aanklagers die de zaak behandelden te vervangen.
Cohens lichaam werd op 13 september 2019 in een septic tank bij zijn huis in Kenia gevonden, nadat hij al lange tijd vermist was. De voormalige topmanager bij Philips woonde al jaren in het Afrikaanse land.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
6 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
10 uur geleden