Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Familie omgekomen Sala klaagt Nantes en Cardiff aan

Familie omgekomen Sala klaagt Nantes en Cardiff aan

NANTES (ANP/BELGA) - De familie van de omgekomen profvoetballer Emiliano Sala onderneemt gerechtelijke stappen tegen Nantes en Cardiff City. De Argentijnse spits overleed op 21 januari 2019 bij een vliegtuigcrash.

Het toestel met aan boord de 28-jarige Sala en piloot David Ibbotson stortte neer in het Kanaal nabij Guernsey. Sala was op weg van Nantes naar Cardiff. De club uit Wales had de Argentijnse spits die winter overgenomen van de Franse club.

Met de transfer was naar verluidt een transfersom gemoeid van circa 20 miljoen euro. Later, na het dodelijke ongeluk, besliste wereldvoetbalbond FIFA dat Cardiff alsnog een bedrag van 6 miljoen euro aan Nantes diende te betalen. De Britse club is daartegen bij het internationaal sporttribunaal CAS in beroep gegaan.

De familie onderneemt juridische stappen tegen beide clubs om, zo lieten de betrokken advocaten weten, "de rechten van de familie te beschermen" in afwachting van het resultaat van het gerechtelijk onderzoek. Ook de voetbalmanager die namens Nantes de transfer afwikkelde en zijn vader zijn aangeklaagd. De familie heeft in totaal dertien personen beschuldigd van dood door schuld, nalatigheid, illegale handelingen of een andere betrokkenheid bij de dood van Sala.

Begin vorig jaar meldde de Air Accidents Investigations Branch (AAIB) dat het vliegtuig koolstofmonoxide lekte tijdens de vlucht en dat de laatste manoeuvre van piloot Ibbotson ervoor zorgde dat het toestel in de lucht in stukken brak. Ibbotson verloor de controle over zijn toestel bij een te hoge snelheid. Hij had zeer waarschijnlijk een koolstofmonoxide-vergiftiging opgelopen. Ibbotson had geen vergunning om betalende passagiers te vervoeren.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

2 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

2 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

3 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

5 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

6 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

9 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

9 uur geleden