Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faissal T. blijft in de cel tot volgende zitting

Faissal T. blijft in de cel tot volgende zitting

SCHIPHOL (ANP) - Faissal T., zoon van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, blijft in de cel. Zijn advocaten hadden gevraagd hem vrij te laten uit voorlopige hechtenis. Maar volgens de rechtbank zijn de verdenkingen ernstig genoeg om hem vast te houden. Daarbij zou de maatschappij het "onbegrijpelijk en onaanvaardbaar" vinden als T. nu zou worden vrijgelaten. "Dat kan tot maatschappelijke onrust leiden", zei de voorzitter in de beveiligde rechtbank op Schiphol, waar vrijdag de eerste openbare zitting in de strafzaak tegen de 24-jarige T. was.

T. was bij de zitting aanwezig. Er zaten ook meerdere familieleden op de publieke tribune, T. zwaaide naar ze en stuurde kushandjes.

Het Openbaar Ministerie verdenkt T. van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van geweldsmisdrijven. Volgens het OM heeft T. de criminele activiteiten van zijn vader Ridouan overgenomen na diens arrestatie eind 2019.

EBI

Faissal werd vorig jaar aangehouden in zijn woonplaats Dubai. Deze zomer is hij door de Verenigde Arabische Emiraten uitgeleverd aan Nederland. Sindsdien zit hij in de EBI in Vught. Op de zitting gaf T. aan dat het hem zwaar viel. "Het voelt alsof ik leven begraven word."

De volgende zitting staat nu gepland op 21 januari. Het OM denkt dat de zaak in mei of juni 2025 klaar is om inhoudelijk te behandelen.

Meer uit Binnenland

Agenten direct op de stoep na melding digitale criminaliteit

DEN HAAG (ANP) - Agenten staan vanaf maandag direct op de stoep na een melding van digitale criminaliteit, zoals bankhelpdeskfraude en identiteitsfraude. Volgens de politie krijgen slachtoffers daardoor sneller de juiste hulp en vergroot het de pakkans van daders. Ook kunnen agenten computers en telefoons veiligstellen en soms schade beperken als ze direct na het misdrijf ter plaatse zijn.

25 minuten geleden
NS stopt met X om verharde toon, zet in op chatfunctie

UTRECHT (ANP) - De NS plaatst vanaf 1 juni geen reisinformatie meer op X. Ook reageert de vervoerder dan niet meer op vragen van reizigers via het socialemediaplatform. Volgens de NS gebruiken steeds minder mensen X als klantenservice en is de chatfunctie op de NS-website daarvoor bovendien geschikter. Ook is het werk op X voor medewerkers van de klantenservice "veel minder aangenaam geworden doordat de toon op het platform verhard is", aldus de NS.

42 minuten geleden
Man (18) aangehouden voor doodsbedreigingen aan Noa Lang van PSV

DORDRECHT (ANP) - Een 18-jarige man uit Dordrecht is afgelopen donderdag aangehouden omdat hij al langere tijd doodsbedreigingen zou hebben geuit richting voetballer Noa Lang en zijn familie, meldt de politie maandag.

1 uur geleden
Zoektocht vermiste kinderen gaat verder in Carel Coenraadpolder

FINSTERWOLDE (ANP) - De politie zoekt maandag verder naar de vermiste Jeffrey (10) en zijn zusje Emma (8) in de Carel Coenraadpolder bij het Groningse Finsterwolde. Daar werd sinds zondagavond ook al gezocht, maar de zoektocht leverde vooralsnog niets op.

1 uur geleden
Eerste focusflitser gaat boetes uitdelen aan appende bestuurders

DEN HAAG (ANP) - De eerste 'focusflitser' van het land is sinds maandag actief, meldt het Openbaar Ministerie. Het gaat om een paal aan de Ypenburgse Stationsweg in Den Haag. Daarna volgen ook locaties in Utrecht en in de rest van het land.

3 uur geleden
Vermiste kinderen niet gevonden bij zoekactie in polder

FINSTERWOLDE (ANP) - Jeffrey (10) en zijn zusje Emma (8) zijn niet gevonden bij een zoekactie in de Carel Coenraadpolder bij het Groningse Finsterwolde, meldt de politie maandagochtend. De twee kinderen zijn sinds zaterdagmiddag vermist en de politie heeft een amber alert uitgegeven. Vermoedelijk heeft hun vader hen ontvoerd.

4 uur geleden
Dichte mist in noorden en oosten van het land

DE BILT (ANP) - In het noorden en oosten van het land komt plaatselijk dichte mist voor, meldt het KNMI. Voor de provincies Friesland, Groningen, Drenthe, Overijssel, Gelderland en Flevoland is code geel afgegeven.

6 uur geleden