Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faissal T. blijft in de cel tot volgende zitting

Faissal T. blijft in de cel tot volgende zitting

SCHIPHOL (ANP) - Faissal T., zoon van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, blijft in de cel. Zijn advocaten hadden gevraagd hem vrij te laten uit voorlopige hechtenis. Maar volgens de rechtbank zijn de verdenkingen ernstig genoeg om hem vast te houden. Daarbij zou de maatschappij het "onbegrijpelijk en onaanvaardbaar" vinden als T. nu zou worden vrijgelaten. "Dat kan tot maatschappelijke onrust leiden", zei de voorzitter in de beveiligde rechtbank op Schiphol, waar vrijdag de eerste openbare zitting in de strafzaak tegen de 24-jarige T. was.

T. was bij de zitting aanwezig. Er zaten ook meerdere familieleden op de publieke tribune, T. zwaaide naar ze en stuurde kushandjes.

Het Openbaar Ministerie verdenkt T. van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van geweldsmisdrijven. Volgens het OM heeft T. de criminele activiteiten van zijn vader Ridouan overgenomen na diens arrestatie eind 2019.

EBI

Faissal werd vorig jaar aangehouden in zijn woonplaats Dubai. Deze zomer is hij door de Verenigde Arabische Emiraten uitgeleverd aan Nederland. Sindsdien zit hij in de EBI in Vught. Op de zitting gaf T. aan dat het hem zwaar viel. "Het voelt alsof ik leven begraven word."

De volgende zitting staat nu gepland op 21 januari. Het OM denkt dat de zaak in mei of juni 2025 klaar is om inhoudelijk te behandelen.

Meer uit Binnenland

Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

13 minuten geleden
Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

3 uur geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

4 uur geleden
Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquĂȘte van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

8 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

15 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

18 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

23 uur geleden