Faissal T. blijft in de cel tot volgende zitting
SCHIPHOL (ANP) - Faissal T., zoon van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, blijft in de cel. Zijn advocaten hadden gevraagd hem vrij te laten uit voorlopige hechtenis. Maar volgens de rechtbank zijn de verdenkingen ernstig genoeg om hem vast te houden. Daarbij zou de maatschappij het "onbegrijpelijk en onaanvaardbaar" vinden als T. nu zou worden vrijgelaten. "Dat kan tot maatschappelijke onrust leiden", zei de voorzitter in de beveiligde rechtbank op Schiphol, waar vrijdag de eerste openbare zitting in de strafzaak tegen de 24-jarige T. was.
T. was bij de zitting aanwezig. Er zaten ook meerdere familieleden op de publieke tribune, T. zwaaide naar ze en stuurde kushandjes.
Het Openbaar Ministerie verdenkt T. van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van geweldsmisdrijven. Volgens het OM heeft T. de criminele activiteiten van zijn vader Ridouan overgenomen na diens arrestatie eind 2019.
EBI
Faissal werd vorig jaar aangehouden in zijn woonplaats Dubai. Deze zomer is hij door de Verenigde Arabische Emiraten uitgeleverd aan Nederland. Sindsdien zit hij in de EBI in Vught. Op de zitting gaf T. aan dat het hem zwaar viel. "Het voelt alsof ik leven begraven word."
De volgende zitting staat nu gepland op 21 januari. Het OM denkt dat de zaak in mei of juni 2025 klaar is om inhoudelijk te behandelen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe groep wil dat vrouwen een schadevergoeding krijgen van het laboratorium Clinical Diagnostics. Hackers hadden daar vorig jaar ingebroken, waarna ze de medische gegevens buitmaakten van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daarom start het Women's Rights Collective een massaclaim, waarvoor vrouwen zich nu kunnen aanmelden.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Toen er begin 2021 werd gesproken over de invoer van een avondklok, ontbrak een overtuigend verhaal dat die coronamaatregel daadwerkelijk ging werken. Dat zei Hubert Bruls, sinds 2012 burgemeester van Nijmegen en destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wilde in 2020 wel heel snel versoepelingen doorvoeren in het coronabeleid, stelde de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het tempo waarin coronamaatregelen moesten worden uitgewerkt, lag zeker in de beginfase van de pandemie "ongehoord hoog". Dat heeft burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen, destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, gezegd tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft de 37-jarige Martijn N., voormalig directeur van cultureel platform Moam, veroordeeld tot 3,5 jaar gevangenisstraf voor een reeks zedenmisdrijven waarvan jonge mannen en 15-jarige jongens het slachtoffer werden. Het hof verklaarde meer aanklachten bewezen dan de rechtbank en kwam daardoor tot een fors hogere straf - de rechtbank legde eerder anderhalf jaar cel op, waarvan acht maanden voorwaardelijk.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In totaal zijn er 3915 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse die toch niet meedoen aan het wandelevenement, zegt de organisatie op haar website. Deelnemers konden tot afgelopen vrijdag 17.00 uur via de website van de organisatie hun Vierdaagse-ticket overdragen aan wandelaars op een wachtlijst.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.
6 uur geleden