Faissal T. blijft in de cel tot volgende zitting
SCHIPHOL (ANP) - Faissal T., zoon van de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, blijft in de cel. Zijn advocaten hadden gevraagd hem vrij te laten uit voorlopige hechtenis. Maar volgens de rechtbank zijn de verdenkingen ernstig genoeg om hem vast te houden. Daarbij zou de maatschappij het "onbegrijpelijk en onaanvaardbaar" vinden als T. nu zou worden vrijgelaten. "Dat kan tot maatschappelijke onrust leiden", zei de voorzitter in de beveiligde rechtbank op Schiphol, waar vrijdag de eerste openbare zitting in de strafzaak tegen de 24-jarige T. was.
T. was bij de zitting aanwezig. Er zaten ook meerdere familieleden op de publieke tribune, T. zwaaide naar ze en stuurde kushandjes.
Het Openbaar Ministerie verdenkt T. van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van geweldsmisdrijven. Volgens het OM heeft T. de criminele activiteiten van zijn vader Ridouan overgenomen na diens arrestatie eind 2019.
EBI
Faissal werd vorig jaar aangehouden in zijn woonplaats Dubai. Deze zomer is hij door de Verenigde Arabische Emiraten uitgeleverd aan Nederland. Sindsdien zit hij in de EBI in Vught. Op de zitting gaf T. aan dat het hem zwaar viel. "Het voelt alsof ik leven begraven word."
De volgende zitting staat nu gepland op 21 januari. Het OM denkt dat de zaak in mei of juni 2025 klaar is om inhoudelijk te behandelen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal flexwoningen valt tegen, schrijft de Algemene Rekenkamer, die het overheidsbeleid op dat gebied beoordeelt als "matig". Doelen die onder eerdere ministers zijn gesteld, zoals de bouw van 15.000 van deze tijdelijke woningen per jaar, werden "ruimschoots niet gehaald".
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid trekt veel geld uit voor veiligheid, maar of dat werkt en tot resultaat leidt, is onzeker. Dat constateert de Algemene Rekenkamer in de verantwoordingsstukken over 2025. De Nationale Veiligheidsstrategie is "op papier" een belangrijke basis, maar onduidelijk is wie de knopen doorhakt. Dat maakt de plannen kwetsbaar, aldus een van de drie Hoge Colleges van Staat.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie neemt te veel risico door aanbestedingsprocedures te omzeilen en inkoopcontracten direct te gunnen. Daarvoor waarschuwt president Pieter Duisenberg van de Algemene Rekenkamer bij het aanbieden van het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek in de Tweede Kamer. Hij vindt ook dat defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD) deze onvolkomenheid niet serieus genoeg neemt.
1 uur geledenSELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
10 uur geleden