Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Faillissementen in februari op laagste niveau in 30 jaar

Faillissementen in februari op laagste niveau in 30 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen lag vorige maand opnieuw een stuk lager dan gebruikelijk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal bedrijven dat bankroet ging, lag zelfs op het laagste niveau sinds december 1990.

Het aantal faillissementen fluctueert normaal gesproken sterk. Ze piekten in 2013 en het aantal was vervolgens vanaf 2017 tot halverwege vorig jaar redelijk stabiel. Daarna zette een daling in, die vermoedelijk veroorzaakt wordt door de steunpakketten vanuit de overheid.

In februari kwam het CBS tot 114 faillissementen, 28 minder dan in januari. Dat aantal is wel gecorrigeerd voor het aantal zittingsdagen. De meeste faillissementen werden in de handel uitgesproken, maar dit is ook een van de sectoren waar de meeste bedrijven actief zijn. Relatief gezien werden de sectoren verhuur en overige zakelijke diensten het zwaarst getroffen. Onder meer uitzendbureaus vallen onder die laatste categorie.

Meer uit Financieel

Telers gebruiken meer biologische bestrijders, oppervlakte gelijk

DEN HAAG (ANP) - Biologische bestrijders worden vaker ingezet tegen plagen in de glastuinbouw, maar het oppervlak waarop ze worden gebruikt is gelijk gebleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in nieuwe cijfers. In 2024 ging het volgens voorlopige cijfers om 94 procent van het oppervlak, hetzelfde als in 2020. Er kunnen meerdere bestrijders tegelijk worden gebruikt.

33 minuten geleden
Aantal jonge zzp'ers daalt na jaren van groei

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het eerst minder jonge zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers) dan het jaar ervoor. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt een daling van 19.000 zzp'ers tussen de 15 en 27 jaar in 2025. Jarenlang nam het aantal jonge zzp'ers juist toe.

33 minuten geleden
Elektronicaketen Coolblue wil nog dit jaar fietshelmen verkopen

AMSTERDAM (ANP) - Elektronicaketen Coolblue wil nog dit jaar beginnen met de verkoop van fietshelmen. "We zijn hard aan het nadenken om dit jaar met fietshelmen te starten. We hebben gesprekken met vrijwel elke fietshelmfabrikant, dus het zou zomaar eens heel snel kunnen gaan", zegt topman Pieter Zwart van Coolblue in een interview met het ANP.

1 uur geleden
Fors meer hypotheken, gemiddelde huizenprijs boven half miljoen

APELDOORN (ANP) - In de tweede helft van vorig jaar zijn ruim 241.000 nieuwe hypotheken afgesloten, 14 procent meer dan een jaar eerder. Het was ook bijna net zo hoog als in de recordperiode van de tweede helft van 2020 tot en met het eerste halfjaar van 2022, meldt het Kadaster.

1 uur geleden
Fors meer hypotheken, gemiddelde huizenprijs boven half miljoen

APELDOORN (ANP) - In de tweede helft van vorig jaar zijn ruim 241.000 nieuwe hypotheken afgesloten, 14 procent meer dan een jaar eerder. Het was ook bijna net zo hoog als in de recordperiode van de tweede helft van 2020 tot en met het eerste halfjaar van 2022, meldt het Kadaster.

1 uur geleden
Coolblue boekt recordomzet door snellere groei in Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Coolblue heeft vorig jaar opnieuw een recordomzet geboekt dankzij de versnellende groei in Duitsland en het openen van zes nieuwe winkels in Nederland, Belgiƫ en Duitsland. Dit jaar wil de elektronicaketen vooral in Duitsland verder groeien en in de drie landen tien nieuwe winkels openen, waarvan zeker zes in Nederland.

1 uur geleden
CPB: bouw voordelen huiseigenaar af om woningzoekende te helpen

DEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiƫren van woningzoekenden.

7 uur geleden