Faillissement voor deel Brabants bouwbedrijf ASK Romein
ROOSENDAAL (ANP) - Een deel van bouwbedrijf ASK Romein is failliet verklaard. Het eerder verleende uitstel van betaling is voor tien onderdelen van de Brabantse bouwer omgezet in een faillissement, melden de curatoren op hun website.
De curatoren benadrukken dat niet alle onderdelen in staat van faillissement zijn. Dit is bijvoorbeeld niet het geval voor de "in het buitenland gevestigde entiteiten". Uit de mededeling is niet direct duidelijk hoeveel werknemers bij de bankroete onderdelen werken. Bij heel ASK Romein werken ruim vijfhonderd mensen.
Vorige week werd duidelijk dat ASK Romein financiële problemen had. Het bedrijf moest uitstel van betaling aanvragen. Algemeen directeur Jan Kleijn zei toen tegen het AD dat dit het gevolg was van behoorlijk verliezen op projecten uit het verleden en het uitblijven van betalingen van andere partijen.
Miljoenenverliezen
Hij bezwoer tegelijkertijd dat de surseance alleen betrekking had op ASK Romein International en niet op de onderliggende bv's. Maar nu wordt duidelijk dat veel van die andere vennootschappen wel failliet zijn verklaard. Zo staan daar onder andere dochterondernemingen tussen voor staalbouw en werk aan datacenters.
In het jaarverslag over 2021 schreef ASK Romein al dat bepaalde projecten uit dreigden te monden in miljoenenverliezen. Zo zou het verlies op de bouw van een Deens datacenter in totaal 22,8 miljoen euro bedragen, onder andere door tegenvallers tijdens de coronapandemie. In hetzelfde verslag schrijft het bedrijf in twee juridische procedures verwikkeld te zijn over de sterk oplopende kosten rond de bouw van datacenters, waarbij de claims van het Brabantse bedrijf opliepen tot ruim 30 miljoen euro. De projecten liepen volgens het bestuur van ASK Romein veel vertraging op door onenigheid tussen de opdrachtgever en de hoofdaannemer.
Supermarktketen Jumbo, waarvoor ASK Romein aan een nieuw distributiecentrum werkte, liet eerder aan het AD weten dat de financiële problemen geen gevolgen hebben voor de bevoorrading van supermarkten.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - FNV maakt zich zorgen over de gevolgen voor spoorpersoneel als militair vervoer over het spoor voorrang krijgt. De vakbond zegt dat machinisten, conducteurs, verkeersleiders en planners het risico lopen mee te moeten werken aan militaire transporten. "Deze mensen tekenen niet automatisch voor reservist", aldus vakbondsbestuurder Henri Janssen.
31 minuten geledenDAVOS (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz spreekt van "stappen in de juiste richting" nu de Amerikaanse president Donald Trump de voorgenomen importheffingen om Groenland heeft geschrapt. Merz verwelkomt de stap van Trump, zei hij op het World Economic Forum in Davos.
32 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De handel in de aandelen van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is donderdag opgeschort op de beurs in Parijs, na een forse daling van de aandelenprijs. Het bedrijf is maker van gameseries als Assassin's Creed en Far Cry. De koersval volgde op de waarschuwing voor een fors verlies dit jaar.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland zijn positief over het feit dat de Amerikaanse importheffingen, die 1 februari zouden ingaan, voorlopig van de baan zijn. De ondernemersorganisaties benadrukken het belang van een eensgezinde EU.
3 uur geleden