Failliet Staples Nederland overgenomen door 123inkt.nl
ALMERE (ANP) - De failliete kantoorartikelenleverancier Staples Nederland maakt een doorstart onder de vleugels van e-commercebedrijf 123inkt.nl. Een meerderheid van de 160 werknemers kan mee naar de nieuwe eigenaar, laat de curator weten. 123inkt.nl gaat ook verder met de activiteiten van Staples in België en Luxemburg die niet failliet waren gegaan.
Staples Nederland werd eerder deze maand bankroet verklaard. De onderneming was in moeilijkheden gekomen door onder meer moeilijke marktomstandigheden. "De markt voor dit soort producten is dalende", verduidelijkt de curator.
Maar 123inkt.nl, dat onder meer inktcartridges, toners en fotopapier verkoopt, ziet nog wel kansen met het bedrijf. "Staples is als totaalleverancier op het gebied van kantoorbenodigdheden, facilitaire producten en meubilair voor zakelijke klanten een waardevolle aanvulling op onze organisatie en zal zeker gaan bijdragen aan onze verdere groei en ontwikkeling. De komende maanden gebruiken we om Staples goed te laten landen in onze organisatie", zegt Gerben Kreuning, eigenaar en oprichter van 123inkt.nl.
Onlangs zorgde 123inkt.nl nog voor ophef op sociale media door een opmerkelijke mail naar klanten te sturen naar aanleiding van het omvallen van Staples Nederland. "Misschien zoekt u nu een goede aanbieder van kantoorartikelen die u voorheen bij Staples bestelde. Daarom wijzen we u er graag op dat wij naast inkt en toners, een zeer compleet assortiment aan kantoorartikelen bieden", stond daarin. Dat vonden veel mensen niet gepast. "De één z'n dood is de ander zijn brood", reageerde iemand op Reddit bijvoorbeeld. Een woordvoerder van 123inkt.nl wil niet reageren op deze ophef.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
10 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
12 uur geleden