
'Facebook ziet voorlopig af van reclame in WhatsApp'
NEW YORK (ANP) - Facebook schuift plannen om advertenties te laten zien in WhatsApp op de lange baan. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het team dat manieren moest vinden om reclame in de berichtendienst te verwerken, is volgens ingewijden ontbonden.
WhatsApp presenteerde in het najaar van 2018 nog plannen om bedrijven te laten adverteren via de app. Dat zou niet in reguliere chats gebeuren, maar in de zogeheten Status. Dat is een functie waarmee gebruikers teksten, foto's of filmpjes op hun profiel kunnen zetten die na 24 uur verdwijnen.
Voor Facebook is het al een tijdlang de vraag hoe het meer munt kan slaan uit het in 2014 overgenomen WhatsApp. Daarvoor werkt de socialmediagigant nu voornamelijk aan nieuwe functies waarmee bedrijven via WhatsApp met klanten kunnen communiceren.
Het wel of niet plaatsen van advertenties in WhatsApp was in het verleden een heikel punt. Brian Acton, een van de oprichters van de chatdienst, verklaarde in de media te zijn opgestapt bij Facebook wegens een meningsverschil over reclame in WhatsApp.
Meer uit Financieel
OMAHA (ANP) - De wereldberoemde Amerikaanse 'superbelegger' Warren Buffett (94) stopt eind dit jaar als baas bij zijn bedrijf Berkshire Hathaway. Dat melden meerdere Amerikaanse media, waaronder Politico en CNBC. Hij maakte zijn beslissing bekend in een zaal vol aandeelhouders.
10 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert zondag opnieuw vluchten die zouden worden uitgevoerd met een Boeing 787. Het gaat om een vlucht naar Shanghai en een naar Los Angeles.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Willem II is zaterdag tijdens de eerste helft enige tijd stilgelegd. Twee NEC-spelers botsten vijf minuten voor rust hard met hun hoofden tegen elkaar.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Rabobank heeft last van een storing. Klanten kunnen daardoor problemen hebben met het doen van betalingen.
2 uur geledenOMAHA (ANP/BLOOMBERG) - De beroemde Amerikaanse beursmiljardair Warren Buffett heeft zijn enorme bulk cashgeld in het afgelopen kwartaal verder zien oplopen tot een recordbedrag van 347,7 miljard dollar, omgerekend 308 miljard euro. De superbelegger deed opnieuw grote pakketten aandelen van de hand, terwijl hij maar moeilijk aantrekkelijke investeringskansen weet te vinden.
5 uur geledenOMAHA (ANP/BLOOMBERG) - De beroemde Amerikaanse beursmiljardair Warren Buffett heeft zijn enorme bulk cashgeld in het afgelopen kwartaal verder zien oplopen tot een recordbedrag van 347,7 miljard dollar, omgerekend 308 miljard euro. De superbelegger deed opnieuw grote pakketten aandelen van de hand, terwijl hij maar moeilijk aantrekkelijke investeringskansen weet te vinden.
5 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse regering denkt volgende maand tot een handelsakkoord met de Verenigde Staten te komen, ondanks aanhoudende spanningen over Amerikaanse invoerheffingen op Japanse auto's. Dat zegt Ryosei Akazawa, de belangrijkste handelsonderhandelaar van Japan.
5 uur geleden