Facebook verwijdert nep-video's in aanloop naar verkiezingen VS
MENLO PARK (ANP/RTR) - In aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen dit jaar zal Facebook gemanipuleerde video's van het platform verwijderen. Dat maakte het bedrijf maandag bekend. Facebook wil zo voorkomen dat onjuiste informatie wordt verspreid op het sociale platform. Satirische filmpjes of parodieën zijn wel toegestaan.
Vorig jaar weigerde Facebook een bewerkte video te verwijderen van Nancy Pelosi, de Democratische voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. In het filmpje leek het alsof ze over haar woorden struikelde en kwam er een onsamenhangend verhaal uit haar mond. Het besluit om de video niet weg te halen, kwam Facebook op veel kritiek te staan.
De Amerikaanse presidentsverkiezingen zijn op 3 november.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
38 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Democratische Republiek Congo "accepteert het principe van een staakt-het-vuren" in het oosten, aldus het kantoor van de president. Bemiddelaar Angola had bij de regering en rebellengroep M23 een bestand vanaf 18 februari voorgesteld, waarbij de posities in het conflict worden bevroren.
5 uur geleden