Facebook verwijdert antimondkapjesclub om verspreiden foute info
WASHINGTON (ANP) - In de strijd tegen foute informatie heeft Facebook een van de grootste Facebookgroepen tegen mondkapjes van het sociale netwerk afgesloten. Het gaat om Unmasking America ('Amerika ontmaskeren') met ruim 9600 leden.
De groep sprak zich uit tegen het dragen van gezichtsbescherming om een besmetting met het coronavirus te voorkomen. Volgens de leden zou dat volstrekt nutteloos zijn. Een mondkapje zou een goede ademhaling beletten, een negatieve psychologische invloed hebben en mensen onderdanig maken. En dat zou de waarheid zijn, aldus Unmasking America.
Volgens Facebook zijn door het propageren van desinformatie de gebruiksvoorwaarden geschonden. Beweringen van de groep zijn tegengesproken door deskundigen.
De Amerikaanse president Trump, die een mondkapje tegen corona lange tijd onnodig vond, noemt het dragen van een dergelijke bescherming inmiddels vaderlandslievend. De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten raden het dragen van een masker al langer aan.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).
4 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.
5 uur geledenLA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - De politie van Berlijn heeft zaterdag twee waterkanonnen ingezet, maar dit keer niet om demonstranten uit elkaar te drijven. Agenten in de Duitse hoofdstad gebruikten de spuiten nu om burgers af te koelen die last hebben van de uitzonderlijke hitte, melden Duitse media als Tagesspiegel en Bild.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn sinds het begin van de hittegolf al 74 mensen verdronken. Volgens de autoriteiten zoeken veel mensen vanwege het warme weer verkoeling in het water, maar gebeurt dat ook op plekken waar het gevaarlijk is om te zwemmen.
6 uur geleden