Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Facebook laat gebruikers deels afzien van politieke advertenties

Facebook laat gebruikers deels afzien van politieke advertenties

MENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram geven gebruikers meer invloed op de hoeveelheid politieke advertenties die ze te zien krijgen. Socialmediabedrijf Facebook biedt die mogelijkheid voor de twee netwerken sinds donderdag in Nederland en 97 andere landen, naar eigen zeggen omdat gebruikers daarom gevraagd hebben. Helemaal uitzetten van dergelijke advertenties is niet mogelijk.

De optie geldt niet alleen voor verkiezingsadvertenties, maar ook voor andere politieke reclames en reclames over sociale kwesties. Die waren op Facebook en Instagram al voorzien van een label waarop werd aangegeven wie er voor de advertentie betaalde.

Facebook kwam onder vuur te liggen na onder meer het brexitreferendum en de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2016. Toen werd het sociale medium misbruikt om kiezers met onjuiste informatie te beïnvloeden.

Meer uit Financieel

Duitsland investeert 3,3 miljard euro in Duits deel TenneT

ARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.

15 minuten geleden
ACM onderzoekt IT-bedrijf om verboden afspraken over personeel

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.

1 uur geleden
Ontwikkelaar zelfrijdende auto's Waymo haalt 16 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.

1 uur geleden
Switch 2 helpt verkoop en winst Nintendo flink vooruit

KYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.

1 uur geleden
Chipbedrijven bovenaan in AEX, AkzoNobel daalt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML behoorden dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs met plussen tot ruim 2 procent. Beleggers trokken zich op aan de forse koerswinsten in de Aziatische chipsector. AkzoNobel ging 3 procent omlaag na tegenvallende verkopen. De producent van verfmerken als Sikkens, Dulux en Flexa had last van "economische onzekerheid" in Noord-Amerika.

1 uur geleden
Switch 2 helpt verkoop en winst Nintendo flink vooruit

KYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.

1 uur geleden
Woningtekort loopt op tot 410.000, vooral minder huurwoningen

UTRECHT (ANP) - In 2025 bedroeg het woningtekort in Nederland 4,8 procent van de woningvoorraad. Doordat er afgelopen jaar meer huishoudens zijn bijgekomen dan de stijging van de woningvoorraad, is het woningtekort opgelopen tot ongeveer 410.000 woningen. Dat meldt adviesbureau Capital Value in het jaarlijkse rapport over de woningmarkt.

2 uur geleden