
Facebook en Instagram komen met abonnementsvorm zonder reclame
MENLO PARK (ANP) - Socialemediaplatforms Facebook en Instagram zijn vanaf november in Europa beschikbaar zonder advertenties. Wie dat wil, moet wel een bedrag van 9,99 of 12,99 euro per maand betalen. De webversie is het goedkoopst, de smartphonegebruiker is iets duurder uit.
Moederbedrijf Meta Platforms zegt met de abonnementsvorm tegemoet te willen komen aan eisen van het Europese Hof van Justitie. Brussel is al langere tijd kritisch op de manier waarop het Amerikaanse concern omgaat met privacygevoelige informatie en stelde een betaalde versie voor. Op die manier zouden gebruikers kunnen kiezen voor een versie waarbij hun gegevens veiliger zijn. Meta zegt de data van betalende gebruikers niet te gebruiken voor advertenties.
De gratis variant met advertenties blijft voorlopig gewoon beschikbaar. Meta blijft zelf de voorkeur geven aan die variant. "Wij geloven in een gratis internet gedreven door advertenties en zullen mensen gratis toegang blijven bieden tot onze gepersonaliseerde producten en diensten", staat in een toelichting.
Boetes
De abonnementsvorm komt in Europa beschikbaar voor gebruikers van 18 jaar en ouder. Meta zegt te blijven zoeken naar een verantwoorde variant mét advertenties voor jongere mensen.
Meta heeft van Europese toezichthouders al voor miljarden euro's aan boetes gekregen om de verwerking van gebruikersgegevens. De hoogste tot nu toe is die van afgelopen juli met een hoogte van 1,2 miljard euro, om het doorsturen van data naar de Verenigde Staten zonder voldoende privacywaarborgen. Meta heeft vanwege de relatief strenge privacyregels al meerdere keren gedreigd uit Europa te vertrekken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst gesloten. Europese beleggers verwerkten onder meer een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse arbeidsmarkt dat ook voor plussen op Wall Street zorgde. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen aan het handelsfront. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM spant een kort geding aan om de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde staking van grondpersoneel op Schiphol komende woensdag van 14.00 tot 22.00 uur te voorkomen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat de gevolgen daarvan, zeker in de topdrukte van de zomervakantie, onacceptabel zijn vanwege onder meer operationele en veiligheidsrisico's. Bovendien zijn FNV en CNV niet met KLM tot veiligheidsafspraken gekomen over deze aangekondigde actie, aldus de maatschappij.
1 uur geledenFLENSBURG (ANP/DPA) - De verkoop van Tesla in Duitsland is in de eerste helft van dit jaar met bijna 60 procent gedaald vergeleken met vorig jaar. Volgens de Duitse transportautoriteit KBA werden er 8890 Tesla's verkocht. De algehele Duitse markt voor elektrische auto's liet juist wel groei zien, met 35 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omhoog. Beleggers reageerden op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport kwamen er in juni 147.000 banen bij in de grootste economie ter wereld. Dat was meer dan verwacht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het wordt niet eenvoudig voor klanten om geld terug te krijgen van Booking.com voor te hoge tarieven voor verblijven, stelt juridisch specialist Sjaak Drinkenburg van juridisch dienstverlener DAS. Hij reageert daarmee op de massaclaim van de Consumentenbond tegen de bekende hotelboekingssite, die binnen een week al meer dan 180.000 aanmeldingen kreeg.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een Franse toezichthouder heeft een boete van 40 miljoen euro uitgedeeld voor misleiding rond kortingen in de webshop Shein. In veel gevallen ging het om nepaanbiedingen, stelt de Franse marktwaakhond DGCCRF.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Mark Nuvelstijn van cryptoplatform Bitvavo legt tijdelijk zijn taken neer. Hij treedt terug omdat het bedrijf samen met een advocatenkantoor een onderzoek naar hem is begonnen, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
4 uur geleden