Fabrikanten gaan hergebruik koffiecapsules stimuleren
DEN HAAG (ANP) - Grote koffiefabrikanten slaan de handen ineen om de recycling van koffiecapsules te stimuleren. In 2026 moet driekwart van de aluminium capsules worden hergebruikt. Nu is dat nog 25 procent.
Initiatiefnemers Nespresso, JDE, Nestlé, Ahold Delhaize Coffee Company, Cappac, Beyers, UCC en Eurocaps zijn goed voor 90 procent van de Nederlandse markt. Zij gaan hiervoor de vereniging Koffiecapsule Recycling Nederland oprichten.
Circa 30 procent van de Nederlanders drinkt nu koffie die bereid wordt met een capsule. Diverse aanbieders beschikken over een eigen inzamelsysteem, maar toch verdwijnt de overgrote meerderheid van de capsules bij het restafval.
Aluminium
De meeste koffiecups zijn gemaakt van aluminium, dat ervoor zorgt dat het aroma optimaal behouden blijft. Aluminium is kostbaar en oneindig recyclebaar. De fabrikanten gaan daarom investeren in technologieën waardoor afvalverwerkers de koffiecapsules uit het restafval kunnen halen.
Consumenten kunnen de cups blijven weggooien met het overige afval. Bij de verwerking kan vervolgens dankzij de nieuwe technologie gemiddeld 80 tot 90 procent van de koffiecapsules uit de afvalberg worden gehaald. Ook waxinelichtjes en andere kleine plastic materialen, kunnen zo worden gesorteerd.
Inventiever
De eerste afvalverwerker die van de nieuwe technologie gebruik maakt is Omrin, dat vooral actief is in Friesland en Groningen. Volgend jaar moeten met andere afvalverwerkers contracten worden afgesloten. Naarmate meer afvalverwerkers zich bij het initiatief aansluiten, worden de doelstellingen sneller behaald.
Afvalverwerkers worden steeds inventiever in het scheiden van producten, stelt de Vereniging van Afvalbedrijven, die het initiatief van de koffieproducenten toejuicht. "Afvalbedrijven ontwikkelen zich steeds meer tot grondstofleveranciers waarbij samenwerking met producenten cruciaal is."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
6 uur geleden