Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fabrikanten elektrische auto's winnen op beurs in New York

Fabrikanten elektrische auto's winnen op beurs in New York

NEW YORK (ANP) - De fabrikanten van elektrische auto's Lucid en Rivian zijn woensdag op de beurs in New York meer waard geworden. Een dag eerder stegen ze ook al door de aanhoudende stakingen bij General Motors, Ford en Stellantis in de staat Michigan. De Amerikaanse president Joe Biden bracht deze week een bezoek aan de stakers en betuigde zijn steun aan hun strijd voor een loonsverhoging, wat wordt gezien als een tegenvaller voor de autofabrikanten.

Lucid en Rivian profiteren mogelijk van de historische werkonderbrekingen bij drie fabrikanten tegelijk. Ze wonnen respectievelijk 1,9 en 0,7 procent in de openingsminuten. Tesla daalde echter 0,7 procent.

De handel op Wall Street stond verder vooral in het teken van een bescheiden herstel na de aanzienlijke verliezen een dag eerder. Toen stak de rentevrees opnieuw de kop op, omdat er steeds meer aanwijzingen zijn dat centrale bankiers de leenkosten langer dan verwacht hoog houden om de inflatie omlaag te krijgen.

Levi Strauss

Kort na het openen van de handel in New York stond de Dow-Jonesindex een fractie hoger op 33.626 punten. De bredere S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4283 punten en de techgraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 13.119 punten.

Kledingmerk Levi Strauss (plus 2,6 procent) won enig terrein na een positief analistenrapport van TD Cowen. Het jeansmerk kan volgens kenners van het bureau fors profiteren van zijn naamsbekendheid en internationale karakter.

Mattel

Speelgoedfabrikant Mattel profiteerde ook van een positief analistenrapport. Zakenbank Morgan Stanley noemt het bedrijf achter onder andere Barbie een van de beste keuzes voor beleggers in de vrijetijdssector. Het aandeel won 4 procent.

Beleggers verwerkten ook enkele nieuwe macro-economische publicaties die voor de openingsbel naar buiten kwamen. Zo werd bekend dat het aantal orders voor duurzame goederen in augustus licht was gestegen, na een daling in de voorgaande maand. Het aantal hypotheekaanvragen daalde juist.

Meer uit Financieel

Wall Street omlaag door olieprijzen en onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zakten maandag gedurende de handelsdag verder weg. De beurshandel stond vooral onder druk door stijgende olieprijzen en de escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarnaast namen beleggers gas terug in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.

1 uur geleden
KLM zoekt alternatieve routes na waarschuwing Houthi's

SCHIPHOL (ANP) - KLM onderzoekt alternatieve routes voor twee geplande vluchten van India naar Amsterdam. De toestellen vliegen normaal gesproken door het Saudische luchtruim, maar de maatschappij bekijkt andere opties om de veiligheid te waarborgen.

2 uur geleden
Rechter verklaart deal van Trump met belastingdienst ongeldig

MIAMI (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft maandag de schikking tussen president Donald Trump en de Amerikaanse belastingdienst (IRS) ongeldig verklaard. De overeenkomst gaf Trump en zijn bedrijven vergaande fiscale bescherming. Daarnaast voorzag de deal aanvankelijk in een overheidsfonds van bijna 1,8 miljard dollar, bedoeld voor Amerikaanse burgers die zich benadeeld voelen door het rechtssysteem. Dat fonds werd later geschrapt.

3 uur geleden
Intel investeert 5 miljard euro extra in Ierse chipfabrieken

DUBLIN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat 5 miljard euro extra investeren in Ierland om de productie van geavanceerde processors uit te breiden. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de groeiende vraag die wordt aangewakkerd door kunstmatige intelligentie (AI). De investering moet Ierland maken tot "een leidend Europees productiecentrum".

4 uur geleden
VN-scheepvaartorganisatie tegen tol van Trump Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) bestaat er geen juridische grondslag om tol te heffen enkel voor de doorvaart door een zeestraat. Daarmee reageert de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties op het plan van de Amerikaanse president Donald Trump om compensatie te vragen voor de kosten van het beschermen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
AEX licht hoger ondanks oplaaiend geweld in het Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag ondanks de onrust in het Midden-Oosten met een lichte plus gesloten. Beleggers bleven wel voorzichtig door het opgelaaide geweld tussen de Verenigde Staten en Iran, wat de stemming op de beurs drukte. Beide landen voerden dit weekend nieuwe aanvallen uit en gaven tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.

6 uur geleden
Staten VS naar rechter om miljardenovername Warner door Paramount

SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - Twaalf Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangekondigd tegen de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Ze vrezen voor het wegvallen van concurrentie als de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns samengaan.

6 uur geleden