Fabrieken in China draaien weer hard na loslaten coronabeleid
BEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Chinese fabrieken draaiden in februari weer op volle toeren na het loslaten van het strenge coronabeleid in het land. De Chinese economie vertoont daarmee tekenen van een sterker herstel. Zo nam de bedrijvigheid in de omvangrijke industrie van het land in februari toe tot het hoogste niveau in meer dan tien jaar. Ook de activiteit in de dienstensector nam toe.
De index van inkoopmanagers in de industrie, die de mate van activiteit meet, steeg vorige maand naar 52,6, meldde het Chinese statistiekbureau. Dat is het hoogste niveau sinds april 2012. Een stand van boven de 50 wijst op groei. Het cijfer viel hoger uit dan economen hadden verwacht. In januari stond de index nog op 50,1. De bedrijvigheid in de dienstensector nam toe tot het hoogste niveau sinds juni 2022.
De cijfers wijzen op een sterk herstel van de op een na grootste economie ter wereld en stellen beleidsmakers in een goede positie in de aanloop naar het Nationale Volkscongres, dat aankomend weekend begint. Op dat congres zal de Chinese overheid ook de nieuwe groeidoelstelling voor dit jaar bekendmaken.
"We hadden al een snelle opleving verwacht op korte termijn, maar de inkoopmanagersindexen suggereren dat zelfs onze voorspelling voor een economische groei van 5,5 procent dit jaar te conservatief kan blijken te zijn", zei Julian Evans-Pritchard, hoofdeconoom China bij Capital Economics.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
1 dag geleden