FA start onderzoek naar gedrag voetballer Cavani op social media
MANCHESTER (ANP) - De Engelse voetbalbond FA is een onderzoek gestart naar vermeend racistisch gedrag van Edinson Cavani op sociale media. De Uruguayaanse spits van Manchester United zou op Instagram het woord 'negrito' hebben gebruikt.
De 33-jarige Cavani beantwoordde een berichtje waarin hij werd gefeliciteerd met twee doelpunten met "gracias negrito". Volgens United heeft de term 'negrito' in Engeland een andere lading dan in Zuid-Amerika. De club heeft Cavani daarover geïnformeerd en de aanvaller heeft de post vervolgens verwijderd.
De FA presenteerde voorafgaand aan het lopende seizoen nieuwe regelgeving met betrekking tot racistische en discriminerende uitlatingen. Spelers die zich schuldig maken aan racistisch gedrag worden voor minimaal drie duels geschorst.
Vorig seizoen werden Bernardo Silva (Manchester City) en Dele Alli (Tottenham Hotspur) beiden voor één duel geschorst na een soortgelijk vergrijp.
Cavani bezorgde United zondag met twee doelpunten een overwinning op Southampton (2-3). De winnende goal viel pas in blessuretijd.
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geleden