Extreme warmte in Zeeland: Rijkswaterstaat zet hitteprotocol in
THOLEN - Het wordt vandaag tropisch warm in Zeeland. De temperatuur zal oplopen tot meer dan dertig graden. Rijkswaterstaat heeft daarom het hitteprotocol ingesteld. Zij waarschuwen weggebruikers: “Neem water en een paraplu mee in de auto.”
Vanwege de extreme warmte heeft Rijkswaterstaat het hitteprotocol in werking gesteld. Dat houdt onder andere in dat Rijkswaterstaat extra materieel inzet om gestrande automobilisten direct naar een veilige locatie met voorzieningen te kunnen brengen. Dat gebeurt tussen 10.00 uur en 22.00 uur. “Met het protocol willen we voorkomen dat mensen langer dan nodig in de hitte op het warme asfalt staan. Met hoge buitentemperaturen kan de temperatuur van het wegdek oplopen tot boven de 50 °C. “
Tips
Rijkswaterstaat adviseert automobilisten bovendien om goed voorbereid op weg te gaan. Neem bijvoorbeeld voldoende drinkwater mee. Dat is belangrijk voor wanneer je met pech komt te staan, maar ook omdat concentratie afneemt wanneer je onvoldoende drinkt. Ook adviseert Rijkswaterstaat het meenemen van een paraplu, die gebruikt kan worden als parasol. “En houd uw sigarettenpeuken en overig afval binnenboord”, is het laatste advies. “Met het warme weer veroorzaakt een brandende sigaret snel een bermbrand.”
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT- Op haar X-account waarschuwt de politie voor oplichters die momenteel actief zijn. Zij sturen mailtjes naar burgers met daarin een link. In het mailtje staat dat er gedreigd wordt met juridische stappen wanneer de ontvanger niet op de link klikt. "Zo'n mail ontvangen? Meld het de Fraudehelpdesk", aldus de politie.
1 uur geleden[Advertorial] - Dit jaar vier ik een bijzonder jubileum: het 20-jarig bestaan van Cadeaushop Sint-Annaland.
3 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Onder een stralende zon hebben vrijwilligers afgelopen zaterdag meegeholpen met de schoonmaakactie De Schone Schelde. Chris Koopman begeleidde de groep.
8 uur geledenTHOLEN - Het seizoen zit erop voor Bart Nieuwkoop. De voetballer uit Tholen is door een blessure niet meer inzetbaar voor Feyenoord.
1 dag geledenTHOLEN - Na zestien jaar verdwijnt de Socialistische Partij (SP) uit de Thoolse raad. De partij kreeg de minste stemmen van alle deelnemende partijen. Ook GroenLinks keert niet terug. Voorzitter Frank Rodenburg betreurt de uitslag, terwijl lijsttrekker Nancy Raas-Tophoven zich zorgen maakt over de toekomst van de gemeenteraad.
1 dag geledenTHOLEN - De VVD en Algemeen Belang Tholen (ABT) behoren deze verkiezingen tot de verliezers. In de voorlopige uitslag raken beide partijen een zetel kwijt. Hilde Moerland ziet dat het politieke speelveld verandert, terwijl Ineke Schippers zich vooral zorgen over de scheve balans in de raad.
1 dag geledenTHOLEN - Het linkse geluid blijft, tot opluchting van Jan Heshof, hoorbaar in de Thoolse raad. De lijsttrekker van de Partij van de Arbeid (PvdA) sleept één zetel binnen, maar ziet voormalig bondgenoot GroenLinks en ook de SP niet genoeg stemmen halen. "Ik vreesde even dat het linkse geluid helemaal zou verdwijnen."
2 dagen geleden