Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra veiligheidsmaatregelen op NAVO-basis bij grens Nederland

Extra veiligheidsmaatregelen op NAVO-basis bij grens Nederland

GEILENKIRCHEN/KEULEN (ANP/RTR) - Op een grote vliegbasis van de NAVO in Geilenkirchen vlak over de Duitse grens bij Brunssum zijn extra veiligheidsmaatregelen genomen, nadat een Duitse legerbasis bij Keulen was afgegrendeld uit vrees voor sabotage.

Duitse media berichtten dat de NAVO-basis in Geilenkirchen ook was afgesloten, maar een woordvoerder van de basis weersprak dat later. "Het water op de basis is onderzocht en alles is oké", volgens de woordvoerder die zei dat de basis niet gesloten is geweest.

Eerder op de dag werd de basis van de Duitse 'Bundeswehr' in Wahn bij Keulen helemaal afgegrendeld. Er was vrees voor besmet drinkwater nadat alarm was geslagen over een mogelijke indringer en een gat in een hek.

Actiever

De aanleiding voor alle zorgen was dat er in de vroege uren op de basis "een vermoedelijk onbevoegde persoon" zou zijn gezien in de buurt van de drinkwaterinstallaties. Politie en militair personeel gingen op zoek, maar vonden enkel een gat in een hek. Er is geen verdachte waargenomen. De Keulse politie doet nu onderzoek naar huisvredebreuk. Er werd tijdelijk aangeraden het water op de basis niet te gebruiken.

In juni zei de toenmalige NAVO-chef Jens Stoltenberg dat er aanwijzingen waren dat de Russische geheime dienst steeds actiever wordt in landen van het bondgenootschap.

De basis Köln-Wahn waar ook regeringsvliegtuigen staan en waar 5500 mensen werken, is inmiddels weer open. De basis heeft een eigen drinkwatervoorziening en ligt naast de luchthaven Keulen-Bonn.

Meer uit Buitenland

Carney ontkent kritiek op Trump en VS te hebben teruggenomen

OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.

1 uur geleden
Spanje wil opnieuw migranten legaliseren

MADRID (ANP/AFP) - De linkse Spaanse regering van premier Pedro Sánchez wil circa een half miljoen immigranten zonder papieren een verblijfsvergunning geven. Migratieminister Elma Saiz Delgado zei dat de mensen die hiervan profiteren dan bijvoorbeeld overal in Spanje legaal kunnen werken.

1 uur geleden
ICE-directeur moet schending gerechtelijke bevelen uitleggen

MINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.

1 uur geleden
CNN: Washington wil sleutelrol CIA in relaties met Venezuela

WASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.

2 uur geleden
Duitsland looft miljoen uit voor gouden tip stroomuitval Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.

5 uur geleden
EU-buitenlandchef: Holocaustherdenking dit jaar extra urgent

BRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.

6 uur geleden
Noord-Korea vuurt zeker één raket af richting Japan

TOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.

6 uur geleden