Extra veiligheidsmaatregelen op NAVO-basis bij grens Nederland
GEILENKIRCHEN/KEULEN (ANP/RTR) - Op een grote vliegbasis van de NAVO in Geilenkirchen vlak over de Duitse grens bij Brunssum zijn extra veiligheidsmaatregelen genomen, nadat een Duitse legerbasis bij Keulen was afgegrendeld uit vrees voor sabotage.
Duitse media berichtten dat de NAVO-basis in Geilenkirchen ook was afgesloten, maar een woordvoerder van de basis weersprak dat later. "Het water op de basis is onderzocht en alles is oké", volgens de woordvoerder die zei dat de basis niet gesloten is geweest.
Eerder op de dag werd de basis van de Duitse 'Bundeswehr' in Wahn bij Keulen helemaal afgegrendeld. Er was vrees voor besmet drinkwater nadat alarm was geslagen over een mogelijke indringer en een gat in een hek.
Actiever
De aanleiding voor alle zorgen was dat er in de vroege uren op de basis "een vermoedelijk onbevoegde persoon" zou zijn gezien in de buurt van de drinkwaterinstallaties. Politie en militair personeel gingen op zoek, maar vonden enkel een gat in een hek. Er is geen verdachte waargenomen. De Keulse politie doet nu onderzoek naar huisvredebreuk. Er werd tijdelijk aangeraden het water op de basis niet te gebruiken.
In juni zei de toenmalige NAVO-chef Jens Stoltenberg dat er aanwijzingen waren dat de Russische geheime dienst steeds actiever wordt in landen van het bondgenootschap.
De basis Köln-Wahn waar ook regeringsvliegtuigen staan en waar 5500 mensen werken, is inmiddels weer open. De basis heeft een eigen drinkwatervoorziening en ligt naast de luchthaven Keulen-Bonn.
Meer uit Buitenland
SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
11 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
12 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
14 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
17 uur geleden