Extra veiligheidsmaatregelen op NAVO-basis bij grens Nederland
GEILENKIRCHEN/KEULEN (ANP/RTR) - Op een grote vliegbasis van de NAVO in Geilenkirchen vlak over de Duitse grens bij Brunssum zijn extra veiligheidsmaatregelen genomen, nadat een Duitse legerbasis bij Keulen was afgegrendeld uit vrees voor sabotage.
Duitse media berichtten dat de NAVO-basis in Geilenkirchen ook was afgesloten, maar een woordvoerder van de basis weersprak dat later. "Het water op de basis is onderzocht en alles is oké", volgens de woordvoerder die zei dat de basis niet gesloten is geweest.
Eerder op de dag werd de basis van de Duitse 'Bundeswehr' in Wahn bij Keulen helemaal afgegrendeld. Er was vrees voor besmet drinkwater nadat alarm was geslagen over een mogelijke indringer en een gat in een hek.
Actiever
De aanleiding voor alle zorgen was dat er in de vroege uren op de basis "een vermoedelijk onbevoegde persoon" zou zijn gezien in de buurt van de drinkwaterinstallaties. Politie en militair personeel gingen op zoek, maar vonden enkel een gat in een hek. Er is geen verdachte waargenomen. De Keulse politie doet nu onderzoek naar huisvredebreuk. Er werd tijdelijk aangeraden het water op de basis niet te gebruiken.
In juni zei de toenmalige NAVO-chef Jens Stoltenberg dat er aanwijzingen waren dat de Russische geheime dienst steeds actiever wordt in landen van het bondgenootschap.
De basis Köln-Wahn waar ook regeringsvliegtuigen staan en waar 5500 mensen werken, is inmiddels weer open. De basis heeft een eigen drinkwatervoorziening en ligt naast de luchthaven Keulen-Bonn.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
11 uur geleden