Extra veiligheidsmaatregelen op NAVO-basis bij grens Nederland
GEILENKIRCHEN/KEULEN (ANP/RTR) - Op een grote vliegbasis van de NAVO in Geilenkirchen vlak over de Duitse grens bij Brunssum zijn extra veiligheidsmaatregelen genomen, nadat een Duitse legerbasis bij Keulen was afgegrendeld uit vrees voor sabotage.
Duitse media berichtten dat de NAVO-basis in Geilenkirchen ook was afgesloten, maar een woordvoerder van de basis weersprak dat later. "Het water op de basis is onderzocht en alles is oké", volgens de woordvoerder die zei dat de basis niet gesloten is geweest.
Eerder op de dag werd de basis van de Duitse 'Bundeswehr' in Wahn bij Keulen helemaal afgegrendeld. Er was vrees voor besmet drinkwater nadat alarm was geslagen over een mogelijke indringer en een gat in een hek.
Actiever
De aanleiding voor alle zorgen was dat er in de vroege uren op de basis "een vermoedelijk onbevoegde persoon" zou zijn gezien in de buurt van de drinkwaterinstallaties. Politie en militair personeel gingen op zoek, maar vonden enkel een gat in een hek. Er is geen verdachte waargenomen. De Keulse politie doet nu onderzoek naar huisvredebreuk. Er werd tijdelijk aangeraden het water op de basis niet te gebruiken.
In juni zei de toenmalige NAVO-chef Jens Stoltenberg dat er aanwijzingen waren dat de Russische geheime dienst steeds actiever wordt in landen van het bondgenootschap.
De basis Köln-Wahn waar ook regeringsvliegtuigen staan en waar 5500 mensen werken, is inmiddels weer open. De basis heeft een eigen drinkwatervoorziening en ligt naast de luchthaven Keulen-Bonn.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Russische drones hebben in de nacht van maandag op dinsdag de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt. Bij de aanval is zeker een woongebouw geraakt, meldt de burgemeester van Kyiv, Vitali Klytsjko, op Telegram. Het gebouw ligt in het stadscentrum.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - NASA heeft maandag aangekondigd dat het aantal astronautenmissies onder Boeing's Starliner-contract wordt teruggeschroefd. Het programma kampt met technische problemen en loopt achter op SpaceX van Elon Musk. De volgende missie van het ruimtevaartuig naar het internationale ruimtestation ISS zal zonder bemanning vliegen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.
4 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - De Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) roept eenzijdig een staakt-het-vuren voor drie maanden uit in Soedan. RSF-leider Mohamed Hamdan Dagalo kondigde in een videotoespraak het bestand aan "als reactie op de internationale inspanningen, met name het initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump en de bemiddelaars".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.
6 uur geledenGAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.
10 uur geleden