Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra maatregelen tegen coronavirus: bioscopen en theaters dicht, avondklok dreigt

Extra maatregelen tegen coronavirus: bioscopen en theaters dicht, avondklok dreigt

THOLEN - Musea, bioscopen en theaters moeten vanaf woensdagavond 20.00 uur voor twee weken dicht. De maximale groepsgrootte voor buiten gaat van vier naar twee personen. Dat is een greep uit de nieuwe (extra) maatregelen die het kabinet neemt om het coronavirus te stoppen. Dat hebben premier Mark Rutte en Hugo de Jonge dinsdagavond bekendgemaakt tijdens een persconferentie.

“Als we op dit moment nuchter naar de cijfers kijken, dan gaat het niet slecht maar zeker ook niet goed genoeg”, stelt minister-president Mark Rutte. “De besmettingscijfers moeten sneller naar beneden. Het is pompen of verzuipen. Die toenemende druk op ziekenhuizen, zorgt ervoor dat andere mensen niet de zorg krijgen die ze nodig hebben.”

Dat vormt voor het kabinet de aanleiding om extra maatregelen te nemen. “We moeten solidair zijn naar mensen die in de zorg werken én andere mensen die zorg nodig hebben. We willen minder bewegingen, minder samenkomsten en minder contacten en daar is dit verzwaringspakket op gericht.” De extra maatregelen zijn:

- Blijf zoveel mogelijk thuis en vermijdt niet-noodzakelijke contacten. Dat betekent dus: Ga niet winkelen voor de lol en ga alleen naar de supermarkt.

- De maximale groepsgrootte voor buiten gaat van vier naar twee personen. Kom je buiten toch met meer mensen samen, dan kan je hiervoor een boete krijgen. Voor binnen geldt het dringende advies om niet meer dan twee gasten per dag te ontvangen. Kinderen tot en met 12 jaar zijn uitgezonderd van deze regel. Bij uitvaarten geldt vanaf 9 november een maximale groepsgrootte van 30 personen, bij huwelijken geldt een maximum van 20 personen.

- De laatste maatregel is dat alle publiektoegankelijke gebouwen voor twee weken dicht moeten. Dat geldt dus bijvoorbeeld voor theaters en bioscopen, maar ook voor buurthuizen, seksclubs, bioscopen, musea en monumenten, dierentuinen en pretparken. Hiervoor geldt nog een uitzondering voor de detailhandel. Zij mogen voorlopig openblijven.

- Individueel sporten gaat ook gewoon door de komende tijd, maar groepslessen gaan niet meer door.

Regionale verschillen

Volgens Mark Rutte en Hugo de Jonge zijn er grote verschillen te zien in de verschillende regio’s. “Voor die regio’s waar het steeds slechter gaat, gaan we extra maatregelen klaarzetten zodat we kunnen schakelen wanneer het te erg wordt. We denken daarbij aan een avondklok, beperking van de detailhandel en een mogelijke sluiting van het voortgezet onderwijs. We houden constant vinger aan de pols, zowel waar als wanneer ze nodig zijn.”

Wintersport

Mark Rutte en Hugo de Jonge gaven tijdens de persconferentie ook aan dat het reisadvies naar het buitenland wordt aangepast. “We roepen iedereen op: Blijf zoveel mogelijk thuis. We willen niet dat mensen die nu naar het buitenland op vakantie gaan, straks het virus weer mee gaan nemen naar Nederland. Daarom roepen wij op: reis tot half januari niet naar het buitenland, tenzij het echt noodzakelijk is.” Daarmee wordt voor veel mensen een streep gezet door hun wintersportvakantie.

Terug naar gedeeltelijke lockdown

De extra maatregelen gaan in vanaf woensdag 4 november om 22.00 uur. “Na de twee weken met dit verzwaringspakket gaan we terug naar de gedeeltelijke lockdown van nu. Die gaat in ieder geval tot midden december duren. Dat is een moeilijke boodschap naar de horeca, evenementenbranche en de sport, maar het is nodig om het virus onder de duim te houden.” Vanaf 19 november gaan we dus terug naar de gedeeltelijke lockdown van 14 oktober. Medio december beoordeelt het kabinet wat er voor de periode daarna mogelijk is.  

Meer uit Tholen

‘Satudarah’-pand in Smerdiek onterecht gesloten oordeelt bezwaarcommissie

SINT-MAARTENSDIJK - De bezwaarcommissie heeft vastgesteld dat de sluiting van een pand aan de Pluimpotweg in Sint-Maartensdijk onterecht was. De maatregel volgde op een toevallige politieactie waarbij wapens, harddrugs en een illegale bar werden aangetroffen. Ook werd het pand in verband gebracht met de verboden motorclub Satudarah.

7 uur geleden
WHS speelt duel niet uit door blessure scheids, NOAD’67 verslaat koploper [SPEELRONDE 8]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 15 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 8.

11 uur geleden
Nieuwe Lidl moet inwoners meer ruimte en parkeerplaatsen aan de Sportlaan bieden

SINT-MAARTENSDIJK - De Lidl in Sint-Maartensdijk staat voor een verhuizing van het centrum naar het bedrijventerrein aan de Sportlaan. Met een bijna verdubbelde winkeloppervlakte en ruim 120 parkeerplaatsen belooft de nieuwe locatie meer ruimte en betere bereikbaarheid voor klanten. 

15 uur geleden
Joost en Olga zoeken nieuw thuis voor Oranjekamer na sluiting Wegwijs Lokaal

SINT-MAARTENSDIJK - Door de sluiting van het Smerdiekse winkeltje Wegwijs Lokaal moeten ook de deuren van de Oranjekamer voorlopig dicht blijven. Totdat vrijwilligers Joost en Olga Molegraaf een nieuwe locatie in Sint-Maartensdijk hebben gevonden, is het minimuseum niet toegankelijk. "Het is lastig, maar wij gaan ervan uit dat de Oranjekamer blijft bestaan."

1 dag geleden
Wegwijs Lokaal sluit de deuren: Roland (54) zet punt achter Smerdiekse winkel

SINT-MAARTENSDIJK - Na jaren van het verbinden van toeristen en inwoners met lokale producten, sluit Roland van Tilborg (54) zijn Wegwijs Lokaal in Sint-Maartensdijk. De ruimte aan de Kaaistraat wordt per 1 januari overgedragen. "Ik neem met gemengde gevoelens afscheid van de winkel."

1 dag geleden
Dit zijn de winnende duo’s bij het veteranentoernooi van De Ruucstoppelen

SINT PHILIPSLAND - Begin november is voor de 13e keer het Veteranen Dubbel Toernooi bij TV De Ruucstoppelen georganiseerd. Ondanks de kleinschaligheid van het derde toernooi dit jaar, werd het dankzij de 61 deelnemende spelers een zeer geslaagd en gezellig evenement.

1 dag geleden
Rooms-Katholieke kerk Tholen bestaat 125 jaar: ‘Iedereen is welkom, gelovig of niet’

THOLEN - In het hart van Tholen, aan de Markt, staat al 125 jaar de huidige Rooms-Katholieke Kerk Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaart. Voor velen is het een vertrouwd gezicht in het stadsbeeld: de kerk met haar hoge ramen, warme interieur en open deuren. Dit jaar viert de parochie een bijzonder jubileum, want precies 125 jaar geleden, op 19 november 1900, werd de kerk plechtig ingezegend. Pastoor Hans de Kort is al geruime tijd aan de kerk verbonden en gaat de meeste diensten voor.

2 dagen geleden