Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra maatregelen tegen cocaïnegebruik militairen op Curaçao

Extra maatregelen tegen cocaïnegebruik militairen op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Het ministerie van Defensie gaat "extra maatregelen" nemen om illegaal drugsbezit en drugsgebruik onder militairen op Curaçao tegen te gaan, maakte het ministerie dinsdag (lokale tijd) bekend. Op 26 en 29 oktober werden in totaal veertien militairen op het eiland aangehouden op verdenking van het gebruik of bezit van cocaïne.

Vanaf nu zullen volgens Defensie meer controles onder militairen plaatsvinden en zal de gezamenlijke aanpak - met politie, Openbaar Ministerie en Koninklijke Marechaussee (KMar) - worden verstevigd.

De aanhoudingen zijn onderdeel van een onderzoek naar illegaal drugsgebruik onder militairen in het Caribisch gebied. Volgens Defensie is het onderzoek nog in volle gang. Naast de veertien verdachte militairen worden meer aanhoudingen niet uitgesloten.

Defensie, dat een zero tolerance-beleid hanteert, zegt het hoge aantal verdachte militairen als "ernstig" te beschouwen. "Militair zijn en drugs gebruiken gaan niet samen. Het is ten strengste verboden, en we doen er alles aan om dit foute gedrag tegen te gaan", zegt Commandant der Zeemacht in het Caribisch gebied, brigadegeneraal der mariniers Frank Boots.

Meer uit Binnenland

Festival in Amsterdam op laatste moment geannuleerd

AMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.

21 minuten geleden
Nederlandse toerist (21) met mazelen opgenomen in Panama

PANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Tenerife treft voorbereidingen voor ontvangst Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.

1 uur geleden
Veel rook bij brand in Westelijk Havengebied Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.

7 uur geleden
Opvarenden Hondius in Nederland zes weken in thuisquarantaine

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.

15 uur geleden
LAKS ontvangt 26.000 klachten op eerste dag eindexamens

UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.

16 uur geleden
Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland een wolf gezien

DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.

19 uur geleden