Extra klas voor Eben Haezerschool in Tholen
THOLEN - De Eben Haezerschool krijgt een vijftiende groep. Dat laat het college van B&W weten. Het bestuur trekt hiervoor een bedrag van zo'n 22.000 euro uit om extra lesmateriaal aan te schaffen. Wethouder Peter Hoek spreekt van een mooie ontwikkeling.
"Enkele jaren geleden hielden we nog rekening met een aanzienlijke krimp van de Thoolse bevolking, maar vanwege de vele nieuwbouwplannen is er sprake van een groei. Daarmee groeit ook de belangstelling voor zaken als basisscholen en andere voorzieningen", zo zegt wethouder Peter Hoek. De Thoolse basisschool krijt om die reden een vijftiende groep. "Deze kan gewoon in het gebouw gesitueerd worden, maar het wordt kiele kiele. Al met al is het echter een mooie ontwikkeling", besluit hij. Het geld wordt besteed aan de aanschaf van onder meer extra tafels en stoelen voor de Eben Hazerschool.
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Het Holland Huis in Scherpenisse wordt aangewezen als rijksmonument. Het Thoolse college vindt de cultuurhistorische waarde van het gebouw dusdanig belangrijk dat het bij de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap een positief advies heeft uitgebracht voor deze beschermde status.
11 uur geledenZEELAND - In Zeeland staan momenteel honderd vacatures open voor vrachtwagenchauffeurs. Volgens UWV Zeeland kunnen zij-instromers daarbij een oplossing zijn: mensen die overstappen naar een ander beroep. Werkgevers kunnen zo hun zoektocht naar personeel verbreden.
16 uur geledenTHOLEN/WEST-BRABANT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Irene Welling, dierenarts en eigenaar van Paardenpraktijk West-Brabant.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Op de Leguitsedijk in Oud-Vossemeer zijn zaterdagmiddag een auto en een motor met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse vanwege een melding van een mogelijk ongeval met letsel.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Angela Toussaint die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.
2 dagen geleden