Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra geld voor verduurzaming Zeeuwse vrijetijdssector

Extra geld voor verduurzaming Zeeuwse vrijetijdssector

VLISSINGEN - De Zeeuwse vrijetijdssector werkt hard aan de toekomst. Om na de coronacrisis innovatie binnen de sector een nieuwe impuls te geven, hebben twee projecten subsidie gekregen vanuit het Europese REACT EU programma. De projecten inspireren, ondersteunen en stimuleren ondernemers om aan de slag te gaan met innovatie en vernieuwing.

Onder de noemer REACT-EU stelt de Europese Unie extra middelen beschikbaar voor een groen, digitaal en veerkrachtig herstel van regio’s. De REACT-EU-middelen zijn onderdeel van het corona herstelpakket van de EU en dienen ter overbrugging naar een lange termijn herstelplan. Het geld wordt weggezet onder de lopende Europese regionale programma’s, waaronder OPZuid. Ruim negen miljoen euro uit de subsidiepot gaat naar Zeeland. Het ‘Aanjaagprogramma Innovatie Vrijetijdssector’ en ‘Z-GRID: Groene Recreatie Innovatie Drivers’ zijn twee van de zestien Zeeuwse projecten die subsidie ontvangen. Gedeputeerde Dick van der Velde vindt het een goed teken dat Europa de meerwaarde ziet van deze projecten. “Door de coronacrisis heeft de toeristische sector een zware periode achter de rug. Een periode waarin geld voor innovatie vaak noodgedwongen een ander doel kreeg. Ruimte voor innovatie werd schaars. Terwijl innovatie belangrijk is voor een toekomstbestendig bedrijf. Dat deze projecten Europese subsidie krijgen is een erkenning van de problematiek, maar vooral ook een stimulans om over te gaan tot actie. En dat is hard nodig.”

Aanjagers van innovatie
Verduurzaming en vernieuwing zijn belangrijk voor de toekomst van bedrijven in de Zeeuwse vrijetijdssector. Het Aanjaagprogramma Innovatie biedt ondernemers een helpende hand door hen te inspireren, ondersteunen en financieren. Dit alles binnen actuele thema’s als energie, klimaatadaptatie, biodiversiteit en digitalisering. Het programma biedt een complete aanpak. Er worden inspiratiesessies georganiseerd waarin kennis en ervaringen wordt gedeeld. Ondernemers krijgen ondersteuning bij hun innovatievraagstukken. En er wordt ondersteuning aangeboden voor samenwerkingsverbanden.

CO2 neutrale vrijetijdssector
Ook het project Z-GRID is van start gegaan. In dit project ontwikkelen en testen ondernemers energiemanagementconcepten en systemen in de praktijk. Dit gebeurt in twee ‘living labs’, op Camping Weltevreden en Vakantiepark de Meerpaal, beide in Zoutelande. Het doel van het project is o.a. de ontwikkeling van in de praktijk toepasbare energiemanagementsystemen die het energieverbruik minimaliseren. Systemen waar de hele sector van kan profiteren. Dit levert een bijdrage aan de vermindering van de CO2-uitstoot. Een belangrijke uitdaging voor de toekomst. De twee living labs verwachten via het project een CO2-reductie van 260 ton te realiseren. Ook wordt de maatschappelijke impact van de technologische innovaties breder gedeeld in de sector. René Melis, eigenaar van Vakantiepark de Meerpaal: “Ons bedrijf heeft reeds grote stappen gezet qua duurzaamheid. Dankzij dit project wordt versneld een next level bereikt. Uiteindelijk moeten we allemaal werken naar een CO2 neutrale sector. Ik hoop dat de resultaten op ons bedrijf uiteindelijk ook andere ondernemers uit de regio verder helpen.”

Waardevolle samenwerking
Beide projecten zijn in het najaar gestart en hebben een looptijd van twee jaar. Impuls Zeeland is penvoerder en in de projecten wordt samengewerkt met HZ Kenniscentrum Kusttoerisme. Op deze manier is er een verbinding tussen praktijk en kennis. De ’projecten zijn mede mogelijk gemaakt door het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling in het kader van REACT-EU. Meer informatie over de projecten staat op impulszeeland.nl/vrijetijdssector.

Meer uit Beveland

Mevrouw Steijn-Vermue krijgt burgemeester op bezoek voor honderdste verjaardag

's-GRAVENPOLDER -  Mevrouw Steijn-Vermue uit 's-Gravenpolder is honderd jaar geworden. 

13 uur geleden
Fonds voor Borselse initiatieven leefbaarheid

HEINKENSZAND - Lokaal Impact Fonds Borsele houdt op dinsdag 20 mei een bijeenkomst voor alle verenigingen en stichtingen in De Stenge in Heinkenszand. Het fonds is bedoeld om lokale initiatieven in de gemeente Borsele financieel te steunen. Het gaat om initiatieven die bijdragen aan de leefbaarheid, duurzaamheid en sociale samenhang in de dorpen van Borsele.  

14 uur geleden
Botsing tussen auto en e-step in Goes

GOES - Op de kruising van de Wijngaardstraat en de Kolveniershof in Goes zijn gisteravond rond 22.30 uur een auto en een elektrische step met elkaar in botsing gekomen.

17 uur geleden
Trouwkosten Goes behoren tot duurste van Zeeland

GOES -  De gemeente Goes behoort tot de duurste gemeenten in Zeeland om te trouwen op vrijdagmiddag. Een bruidspaar betaalt 503 euro voor een vrijdagmiddagceremonie. Daarmee staat Goes op de vijfde plek qua kosten. Middelburg is met 730 euro de duurste gemeente. 

21 uur geleden
Op de werkvloer bij planner Rubin en engineer Ferry: ‘Wij maken gebouwen slim’ [OP DE WERKVLOER]

Wie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.

23 uur geleden
Word vertrouwenspersoon in de sport

GOES - Vrijwilligers bij sportverenigingen in Zeeland kunnen in mei deelnemen aan een cursus tot vertrouwenscontactpersoon (VCP-V). Het Coördinatiepunt Clubondersteuning Zeeland organiseert de training in samenwerking met Centrum Veilige Sport. De bijeenkomsten vinden plaats op woensdagavond 14 en 21 mei.

1 dag geleden
Slachtoffer overleden ondanks reanimatiepoging door hulpdiensten

GOES - Hulpdiensten zijn afgelopen nacht in actie gekomen nadat een levenloos persoon werd aangetroffen in de buurt van de Westwal in Goes. Het slachtoffer zou zijn gereanimeerd, maar de hulp mocht niet baten. De politie heeft onderzoek gedaan en liet vanochtend weten dat er sprake is van een natuurlijke dood.

1 dag geleden