Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra geld voor veiligheid vooral naar digitale en wijkagenten

Extra geld voor veiligheid vooral naar digitale en wijkagenten

DEN HAAG (ANP) - Met het extra geld dat de Tweede Kamer onlangs heeft toegekend aan veiligheid, worden de komende jaren ruim zevenhonderd extra agenten aangetrokken. Zij komen vooral te werken in de wijken, maar ook op het internet om cybercriminaliteit aan te pakken. Demissionair minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid meldt in een brief aan de Kamer dat daarvoor ruim 114 miljoen euro is uitgetrokken van de in totaal 200 miljoen euro extra die het parlement onlangs vrijmaakte. Om snel meer agenten op te leiden wordt de Politieacademie "adequaat ingericht".

De landelijke eenheid van de politie, het Openbaar Ministerie en de rechtspraak krijgen in totaal 27 miljoen euro erbij om hun capaciteit te vergroten. Ook gaat er 25 miljoen euro per jaar extra naar de bijzondere opsporingsambtenaren (boa's), waarvan 5,5 miljoen voor groene boa's. Er komen meer boa's, maar het geld wordt ook gestoken in professionalisering en een veilige taakuitvoering. Hiermee wordt het toezicht en handhaving "in de volle breedte, in wijken en in het buitengebied versterkt", aldus de minister.

Daarnaast wordt er 27,5 miljoen euro extra aangewend om seksuele misdrijven en onlinekinderporno beter te kunnen aanpakken. Het grootste deel daarvan, 20 miljoen, heeft te maken met de beoogde strengere wetgeving voor verkrachting, waardoor er meer zaken zijn te verwachten. Ook bij de politie kunnen meer mensen worden vrijgemaakt voor de opsporing van seksuele misdrijven zodat slachtoffers minder lang hoeven te wachten voordat hun zaak wordt behandeld.

De 200 miljoen euro komt bovenop het extra geld dat het demissionaire kabinet al had aangekondigd voor de bestrijding van de zware en ondermijnende criminaliteit. Het gaat om 524 miljoen euro in 2022 en 434 miljoen in de jaren daarna. Met het geld kunnen volgens Grapperhaus meer criminele organisaties worden ontmanteld, meer buit worden afgepakt en kan ook meer werk worden gemaakt van het voorkomen dat jongeren zich aansluiten bij bendes.

De Kamer besloot toch nog extra geld in te zetten voor de bestrijding van misdaad tijdens het debat over de Rijksbegroting van volgend jaar. In totaal werd de begroting van 2022 met 2 miljard euro aangepast. Daarvan ging ook meer geld naar huisvesting en lerarensalarissen.

Meer uit Binnenland

Nederland wil militaire bijdrage leveren aan openen Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om een militaire bijdrage te leveren om de vrije doorvaart in de Straat van Hormuz weer mogelijk te maken na het beëindigen van de vijandelijkheden. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) donderdag tijdens een videovergadering van veertig landen over de situatie in de zeestraat.

1 uur geleden
OM eist 4,5 jaar cel tegen Inez Weski voor rol in bende Taghi

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 4,5 jaar cel geëist tegen Inez Weski. Justitie vervolgt de 71-jarige oud-advocate voor deelname aan de criminele organisatie van haar oud-cliënt Ridouan Taghi.

2 uur geleden
Teruggevonden kunstschatten eerst naar Roemenië

ASSEN (ANP) - De twee gouden armbanden en de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti, die zijn teruggevonden na de kunstroof uit het Drents Museum in Assen, gaan zo snel mogelijk terug naar Roemenië. De kunstschatten verlieten donderdag na de persbijeenkomst onder gewapende politiebegeleiding het museum.

3 uur geleden
OM Aruba draagt dossier Natalee Holloway over aan Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) van Aruba heeft het dossier over de verdwijningszaak van Natalee Holloway overgedragen aan het OM in Amsterdam. Dit volgt op de aangifte die de moeder van Holloway in Nederland heeft gedaan tegen Joran van der Sloot. Het OM heeft het dossier nodig om die aangifte te kunnen beoordelen.

3 uur geleden
Museum: Roemeense helm gedeukt, maar niet onherstelbaar kapot

ASSEN (ANP) - De beroemde gouden helm die in januari vorig jaar werd gestolen uit het Drents Museum in Assen, is een klein beetje ingedeukt. Het gaat niet om een onherstelbare beschadiging. Dit meldde de directeur van het museum, Robert van Langh, donderdag tijdens een persconferentie. Daarin werd bekend dat de helm en twee van de drie gestolen gouden armbanden zijn teruggevonden.

4 uur geleden
Roemeense kunstschatten teruggevonden op aanwijzing verdachte(n)

ASSEN (ANP) - De Roemeense kunstschatten die in januari vorig jaar zijn gestolen uit het Drents Museum in Assen, zijn terug na "tussenkomst van de verdediging" van de verdachten die eerder zijn opgepakt. Dit werd bekend tijdens een persconferentie donderdag in Assen.

5 uur geleden
Twee van de drie gouden armbanden en helm teruggevonden na roof

ASSEN (ANP) - Twee van de drie gouden armbanden die in de nacht van 24 op 25 januari vorig jaar werden gestolen uit het Drents Museum zijn terecht. Dat maakte het Openbaar Ministerie bekend tijdens de persconferentie over de teruggevonden objecten van de kunstroof. Naast de armbanden werd de beroemde gouden helm van Cotofenesti, die ongeveer 2500 jaar oud is, gestolen. Ook deze helm is teruggevonden en getoond bij de persconferentie in Assen.

5 uur geleden