Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra boa's, publieksbegeleiders en spreiding rond Black Friday

Extra boa's, publieksbegeleiders en spreiding rond Black Friday

DEN HAAG (ANP) - De grote steden treffen maatregelen om de verwachte drukte rond Black Friday en de verplichte 1,5 meter afstand wegens corona in goede banen te leiden. Zo worden in Rotterdam op vrijdag en zaterdag extra boa's ingezet en werkt Utrecht op die dagen met zogenoemde publieksbegeleiders op drukke plekken. Verder proberen ondernemers in de steden het prijzencircus wat te spreiden, zodat ook het publiek meer momenten heeft de winkels te bezoeken.

Behalve met de extra boa's werkt Rotterdam ook met een soort publieksbegeleiders op drukke plekken, maar daar heten die shoppingcoaches. "Zij leggen mensen uit welke regels er gelden en delen mondkapjes uit", aldus een woordvoerder. Verder is er in de stad voor belijning gezorgd, zodat het winkelend publiek weet welke route te kiezen en geven posters aan dat 1,5 meter weer de norm is.

Verder is Rotterdam in gesprek met ondernemers, die in veel gevallen hun aanbiedingen spreiden over meer dagen of mensen ertoe verleiden de aankopen online te doen.

Geen uitstallingen

Ook in Utrecht is er sprake van dat ondernemers onlineshoppen stimuleren, zegt een woordvoerder. Verder geldt in de domstad sinds begin november al dat er in de binnenstad geen uitstallingen meer zijn toegestaan. Daarnaast wordt gehandhaafd op gevaarlijk gestalde fietsen in de binnenstad. Terrassen mogen alleen binnen toegestane grenzen worden opgesteld, op enkele markten worden specifieke maatregelen getroffen om de drukte beter te spreiden, zoals met borden.

Verder wordt in de stad een buitenreclamecampagne geactualiseerd op basis van de meest recente maatregelen. Ook wordt niet uitgesloten dat in de binnenstad het eenrichtingsverkeer aan weerszijden van de Oudegracht wordt heringevoerd.

Eenrichtingsverkeer

Ook Amsterdam verwacht de komende dagen meer drukte in winkelgebieden. "Dat houden we in de gaten. Als het te druk wordt, dan nemen we eventueel maatregelen zoals eenrichtingsverkeer of het afsluiten van bepaalde straten", aldus een woordvoerder. De hoofdstad overlegt met winkels of de openingstijden gespreid kunnen worden, en of er voor wachtend winkelpubliek stippen op de grond worden aangebracht. Verder is er een campagne met posters door de stad die mensen oproept om afstand te houden, staan er tekstkarren klaar die mensen bij drukte op de regels wijzen en worden de markten ruimer opgezet.

Den Haag werkt al sinds begin vorig jaar met een "stevig crowdmanagementsysteem", aldus een woordvoerder. Dat betekent dat op drukke dagen drukke plekken intensief in de gaten worden gehouden, zo ook op Black Friday. "In algemene zin zeggen we: als het ergens te druk is, kom dan later terug." Verder heeft de stad op die dag ook stewards en gastheren rondlopen die mensen wijzen op de anderhalve meter. "Als er aanleiding toe is, nemen we extra maatregelen." Op de Grote Marktstraat in Den Haag is woensdag alvast te zien dat de stad met grondstickers looprichtingen aangeeft en met boodschappen op onder meer plantenbakken herinnert aan de verplichte 1,5 meter afstand.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

6 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

9 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

13 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

17 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

17 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

18 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

20 uur geleden