Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Extra boa's, publieksbegeleiders en spreiding rond Black Friday

Extra boa's, publieksbegeleiders en spreiding rond Black Friday

DEN HAAG (ANP) - De grote steden treffen maatregelen om de verwachte drukte rond Black Friday en de verplichte 1,5 meter afstand wegens corona in goede banen te leiden. Zo worden in Rotterdam op vrijdag en zaterdag extra boa's ingezet en werkt Utrecht op die dagen met zogenoemde publieksbegeleiders op drukke plekken. Verder proberen ondernemers in de steden het prijzencircus wat te spreiden, zodat ook het publiek meer momenten heeft de winkels te bezoeken.

Behalve met de extra boa's werkt Rotterdam ook met een soort publieksbegeleiders op drukke plekken, maar daar heten die shoppingcoaches. "Zij leggen mensen uit welke regels er gelden en delen mondkapjes uit", aldus een woordvoerder. Verder is er in de stad voor belijning gezorgd, zodat het winkelend publiek weet welke route te kiezen en geven posters aan dat 1,5 meter weer de norm is.

Verder is Rotterdam in gesprek met ondernemers, die in veel gevallen hun aanbiedingen spreiden over meer dagen of mensen ertoe verleiden de aankopen online te doen.

Geen uitstallingen

Ook in Utrecht is er sprake van dat ondernemers onlineshoppen stimuleren, zegt een woordvoerder. Verder geldt in de domstad sinds begin november al dat er in de binnenstad geen uitstallingen meer zijn toegestaan. Daarnaast wordt gehandhaafd op gevaarlijk gestalde fietsen in de binnenstad. Terrassen mogen alleen binnen toegestane grenzen worden opgesteld, op enkele markten worden specifieke maatregelen getroffen om de drukte beter te spreiden, zoals met borden.

Verder wordt in de stad een buitenreclamecampagne geactualiseerd op basis van de meest recente maatregelen. Ook wordt niet uitgesloten dat in de binnenstad het eenrichtingsverkeer aan weerszijden van de Oudegracht wordt heringevoerd.

Eenrichtingsverkeer

Ook Amsterdam verwacht de komende dagen meer drukte in winkelgebieden. "Dat houden we in de gaten. Als het te druk wordt, dan nemen we eventueel maatregelen zoals eenrichtingsverkeer of het afsluiten van bepaalde straten", aldus een woordvoerder. De hoofdstad overlegt met winkels of de openingstijden gespreid kunnen worden, en of er voor wachtend winkelpubliek stippen op de grond worden aangebracht. Verder is er een campagne met posters door de stad die mensen oproept om afstand te houden, staan er tekstkarren klaar die mensen bij drukte op de regels wijzen en worden de markten ruimer opgezet.

Den Haag werkt al sinds begin vorig jaar met een "stevig crowdmanagementsysteem", aldus een woordvoerder. Dat betekent dat op drukke dagen drukke plekken intensief in de gaten worden gehouden, zo ook op Black Friday. "In algemene zin zeggen we: als het ergens te druk is, kom dan later terug." Verder heeft de stad op die dag ook stewards en gastheren rondlopen die mensen wijzen op de anderhalve meter. "Als er aanleiding toe is, nemen we extra maatregelen." Op de Grote Marktstraat in Den Haag is woensdag alvast te zien dat de stad met grondstickers looprichtingen aangeeft en met boodschappen op onder meer plantenbakken herinnert aan de verplichte 1,5 meter afstand.

Meer uit Binnenland

Vrouw uit 'Op zoek naar Marlotte' wordt niet vervolgd

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat de vrouw uit de podcast Op zoek naar Marlotte die eerder werd aangehouden voor psychische mishandeling niet vervolgen. Tegen de vrouw werden twee aangiften gedaan.

46 minuten geleden
Waterschappen vangen 85.000 muskusratten, fors meer dan in 2024

DEN HAAG (ANP) - De waterschappen hebben afgelopen jaar bijna 85.000 muskusratten gevangen, ruim 25 procent meer dan in 2024. Het grootste deel daarvan is gevangen in het westen en midden van het land. Omdat de ratten gangen en holen graven in dijken en oevers en daarmee voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen, willen de waterschappen de hele populatie uitroeien. Doel is om in 2034 geen muskusratten meer te hebben in Nederland.

1 uur geleden
Vanaf dinsdagavond code geel in noorden van het land om sneeuwval

DE BILT (ANP) - Vanaf dinsdagavond is in het noorden van het land code geel van kracht, meldt het KNMI. Daarmee waarschuwt het weerinstituut voor gladheid door sneeuwval. De waarschuwing geldt op de Waddeneilanden, in Friesland en Drenthe vanaf 20.00 uur. In Groningen gaat code geel een uur later in.

4 uur geleden
Nieuw paneel Margraten verontrust NIOD-onderzoeker

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."

15 uur geleden
Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

18 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

18 uur geleden
Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

20 uur geleden