
Expositie Zeeuwse muzikanten in lockdown in Middelburg
MIDDELBURG - De cultuursector kreeg zware klappen door corona. Professionele muzikanten, de mensen van het licht en geluid, eigenaren van café’s, theaters en poppodia, ze probeerden zich met kunst- en vliegwerk staande te houden.‘Mijn man is bassist en als je ziet wat (amateur)muzikanten misten: niet meer samen kunnen spelen, geen optredens meer voor en met publiek. Die frustraties wilde ik vastleggen’, vertelt fotografe Tanja Hoogerheijde uit Middelburg, die in het dagelijks leven een praktijk heeft voor Toegepaste Kinesiologie en Stressmanagement.
Het begon met een foto van haar man, voor de lol. Maar Tanja besefte dat er natuurlijk veel meer Zeeuwse muzikanten in hetzelfde schuitje zaten. Ze is haar muzikantennetwerk gaan aanspreken en zo is het balletje gaan rollen. ‘Voor ik het wist, was ik gedurende de eerste lockdown, waarin ik ook een paar weken niet kon werken, vele dagen onderweg om vanaf anderhalve meter foto’s te maken van Zeeuwse muzikanten die hun muziek niet meer konden delen met hun medemuzikanten en hun publiek. Normaal speelden zij met grote regelmaat in en buiten Zeeland. Dat alles viel in één keer helemaal stil.’
Ondanks dat het onderwerp serieus was, wist Tanja er, samen met de geportretteerden, toch humor in te brengen. ‘Een beetje lucht in die rare tijden’, aldus Tanja. ‘Een glimlach, een knipoog. Dat konden we best gebruiken. Het gaat nu langzaam maar zeker de goede kant op, maar we zijn nog niet op het oude niveau. Dus sommige foto’s zijn nog steeds actueel.’
De tentoonstelling bestaat uit 44 foto’s van muzikanten die op deze manier toch weer even een podium krijgen. Van dinsdag 30 november t/m vrijdag 31 december 2021 is haar fototentoonstelling ‘Muzikanten in Lockdown’ te zien op de eerste verdieping in ZB Bibliotheek van Zeeland in Middelburg, tijdens de openingsuren.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Zondag (11 mei) is er een bijzonder, gratis toegankelijk concert in de Doopsgezinde kerk in Middelburg, in het teken van moederdag.
7 uur geledenNIEUW- EN SINT JOOSLAND- De brandweer en politie zijn zaterdagmiddag ingezet na de melding van een autobrand op de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland. Ter plaatse bleek er geen sprake te zijn van een autobrand maar van een brandje in de auto. De politie heeft de weg afgezet. De brandweer stelde de situatie veilig.
9 uur geledenMIDDELBURG- De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag één man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een inbraak bij tankstation De Haan aan de Laan der Verenigde Naties. De verdachte betreft een 30-jarige man zonder vaste woon-of verblijfplaats.
12 uur geledenMIDDELBURG- Een 15-jarige jongen uit Vlissingen is vrijdagavond door de politie aangehouden op de Briljant. Zij kreeg een melding van een getuige dat de jongen samen met een vriend het slot van een gestolen bromfiets stond door te slijpen. De jongen kon aangehouden worden, zijn maatje wist te ontkomen.
15 uur geledenMIDDELBURG - Op vrijdag 9 mei werden in De Oostkerk de winnaar van de Zilveren Camera Publieksprijs én de winnaars van de door De Oostkerk georganiseerde fotowedstrijd bekend gemaakt.
18 uur geledenVLISSINGEN - De Zeelandiarun rijdt zaterdag voor de 37e keer door Walcheren en de Bevelanden. De start is, zoals gebruikelijk, om 9.30 uur op het Stadhuisplein in Vlissingen, waar de burgemeester het startschot geeft. Deze tocht voor mensen met een beperking is al jaren populair. Zij stappen in bij deelnemers met trikes en zijspannen en worden massaal toegejuicht onderweg.
1 dag geledenVEERE - Zaterdag vertrekt Martijn de Ridder vanuit zijn woonplaats Veere op de fiets naar Tarifa in Zuid-Spanje voor het goede doel. Hij legt de afstand van 2.400 kilometer in twintig dagen af om zoveel mogelijk geld op te halen voor Stichting MS Research.
1 dag geleden