Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Expositie Stadstekenklassen in Zeeuws Archief

Expositie Stadstekenklassen in Zeeuws Archief

MIDDELBURG – De stadstekenklassen van de Teeken Akademie Middelburg presenteren 4 tot en met 22 juli hun werk in een expositie die te zien is in het Zeeuws Archief. “De twee klassen hebben hetzelfde programma gevolgd, waar veel mooie tekeningen uit voortgekomen zijn,” vertelt Liesbeth Labeur, van de Teeken Akademie Middelburg. 

DOOR MARIELJA TEN BRUGGENCATE

Aan het begin van het schooljaar werd bekend dat groep 6 van Archipelschool Het Talent en Gymnasium 2 van CSW Van de Perre stadstekenklas werden. Ze kregen meerdere lessen van de tekenaars van de Teeken Akademie Middelburg. “We zijn begonnen met het maken van etsen van de Briëtwoningen in woonwijk ’t Zand. De kinderen kregen uitleg van iemand van de erfgoedvereniging Heemschut over de geschiedenis van de woningen en waarom deze vochthuizen zo bijzonder zijn. Dat de wijk lang te kampen heeft gehad met hoogstaand water, konden de leerlingen zich nauwelijks voorstellen. We zijn foto’s gaan maken van de huizen en aan de hand van de foto’s hebben we schetsen en etsen gemaakt.” Labeur is als kunstenares graag betrokken bij ongewone projecten. Ze richt zich op het gebruik van verschillende materialen en wil de beeldtaal gebruiken om mensen te bereiken. “Door samen met kinderen te werken aan een project ontstaan er mooie dingen. Zij zien de wereld anders dan volwassenen en dat kan heel verfrissend zijn.” Labeur laat enkele tekeningen zien en wijst op opvallende details. “Deze tekening van de Oostkerk heeft veel detail in de kinderkopjes. Je voelt het schudden met je fiets al bij het zien van de tekening. Kinderen tekenen wat ze zien en wat indruk op hen maakt.”

Nieuwe klassen
De tweede module bestond uit het natekenen van pleisterbeelden in het Zeeuws Museum. “Net als tijdens de tekenlessen in 1800 hebben we de leerlingen eerst laten teken van plat vlak. Toen waren het prenten, nu zijn het foto’s. Daarna hebben ze beelden nagetekend in het Zeeuws Museum, wat moeilijker is dan een plat beeld. Daar hebben we ook andere materialen voor gebruikt, zodat ze de verschillen tussen gewoon potlood, houtskool en conté potlood, waar krijt in zit, leerden kennen. Als derde en laatste hebben we de Lange Jan als ‘levend’ model genomen. Tekenen in de buitenlucht is heel anders dan binnen waar je niet afgeleid wordt.” Bij de Lange Jan vertelden stadstekenaar Boris Peeters en stadstekenaar-liefhebber Christien van Driel over perspectief. “Door van verschillende mensen les te krijgen en op verschillende locaties te werken, leerden de leerlingen hoe divers tekenen is.” Sommige leerlingen hebben gedurende het jaar een tekenschrift bijgehouden en al het werk, schriften, etsen en tekeningen, worden in het Zeeuws Archief. Daarmee hebben mensen in de toekomst een beeld van hoe de kinderen van 2022 hun eigen stad zagen. Teeken Akademie Middelburg heeft de inschrijving voor basisschoolklassen voor komend jaar reeds geopend. “Docenten kunnen hun klas aanmelden, het liefst met tekeningen van de leerlingen, zodat we een beeld hebben van de kwaliteit en het enthousiasme van de kinderen. Begin volgend schooljaar maken we de nieuwe stadstekenklas bekend. Dat zal alleen een basisschoolklas zijn, want we hebben ervaren dat het roostertechnisch lastig is voor middelbare schoolklassen tijd vrij te maken.”

Een selectie van het werk zal van 4 tot en met 22 juli te zien zijn in de expositie in het Zeeuws Archief. Toegang is gratis, wel even melden bij de balie.

Meer uit Middelburg

Geen rondje Walcheren, maar 2400 kilometer fietsen naar Spanje voor goed doel

VEERE - Op 10 mei stapte Martijn de Ridder in zijn woonplaats Veere op zijn trekkingfiets. Niet voor een rondje Walcheren maar voor een rit van 2400 kilometer naar Tarifa, Spanje. Martijn ging twintig dagen lang, 120 kilometer per dag fietsen om geld op te halen voor onderzoek naar de zenuwziekte MS. Hoe kijkt hij terug op zijn bijzondere reis? 

4 uur geleden
Geen contant geld te gebruiken bij opengebroken parkeerautomaten Domburg

DOMBURG - In Domburg zijn deze week zeven parkeerautomaten opengebroken en leeggehaald. Dat meldt de gemeente Veere. Door de schade is het tijdelijk niet mogelijk om met contant geld te betalen bij de getroffen automaten.

8 uur geleden
Peetman speelt in Middelburg met gast

MIDDELBURG - Op zaterdag 5 juli tussen 16.00 en 18.00 uur geeft Peetman zijn jaarlijkse optreden in cafe Le Penseur in zijn woonplaats Middelburg. Ook hier zal hij zijn one man blues band weer over het publiek heen laten rollen. Speciaal voor deze gelegenheid heeft hij ook een bekende lokale gastmuzikant uitgenodigd. De toegang is gratis en het bier is koud.Peetman (48) draait al wat jaren mee in de muziekscene. Hij heeft altijd al een voorliefde voor blues gehad. De laatste jaren legt hij zichzelf steeds meer toe op dit genre. Tijdens de corona tijd is hij zich gaan verdiepen in de delta blues; oude, vaak, akoestische blues uitgevoerd door solo acts of duo's. Hieruit kwam zijn project Blues in Zeeland uit voort. Voor dit project nam hij delta blues klassiekers op in zijn eigen 'delta': het Walcherse landschap. Om zijn delta blues meer kracht en diepte te geven ontwikkelde hij een one man band principe voor zijn muziek waarbij zijn gitaarspel met (voet) drum begeleid. Ook heeft hij door het toevoegen van elektrische gitaren een eigen sound gecreëerd. Dit bleef niet onopgemerkt want in de afgelopen zes maanden stond hij zowel op het bluesfestival van Brielle als op het bluesfestival van Delft én nu dus ook op de Bluesroute in Terneuzen. Peetman brengt naast eigen nummers ook muziek van Muddy Waters, Robert Johnson en The Rolling Stones. Meer informatie is te vinden op www.peetman.com.

1 dag geleden
Coast to Coast Challenge voor goed doel finisht zondag in Zoutelande

ZOUTELANDE - Zaterdag begint de derde editie van de Coast to Coast Challenge. Ruim 40 teams fietsen van het Groningse Zoutkamp naar Zoutelande. Een tocht van 500 kilometer door 9 provincies, ook 's nachts. Doel van de tocht: geld inzamelen voor de Nierstichting en bewustwording creëren voor nierschade. Onder de deelnemers voormalig topschaatser Hein Otterspeer en veel fietsers die weten welke impact een nierziekte heeft op iemands leven.

1 dag geleden
Man met vermoedelijke steekwond aangetroffen voor azc Middelburg

MIDDELBURG - Bij het asielzoekerscentrum (azc) aan de Laurens Stommesweg in Middelburg is vrijdagochtend een gewonde man aangetroffen. Het slachtoffer had vermoedelijk een steekwond in zijn hals.

1 dag geleden
Zomerconcerten Veere’s Genoegen, eerste vindt vrijdagavond plaats in Vrouwenpolder

VEERE - Het fanfareorkest van muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere verzorgt in de maanden juni en juli drie zomerconcerten. Het fanfareorkest staat onder muzikale leiding van dirigent Luc van Gaans en bestaat uit ca. 45 muzikanten.

2 dagen geleden
Fietser naar ziekenhuis na valpartij in Middelburg

MIDDELBURG - Een fietser is donderdagmiddag gewond geraakt bij een val in Middelburg. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht. 

2 dagen geleden