Expositie Lucht & Polder wegens succes herhaald
SCHERPENISSE - In oktober heeft er een bijzondere kunstexpositie in het voormalige kerkje van De Heen (gemeente Steenbergen) plaatsgevonden. Dit was zo’n succes dat Kunstkamer Holland Huis voorstelde om de tentoonstelling nogmaals te presenteren, maar dan in Scherpenisse.
Het project is op een bijzondere manier gegroeid. Zeeuwse en West-Brabantse kunstenaars hebben zich naar aanleiding van éénzelfde foto spontaan verenigd in de expositie ‘Lucht & Polder’.
Kunstenares Riena Valkhoff maakte een foto van de Heense polder, die leidde tot een kunst-kettingreactie. Een drietal kunstenaars besloten in eerste instantie onderling om zich te laten inspireren door het beeld voor hun eigen werk. Maar het balletje ging rollen en in één week tijd sloten er nog 10 andere kunstenaars uit Tholen en Steenbergen aan.
Het resultaat levert een gevarieerde tentoonstelling op met uitingen in schilderkunst, textielkunst, mozaïek, glaskunst, dichtkunst en beeldhouwen. De kunstenaars zijn Puck Meijer, Martin Hoevenaars, Jeroen van Hoek, Josje Verton, Esther Timmermans, Liesbeth Romeijn, Lia Bruyns-Schoonen en Ton Bruyns uit Tholen. Uit de gemeente Steenbergen komen Riena Valkhoff, Martin Valkhoff, Frans van Drunen en Jan van de Velde.
Laatstgenoemde schreef tekst en muziek op het thema ‘lucht en polder’. Het lied zal hij net als in de Heen met zangeres Martine Westenbroek ten gehore brengen tijdens de opening van de expositie in de Kunstkamer (6 november 15.00 uur / voor genodigden en pers).
Na de opening is de expositie van 12 november tot 18 december op zaterdagen tussen 11.00-16.00 uur vrij toegankelijk voor publiek.
Locatie: Kunstkamer Holland Huis, Laban Deurloostraat 28 te Scherpenisse.
Meer uit Tholen
THOLEN - De KNVB heeft de opgelegde boete van 227 euro aan Tholense Boys ingetrokken, zo laat de club weten in een verklaring. De boete volgde op ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS, die begin maart gestaakt werd nadat een speler van WHS een supporter van Tholense Boys sloeg. Volgens WHS zou de supporter hem racistisch hebben bejegend.
15 uur geledenTHOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Zwembad De Spetter in Tholen is vandaag begonnen met de voorverkoop van abonnementen voor het nieuwe zwemseizoen. Volgende week gaat ook de voorverkoop van start bij Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk. Beide gemeentelijke zwembaden openen op 5 mei hun deuren.
18 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Een politiehelikopter die cirkelde boven het industrieterrein, tientallen agenten en brandweerlieden die metingen kwamen verrichten. Het Klaverveld leek woensdagmiddag eerder op een scène uit de serie Breaking Bad dan op de normaal zo rustige straat. Bij een inval in een loods heeft de politie een in werking zijnde productielocatie voor synthetische drugs aangetroffen. Tijdens de inval zijn vier verdachten aangehouden. Het team Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) heeft uitgebreid onderzoek gedaan in de loods.
23 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Bij een pand op het industrieterrein Klaverveld in Oud-Vossemeer is woensdagmiddag een drugslab aangetroffen. De politie viel het pand binnen en heeft vier verdachten aangehouden.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Hoe kun je het verleden van Sint-Maartensdijk op een speelse manier nieuw leven inblazen? Dolores Bijl vond het antwoord in Haas Teun. In de nieuwe wandelroute het Hazenpad vertelt dit fictieve personage de parels van het dorp, zodat de verhalen niet verloren gaan.
1 dag geleden[Advertorial] - Al meer dan vijftien jaar is het Brabantse Wal Festival een begrip in de gemeente Woensdrecht en ver daarbuiten. Na een succesvol jubileumjaar in 2025 heeft de organisatie opnieuw een gevarieerd programma samengesteld voor alle leeftijden, met dit jaar als nieuwe toevoeging het Bier- en Wijnfestijn.
1 dag geledenTHOLEN - Het college stelt dat de plaatsing van laadpunten op koers ligt en daarom geen extra maatregelen nodig zijn. Dat blijkt uit navraag van de voormalige fractie PvdA-GroenLinks, die al maanden aandacht vraagt voor de laadpunten in Tholen. Volgens Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof bereiken hen steeds nieuwe signalen dat de laadpalen tekortschieten. Na meerdere schriftelijke vragen geeft het college nu meer inzicht.
2 dagen geleden