Expositie Lucht & Polder wegens succes herhaald
SCHERPENISSE - In oktober heeft er een bijzondere kunstexpositie in het voormalige kerkje van De Heen (gemeente Steenbergen) plaatsgevonden. Dit was zo’n succes dat Kunstkamer Holland Huis voorstelde om de tentoonstelling nogmaals te presenteren, maar dan in Scherpenisse.
Het project is op een bijzondere manier gegroeid. Zeeuwse en West-Brabantse kunstenaars hebben zich naar aanleiding van éénzelfde foto spontaan verenigd in de expositie ‘Lucht & Polder’.
Kunstenares Riena Valkhoff maakte een foto van de Heense polder, die leidde tot een kunst-kettingreactie. Een drietal kunstenaars besloten in eerste instantie onderling om zich te laten inspireren door het beeld voor hun eigen werk. Maar het balletje ging rollen en in één week tijd sloten er nog 10 andere kunstenaars uit Tholen en Steenbergen aan.
Het resultaat levert een gevarieerde tentoonstelling op met uitingen in schilderkunst, textielkunst, mozaïek, glaskunst, dichtkunst en beeldhouwen. De kunstenaars zijn Puck Meijer, Martin Hoevenaars, Jeroen van Hoek, Josje Verton, Esther Timmermans, Liesbeth Romeijn, Lia Bruyns-Schoonen en Ton Bruyns uit Tholen. Uit de gemeente Steenbergen komen Riena Valkhoff, Martin Valkhoff, Frans van Drunen en Jan van de Velde.
Laatstgenoemde schreef tekst en muziek op het thema ‘lucht en polder’. Het lied zal hij net als in de Heen met zangeres Martine Westenbroek ten gehore brengen tijdens de opening van de expositie in de Kunstkamer (6 november 15.00 uur / voor genodigden en pers).
Na de opening is de expositie van 12 november tot 18 december op zaterdagen tussen 11.00-16.00 uur vrij toegankelijk voor publiek.
Locatie: Kunstkamer Holland Huis, Laban Deurloostraat 28 te Scherpenisse.
Meer uit Tholen
THOLEN - Inwoners met betaalachterstanden wachten vaak te lang voordat ze hulp vragen. Om hen eerder te kunnen ondersteunen, is de gemeente Tholen dit jaar lid geworden van de Nederlandse Vereniging van Volkskredieten (NVVK). Zo kunnen inwoners op tijd hulp krijgen voordat ze dieper in de problemen raken.
14 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 8: PvdA Tholen.
17 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 7: Forum voor Democratie Tholen.
20 uur geledenSINT-ANNALAND - De nieuwe woonwijk Vroonstede II in Sint-Annaland krijgt straatnamen die verwijzen naar historische scheepstypen, zoals de Schoener, de Aak en de Blazer. De namen zijn een knipoog naar de maritieme geschiedenis in Zeeland.
23 uur geledenTHOLEN - Het Openbaar Ministerie eist tegen drie mannen gevangenisstraffen tot 48 maanden voor het gezamenlijk laten ontploffen van een vuurwerkbom bij de woning van een agent in Tholen. "De verdachten hebben de aangevers bewust angst aangejaagd", aldus de officier van justitie in de rechtbank in Middelburg.
1 dag geledenTHOLEN - De politie heeft donderdagmiddag een burgernetmelding verstuurd met de waarschuwing dat er nepagenten actief zijn in Tholen. Er wordt opgeroepen om hier niet in te trappen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Nog even en de wielrenners razen weer door de Vosmeerse straten. De Wielerronde van Oud-Vossemeer is elk jaar een sportief hoogtepunt voor het dorp. Ook de 77e editie belooft weer spektakel. Dit is wat je moet weten over de wielerronde komende zaterdag.
1 dag geleden