
Expo Geerteskerk na ruim jaar vertraging alsnog geopend
KLOETINGE - Na bijna vijftien maanden is de expositie ‘Het mooiste lied’ in de Geerteskerk in Kloetinge alsnog geopend. Aan Jaap Hulstein, voormalig voorzitter van de kerkraad en lid van ‘Hart & Ziel’, de eer om een van de werken officieel te onthullen.
In de expo is werk te zien van Jopie Minnaard (aquarellen), Frida van Overbeeke (bronzen beelden) en Marja de Lange (schilderijen). Het thema van de expositie, die nog tot en met september te bezoeken is, is het Hooglied. Speciaal voor de expositie is een herdruk van ‘Waér a ‘t arte vol van is…’, gemaakt; een Zeeuwse bewerking van Hooglied door de vertaalgroep van ‘t Kerkje van Ellesdiek met illustraties van Jopie Minnaard. In de Kloetingse kerk is een boekentafel te vinden over Hooglied met diverse titels en kaarten.
Dominee Janneke Herweijer is blij dat de kerk, naast ontmoetingsplaats, ook de functie van expositieruimte kan vervullen. “In het verleden zijn er mozaïekworkshops geweest en liedjesavonden. Sinds september heeft ‘Hart &Ziel’ de organisatie van activiteiten opgepakt. Volgende week en na de vakantie zullen er diverse sprekers zijn waaronder rabbijn Marianne van Praag die vertelt over haar reis met het Hooglied. Net als voorgaande jaren is de kerk op woensdagen en zaterdagen open voor publiek. Ook zijn er regelmatig rondleidingen door een vaste groep vrijwilligers.”
Volgens Janneke zijn de extra activiteiten nodig om een ander publiek aan te spreken. “Op zondag komt een vaste groep mensen naar de dienst Een andere groep voelt zich minder thuis. We willen deze groep ook graag aanspreken. Door middel van themavonden en exposities en dergelijke proberen we hier invulling aan te geven. Vroeger was het vanzelfsprekend om naar de kerk te gaan. Nu is dat minder, maar mensen hebben wel zingevingsvragen. We willen er voor deze mensen zijn en verbinding leggen met het dorp. Ook willen we contacten leggen met andere organisaties, zoals de Vereniging van dorpsbelangen en de Kunstkring. We willen juist meer naar buiten treden.”
Meer uit Beveland
KAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
2 uur geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
6 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
8 uur geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
21 uur geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
23 uur geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
1 dag geledenKAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.
1 dag geleden