
Expo en kerkdienst over bevrijding Yerseke
YERSEKE - Op 27 oktober 1944 is Yerseke bevrijd. De Hervormde Gemeente Yerseke staat stil bij dit belangrijke feit, met een tentoonstelling en speciale kerkdienst in de Hervormde kerk.
Zaterdag 26 oktober is er van 10.00 tot 17.00 uur een gratis toegankelijke expositie in de kerk. Er zijn naast vele foto's onder andere destijds door Dirk Was beschilderde granaathulzen te zien. Ook een speciaal door Johannes Kole vervaardigde Nederlandse vlag voor de bevrijding van Yerseke en een doopjurkje van parachutestof zijn te bewonderen.
Wederopbouw
Daarnaast belicht de expo de verwoesting en wederopbouw van de Hervormde kerk. Op 16 mei 1940 is de toren beschoten, waarop deze en het kerkgebouw in brand vlogen en deels instortten. Na de wederopbouw was de kerk in 1948 weer toegankelijk. Aanjager van de renovatie was de toenmalige predikant, dominee M. Bons. Hij mocht de voltooiing van het werk helaas niet meer meemaken, want hij overleed in 1943 plotseling. Een gedenksteen in de consistorie herinnert hieraan. De toren zou later hersteld worden, maar in de jaren '70 is besloten om het restant af te breken en een dakruiter te plaatsen.
Kerkdienst
Zondag 27 oktober is er om 10.00 uur een speciale kerkdienst waarin dominee W.J. van de Griend voorgaat. Er is muziek van organist Edwin Pieterse en muziekvereniging Mozart. Klederdrachtengroep Mooi Zeeland treedt ook op.
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE - Al meer dan dertig jaar organiseert de Ondernemersvereniging Kapelle (OVK) een bijzondere traditie: de jaarlijkse OVK Puzzelrit. Dit evenement is bedoeld voor de leden van de ondernemersvereniging, maar de impact ervan reikt verder dan alleen de deelnemende bedrijven. De puzzelrit verbindt ondernemers, brengt hen langs bijzondere plekken in de omgeving en leidt vaak tot nieuwe samenwerkingen die ook inwoners van Kapelle en omgeving merken.
6 uur geledenKAPELLE - Martijn Akkerman, bekend van het televisieprogramma Tussen Kunst & Kitsch, komt zaterdagmiddag 27 september naar dorpshuis De Vroone in Kapelle voor een lezing en exclusieve Kapelse versie van Kunst & Kitsch.
11 uur geledenKRUININGEN - Op de A58 bij Kruiningen is dinsdagavond een bestelauto op zijn kant in de berm beland. Omdat de bestuurder aangaf dat hij beschoten zou zijn, rukten agenten en marechaussees met kogelwerende vesten uit.
15 uur geledenOSSENDRECHT - Is bodemherstel de oplossing voor het stikstofprobleem op de Brabantse Wal? Dorpsplatform Ossendrecht organiseert op donderdag 18 september een informatieavond waar twee deskundigen hun visie geven op de toekomst van dit unieke Natura 2000-gebied.
1 dag geledenYERSEKE - Maandagavond is een auto in een sloot terechtgekomen langs de Postweg in Yerseke. De bestuurder is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geledenKAPELLE - De gemeente Kapelle gaf in 2024 bijna 3,3 miljoen euro uit aan de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Dat is het hoogste bedrag sinds 2020, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 dagen geledenREIMERSWAAL - Online criminaliteit blijft groeien. In 2024 werden 2,4 miljoen Nederlanders slachtoffer van oplichting of fraude. Dat betekent dat ongeveer één op de zeven inwoners hiermee te maken kreeg.
2 dagen geleden