Explosieve groei voor maaltijdbestelbedrijf Grubhub
CHICAGO (ANP) - Het Amerikaanse maaltijdbestel en -bezorgbedrijf Grubhub heeft het slotkwartaal van 2020 fors meer bestellingen te verwerken gehad. Die resulteerden onder andere in een omzetgroei van bijna 50 procent tot 504 miljoen dollar. In de meetperiode werd voor 2,4 miljard dollar aan eten besteld via Grubhub, 52 procent meer dan een jaar eerder.
Net als veel van zijn sectorgenoten profiteert Grubhub volop van de crisis. Doordat restaurants gesloten zijn, laten veel meer mensen eten thuis bezorgen. Daarbij speelde in de periode dat horeca wel open was dat de vrees voor het virus mensen voorzichtig maakte en er daardoor liever voor kozen eten te laten bezorgen dan een restaurant te bezoeken.
Onder de streep resteerde nog wel een tekort van bijna 156 miljoen dollar. Grubhub is naar eigen zeggen zijn restaurants waar het mee samenwerkt tegemoetgekomen met onder andere hogere marketinguitgaven en lagere commissies.
Grubhub staat op het punt overgenomen te worden door het Brits-Nederlandse Just Eat Takeaway. Vanwege die ophanden zijnde deal gaf het bedrijf geen voorspellingen af voor het lopende jaar. De overname moet in de eerste helft van dit jaar zijn afgerond, zo is de verwachting.
Meer uit Financieel
CINCINNATI (ANP) - Procter & Gamble (P&G), het moederbedrijf van bekende consumentenmerken als Gillette, Pampers, Ariel en Oral-B, koopt de Amerikaanse fabrikant van voedingssupplementen Thorne voor 3,8 miljard dollar. Dat heeft P&G-topman Shailesh Jejurikar gezegd tegen nieuwszender CNBC.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar naar boven bijgesteld. De maker van het afslankmiddel Wegovy verwijst daarbij naar hogere verwachtingen voor de verkopen van zijn middelen tegen overgewicht en diabetes.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op het Damrak, is dinsdag met een nieuw slotrecord de handel uitgegaan. Vooral de chipbedrijven waren flink in trek in Amsterdam, geholpen door beter dan verwachte bedrijfsresultaten van een aantal techbedrijven in de Verenigde Staten. Ook de verdere daling van de olieprijzen gaf de beurshandel steun.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Pfizer, die in de afgelopen jaren miljarden verdiende aan zijn coronamiddelen, ziet de financiële resultaten nu verslechteren. Het concern leed een nettoverlies in het tweede kwartaal van 248 miljoen dollar, vergeleken met een nettowinst van bijna 3 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar, werd dinsdag bekend.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data voor bedrijven, het leger en veiligheidsdiensten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers hadden verwacht.
6 uur geledenHAMBURG (ANP/RTR) - De lage waterstand gaat de Duitse economie minstens 0,3 procentpunt groei kosten dit jaar, verwacht ING-econoom Carsten Brzeski. Volgens de econoom was het bruto binnenlands product dit jaar op weg naar een groei van 0,8 procentpunt. "Dit is een flinke domper", zegt Brzeski.
7 uur geledenZAANDAM (ANP) - Klanten van Albert Heijn gaan er twee keer zo lang over doen om hun spaarboekje met koopzegels vol te krijgen. Vanaf 7 september ontvangen klanten voortaan een koopzegel per 2 euro aan boodschappen, waar dat nu een koopzegel per 1 euro is.
8 uur geleden