Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Explosief Venlo onschadelijk gemaakt, bewoners terug naar huis

Explosief Venlo onschadelijk gemaakt, bewoners terug naar huis

VENLO (ANP) - De geëvacueerde bewoners van een flat en ongeveer tien woningen in Venlo kunnen terug naar huis. Dat liet de politie vlak voor 14.00 uur weten nadat de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) een explosief in een auto op de Gebroeders Wienerstraat in de Limburgse stad onschadelijk had gemaakt.

De auto was vrijdagochtend om 03.55 uur gebruikt bij een plofkraak in het Duitse Lünen, bij Dortmund. Drie verdachten vluchtten na de plofkraak met hun auto naar Venlo, maar de Duitse politie had zicht op de vluchtauto omdat er een GPS-baken was ingebouwd. Een Duitse helikopter volgde het voertuig.

Uiteindelijk ontdekte een Nederlandse politiehelikopter dat het voertuig rond 05.30 uur geparkeerd werd in Venlo, waarop de politie ter plaatse ging. Een van de verdachten, een 31-jarige man uit Amsterdam, kon vlak daarna in de buurt van de auto gearresteerd worden. De twee andere inzittenden zijn spoorloos. De politie zoekt nog naar hen.

Omgeving afgezet

Omdat de politie vermoedde dat er een explosief in de auto lag, werd groot alarm geslagen. De omgeving werd afgezet en mensen werden geëvacueerd. In totaal werden zo'n 65 mensen uit een flat en ongeveer tien woningen gehaald. Ze werden tijdelijk ondergebracht in een naburig tuincentrum.

Zodra dat gebeurd was, begon de EOD met het onklaar maken van een explosief dat in de auto werd gevonden. Dat gebeurde door het ontstekingsmechanisme te scheiden van het explosieve materiaal. Daarna was de situatie volgens de politie onder controle en konden de bewoners terug naar huis.

De auto is volgens de politie betrokken geweest bij "minimaal één plofkraak".

Meer uit Binnenland

AFP: Nederlands stel dood door vermoedelijk hantavirus op cruise

JOHANNESBURG (ANP) - Een Nederlands stel is overleden na een virusuitbraak op een cruiseschip in de Atlantische Oceaan. Dat meldt het internationale persbureau AFP op basis van een anonieme bron. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt dat er drie doden zijn op de cruise, van wie er zeker een positief testte op het hantavirus.

59 minuten geleden
Dode bij woningbrand in Oldenzaal

OLDENZAAL (ANP) - Bij een brand in een woning in het Twentse Oldenzaal is zondagmiddag iemand om het leven gekomen. Dat laat de brandweer weten. Ook zijn er familieleden die rook hebben ingeademd. Volgens een brandweerwoordvoerder zijn twee personen naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Twee Nederlandse Flotilla-opvarenden aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Twee van de Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn iets na 17.00 uur vanuit Istanbul geland op Schiphol. De twee activisten, Osman Tastan en Anas Mohamad, werden daar onder luid applaus en gejoel verwelkomd door zeker dertig medestanders. Zij hadden onder meer Palestijnse vlaggen bij zich en riepen 'Viva Palestina' toen het tweetal de aankomsthal binnenkwam. Eerder scandeerden ze al leuzen als 'Free Palestine', 'Osman we are proud of you' en 'Anas we are proud of you'.

3 uur geleden
Geschrapte Sef: wees stil op 4 mei, maar spreek je daarna wel uit

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Sef heeft zondag een oproep gedaan aan Nederland om op 4 mei stil te zijn voor de slachtoffers van oorlogen, maar om zich de rest van het jaar wel uit te spreken over alle internationale conflicten en oorlogsslachtoffers. Hij deed de oproep op Instagram. De rapper meldde twee maanden geleden dat het Nationaal Comité 4 en 5 mei hem had geschrapt als ambassadeur voor de vrijheid. Volgens Sef had dat te maken met zijn uitlatingen over de oorlog in Gaza.

3 uur geleden
Agent gewond geraakt bij vernielingen IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.

5 uur geleden
Burgemeester Loosdrecht: draagvlak niet los te zien van Den Haag

LOOSDRECHT (ANP) - Het afnemende draagvlak voor de opvang van asielzoekers is niet los te koppelen van het kabinetsbeleid. Dat zei waarnemend burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren zondag in het tv-programma Buitenhof.

7 uur geleden
Onderzoek: extreemrechts gebruikt bezorgde burgers om te groeien

AMSTERDAM (ANP) - Recente lokale protesten tegen de komst van asielzoekerscentra en -opvang zijn opgestookt door het extreemrechtse netwerk Identitair Verzet (IDV), dat na een stillere periode weer in opkomst is. Dat zegt het onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP). Identitair Verzet is volgens JfP de Nederlandse tak van een internationale, extreemrechtse organisatie, die de stem van de gewone burger kaapt, zonder dat die het in de gaten heeft.

7 uur geleden