Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Explosie in straat Hoensbroek waar eerder explosief is gevonden

Explosie in straat Hoensbroek waar eerder explosief is gevonden

HOENSBROEK (ANP) - In het Limburgse Hoensbroek heeft in de nacht van woensdag op donderdag een explosie plaatsgevonden. De explosie was in dezelfde straat waar eerder deze maand een explosief werd achtergelaten, dat volgens de politie mogelijk te maken had met de zogenoemde vergisontvoering van een 56-jarige man uit Hoofddorp en de daaropvolgende reeks incidenten in Alblasserdam, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht.

Volgens een woordvoerster van de politie is het nog te vroeg om te concluderen of er een verband is. De explosie vond rond 01.30 uur plaats bij een woning aan de Hommerterweg. Er zijn volgens de politie geen gewonden gevallen.

Door de ontploffing sneuvelde een ruit van de woning. Omwonenden moesten tijdelijk hun huis uit, maar mochten in de loop van de nacht weer terugkeren naar hun woning. Wat de explosie heeft veroorzaakt, is niet bekend. Daar wordt onderzoek naar gedaan.

Op zondag 5 september werd in diezelfde omgeving een explosief gevonden dat voor de stoep van een woning was achtergelaten. In het programma Opsporing Verzocht meldde de politie deze week dat dat explosief mogelijk verband houdt met de geweldsincidenten in de Randstad. Die hebben vermoedelijk weer te maken met een onderschepte partij cocaïne eind juli in de haven van Antwerpen. De man die het explosief toen achterliet, is door bewakingscamera's gefilmd.

Meer uit Binnenland

Klaver wil opheldering over niet-werkend kanon op Evertsen

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil opheldering van het kabinet over berichtgeving dat het kanon op Zr. Ms. Evertsen niet werkt. Het luchtverdedigings- en commandofregat gaat meedoen aan een missie in het oosten van de Middellandse Zee om Cyprus en het NAVO-grondgebied te beschermen.

43 minuten geleden
Chatbots die stemadvies geven, negeren lokale partijen, klaagt AP

DEN HAAG (ANP) - Als mensen aan een chatbot vragen op welke partij ze moeten stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen, krijgen ze vrijwel nooit het advies om op een lokale partij te stemmen. Dat concludeert de Autoriteit Persoonsgegevens. Die is niet alleen de toezichthouder voor privacy, maar ook voor kunstmatige intelligentie (AI).

53 minuten geleden
D66: geen begrip voor 'oorlog zonder plan' in Iran

DEN HAAG (ANP) - Anders dan het kabinet en coalitiepartners VVD en CDA heeft D66 er "geen enkel begrip" voor dat de Verenigde Staten Israël "zonder plan" een oorlog zijn begonnen tegen Iran. Dat zei fractievoorzitter Jan Paternotte in een Kamerdebat over het conflict in het Midden-Oosten. "Wat we van de Amerikaanse regering horen is elke dag iets anders", zei hij.

1 uur geleden
Vrijspraak voor vernielen graven Den Haag, wel cel voor inbraken

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.

1 uur geleden
OM eist tbs voor onthoofden moeder in Hellevoetsluis

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

2 uur geleden
VVD steunt aanval op Iran niet, maar 'staat aan kant VS en Israël'

DEN HAAG (ANP) - De VVD staat achter het kabinetsbeleid om geen expliciete steun uit te spreken voor de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Maar de liberalen staan wel "aan de kant van de Amerikanen en de Israëli's", verzekerde fractievoorzitter Ruben Brekelmans in een Kamerdebat over de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Bontenbal wil gesprek EU en VS over exitstrategie uit Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet aandringen op een gesprek tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten over de oorlog die het laatstgenoemde land met Israël voert tegen Iran, vindt CDA-leider Henri Bontenbal. Dat zal moeten gaan over een exitstrategie uit de oorlog, wat de doelstellingen zijn en hoe perspectief kan worden geboden aan de Iraanse bevolking.

3 uur geleden